کانال کشی بیمارستان

کانال کشی بیمارستان مورد استفاده در سیستم های تهویه فضای داخلی یک ساختمان جهت بهبود هرچه بیشتر و افزایش بهره وری انرژی در کلیه فضاهای ساختمان می باشد.

در زمان های گذشته با گرم شدن هوا در روز های متوالی کانال کشی بیمارستانhospital duct working به حالت یک سیستم مرکزی بصورت یک کوره بزرگ به طور معمول در یک زیرزمین در نزدیکی مرکز ساختمان واقع می شد که هوای داغ را به طور طبیعی به هر اتاق وارد می کرد و افزایش می داد. و هوای خنک اتاق به طور طبیعی به کانال های بزرگ در مسیر کانال کشی بیمارستان رفته که آن را به کوره باز می گرداند. هنگامی که در کانال کشی بیمارستان، دمنده ها به کوره اضافه شدند، انعطاف پذیری هوا را افزایش داد.

سیستم این دمنده ها در کانال کشی بیمارستان عوارض جانبی ناگواری را به همراه داشتند. اول، آنکه فشار هوايي را بوجود می آوردندکه منجر به يک پتانسیل قابل توجهی برای کانال کشی بیمارستان میشد که نشت هوا را بدنبال داشت. دوم، این که گرمای خانه را تشویق به خروج از خانه می کرد.

امروزه در سیستم کانال کشی ، یک خانه معمولی دارای سیستم مرکزی ای است که در قسمت زیزین یا پایینی واقع شده است و کانال هایی که از طریق اتاق ها و فضاهای خالی داخل یک سیستم کانال کشی بیمارستان حرکت می کنند. این پیکربندی می تواند بین 10 تا 15 درصد افت گرما در کانال کشی بیمارستان را کنترل و جبران کند. و از افت گرما بدین صورت می تواند در کانال کشی بیمارستان جلوگیری کند.

طراحی و کانال کشی بیمارستان  بدین شکل می تواند هزینه های گرم و خنک کنندگی را کاهش دهد، کارایی انرژی را افزایش دهد و اگر به طرز ماهرانه ای انجام شود آسایش بیشتر و راحتی ساکنان نیز از دیگر دستاوردهای کانال کشی بیمارستان بدین صورت می باشد. در داکت کشی بیمارستان و ساخت و ساز های کنونی منازل و مجتمع های مسکونی و تجاری و … تمایل بیشتر به تقسیم هوا بصورت مساوی و همسان می باشد، به طوری که جریان هوا از طریق کانال کشی بیمارستان به طور مستقل حتی در کوچکترین مناطق و فضاهای ساختمان ورود و خروج کرده و در جریان باشد و این مهم تنها با اجرای یک کانال کشی بیمارستان به طرز حرفه ای و ماهرانه میسر می شود.

مزایای کانال کشی بیمارستان (کانال کشی داخلی)

  • اتلاف انرژی کمتر
  • هزینه نصب و تجهیزات در کانال کشی بیمارستان (داخلی) بصورت بالقوه کاهش می یابد.
  • کانال کوتاهتر اجرا می شود.
  • نصب و بازرسی آسان تر
  • اجرا با کیفیت بالاتر
  • کیفیت هوای بهتر در محیط داخلی
  • کاهش نشت هوا در مسیر بازگشت در کانال کشی بیمارستان

کانال کشی بیمارستانمورد استفاده در سیستم های تهویه فضای داخلی یک ساختمان جهت بهبود هرچه بیشتر و افزایش بهره وری انرژی در کلیه فضاهای ساختمان می باشد. تفاوت زیادی که در هزینه ها و مخارج مربوط به نصب و راه اندازی یک داکت کشی بیمارستان مناسب وجود دارد و همچنین  و اثربخشی حرارت و خنک کردن یک ساختمان بصورت همان زمان، سبب شده است تا این نوع کانال کشی بیمارستان (کانال کشی داخلی) بیش از پیش مورد استقبال و توجه مهندسان، معماران و …  قرار بگیرد.

نکته حائز اهمیت دیگری که در طراحی کانال کشی  وجود دارد این نکته می باشد که اگر کانال کشی بیمارستان ضعیف طراحی شده باشد و یا شرایط نگهداری آن در داخل ساختمان مناسب نباشد براحتی می تواند اثر مضری بر سلامت ساکنین داشته باشد. بدین صورت که یک کانال کشی بیمارستان از طریق توزیع ناخواسته آلودگی هوای داخل ساختمان می تواند الودگی را به تمام فضاهای داخلی انتقال و انتشار داده و موجبات بیماری ساکنین را بوجود می آورد . بنابراین پیاده سازی یک سیستم ضعیف در کانال کشی بیمارستان می تواند سلامت ساکنین را به خطر بیندازد.

کانال کشی بیمارستان باید توسط طراح و متخصص حرفه ای این کار صورت گرفته شود. با استفاده از اطلاعات خاصی یک طراح و پیمانکار  باید مسیر بهینه جهت اجرای کانال کشی بیمارستان را انتخاب کرده و آن را به برنامه اعمال و در نهایت طرح را اجراکند. از آنجا که اندازه کانالها به طور مستقیم به بارهای گرمایشی و خنک کننده مرتبط است، محاسبات اندازه گیری دقیق می تواند اندازه کانال ها را در سیستم کانال کشی بیمارستان به اندازه کوچک نگه دارد. و این مهم منجر به پوسته ساختاری کارآمدتر، مجرای کوچکتر می شود. اندازه کانال مناسب یکی از مهم ترین فاکتور ها در بحث کانال کشی بیمارستان می باشد که سیستم کلی را برای مسیریابی کانال ها بسیار آسان تر می کند.

در طرح کلی در کانال کشی بیمارستان باید مکان کوره، مسیرهای کانال ها و کادر بندی مربوطه را در هر فضا و بخش نشان دهد. پیمانکار هم چنین باید یک طرح مکانیکی را برای مجموعه طرح کانال کشی بیمارستان با مشخصات و جزئیات کامل از جمله طراحی گرما، اندازه کانال، انواع مشبکها و غیره اضافه کند. طرح نهایی سیستم داکت کشی بیمارستان باید مورد تایید طراح و پیمانکار طرح بوده زیرا این سیستم نه تنها یک توضیح قانونی قطعی از پروژه هستند، بلکه یک ابزار ارتباطی ضروری است که توسط کل تیم پروژه در اجرای کانال کشی بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: Undefined index: exclude_current in /home/ductspli/domains/abzarkhan.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-posts-widget/ultimate-posts-widget.php on line 104

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال