لوله فنری کولر

لوله فنری کولر وزن کمی دارد و بسیار سبک می باشد این امر از یک طرف موجب سهولت در حمل و جا به جایی آن و نصب و جانمایی راحت تر لوله فنری کولر شده است

کانال هایی که در سیستم های تهویه مطبوع جهت انتقال و توزیع هوا در محیط های مختلف به کار برده می شوند بسیار متنوع بوده و همین تنوع و تفاوت در مشخصات و ویژگی های آن ها باعث می شود تا در موارد و زمینه های بسیار زیادی کاربرد داشته باشند. لوله فنری کولر (Aluminum Flexible Air Duct) یکی از انواع کانال های فلکسیبل یا همان لوله های خرطومی می باشد که در صنعت تهویه مطبوع و سیست های انتقال و توزیع هوا کاربرد بسیاری را دارا می باشد. مسئله و یا بهتر است این گونه ذکر شود که ویژگی مهمی از لوله فنری کولر که آن را از سایر محصولات جدا و متمایز می کند انعطاف پذیری بالا و نرمی لوله فنری کولر می باشد که موجب شده است تا در بسیاری صنعت ها جهت راندن هوای تولید شده توسط فن ها و یا تهویه ها که در بیشتر موارد تهویه های صنعتی می باشند ؛ کاربرد وسیعی را به خود اختصاص دهد. کانال اسپیرال در برابر خوردگی و ضربه بسیار مقاوم می باشد و این مسئله جهت استفاده از لوله فنری کولر در محیط های تجاری و یا در محیط های صنعتی که رطوبت بالایی دارند بسیار مناسب می باشد زیرا جنس یا در محیط های صنعتی از آلومینیوم می باشد و همین امر موجب شده است تا در برابر رطوبت مقاوم و بدون تغییر باشد. استفاده لوله فنری کولر هم چنین در محیط هایی که در آن ها تغییرات فصلی شدی است و به لحاظ میزان رطوبت و درجه حرارت ناپایدار هستند نیز توصیه می شود. و تمام این طیف وسیع از استفاده بسیار زیاد از لوله فنری کولر به دلیل جنس آن و هم چنین خاصیت انعطاف پذیری و نرم لوله فنری کولر می باشد که به راحتی در مکان های مختلف جانمایی می شود.

در ساخت لوله فنری از یک فنر که به صورت مارپیچ می باشد استفاده می شود که به دور فویل آلومینیوم می پیچد و همین امر می تواند خاصیت انعطاف پذیری این لوله را تا چندین برابر افزایش دهد و هم زمان موجب افزایش استحکام و مقاومت لوله فنری کولر نیز می گردد . سطح بدنه لوله فنری کولر به صورت موج دار می باشد به عبارت دیگر لوله فنری کولر از فویل آلومینیوم مواج ساخته شده است که درز های محکمی را دارا می باشد و مانع از ورود آب به داخل درز ها می شود و این موضوع یعنی این که لوله فنری کولر خاصیت ضد آب بودن را نیز دارا می باشد.

در مواردی که مسیر های کانال هوا بسیار پر پیچ و خم می باشد و یا داکت کشی در سطحی نا هموار انجام می پذیرد استفاده از لوله فنری کولر می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و از سوی دیگر استفاده از  لوله فنری در این موارد می تواند موجب شود تا راحتی کار چندید برابر شود و این مهم تنها به دلیل خاصیت انعطاف پذیری کانال فلکسیبل می باشد. زیرا که این لوله در این مواقع همیشه حالت خود را حفظ می کند و در کل مسیر کانال کشی هیچ اثر و ردی از افتادگی و یا خم شدگی لوله فنری کولر مشاهده نخواهد شد. به عبارت دیگر استفاده از لوله فنری کولر در این موارد باعث می شود تا یک کانال کشی بی عیب و نقص را داشته باشیم که از نظر زیبایی ظاهری نیز بر آن ایرادی وارد نمی باشد زیرا همانطور که گفته شد پیچ و خم و یا ناهمواری مسیر کانال موجب نمی گردد تا لوله فنری کولر از مسیر اصلی خارج شود بلکه همیشه خالت خود را حفظ کرده و در یک مسیر متناسب با مسیر داکت کشی هوا وظیفه انتقال هوا را به خوبی در کل سیستم تولید هوای تازه و اتقال و توزیع هوا انجام می دهد.

لوله فنری کولر وزن کمی دارد و بسیار سبک می باشد این امر از یک طرف موجب سهولت در حمل و جا به جایی آن و نصب و جانمایی راحت تر لوله فنری کولر شده است و از سوی دیگر تا حدی می تواند افت فشار داخلی را به همراه داشته باشد. استفاده از لوله فنری کولر همواره می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد زیرا در مقایسه با ویژگی ها و خصوصیاتی که دارد  استفاده از آن در بسیار یاز واحد های صنعتی سفارش شده است. این لوله هم چنین در سایز ها و قطر های متنوعی تولید می شود که می تواند در هر مورد پاسخگوی نیاز سیستم تهویه مطبوع و یا سایر سیستم ها انتقال و توزیع هوا باشد.

به دلیل تمام ویژگی ها و خصوصیاتی که درباره لوله فنری ذکر شده است ، می توان لوله فنری کولر را یکی از ارکان مهم در نصب و اجرا سیستم های تهویه هوا و یا انواع مختلف داکت کشی  هوا در سیستم های انتقال و توزیع هوا دانست و باید دانست که لوله فنری کولر جایگاه ویژه ای را در این صنعت دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =


Notice: Undefined index: exclude_current in /home/an1com/domains/abzarkhan.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-posts-widget/ultimate-posts-widget.php on line 104

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال