لوله خرطومی عایق دار

لوله خرطومی عایق دار

جهت هوارسانی به بخش های مختلف یک ساختمان نیاز به انواع کانال های هوا می باشد. در این میان لوله خرطومی عایق دار یکی از پر کاربرد ترین و به صرفه ترین انواع کانال های انتقال هوا می باشد.

لوله خرطومی عایق دار همان طور که از نام آن پیداست نوعی کانال انتقال هوا می باشد که به صورت خرطومی شکل می باشد که به آن لوله خرطومی هوا نیز می گویند و و طبیعتا دارای خاصیت انعطاف پذیری و حالت پذیری بسیار بالا می باشد و همچنین عایق دار بودن آن بدین صورت است که پیش از تولید و یا به طور هم زمان هنگام تولید عایق می گردد. انواع عایق هایی که بر روی لوله خرطومی عایق دار تعبیه می گردد موجب محافظت بسیار زیادی از کانال هوا می گردد و در واقع مانع از نفوذ مواردی نظیر رطوبت، حرارت، عوامل مزاحم معلق در هوا، انواع ترکیبات شیمیایی موجود در هوا و… به داخل کانال می گردد و بدین ترتیب باعث بالا رفتن کارایی بهینه لوله خرطومی عایق دار و افزایش طول عمر آن نیز می شود. همچنین لوله خرطومی عایق دار مانع از انتشار و انتقال صوت نیز می گردد و بدین ترتیب جهت استفاده در فضاهایی که بسیار مهم است تا سکوت کاملا برقرار باشد کاملا لازم و ضروری می باشد. مانند بیمارستان، درمانگاه ها و…

لوله خرطومی عایق دار (Insulated Flexible Duct) را می توان از عایق های مختلفی نظیر عایق الاستومری، عایق پشم شیشه، عایق پلی استر، عایق پلی اتیلن، عایق پشم سنگ و… تولید نمود. هریک از این عایق ها دارای خواص و ویژگی های منحصر به خود می باشند و هر یک جهت استفاده در یک فضای خاص متناسب با ویژگی ها خود قابل استفاده می باشند. در این میان هر کدام مشکلات و مسائلی را هنگام استفاده در لوله خرطومی عایق دار با خود همراه می آورند. برای مثال عایق پشم شیشه برای تنفس و ریه انسان بسیار مشکل ساز می باشد. و سایر عایق ها هم هر یک به نوعی دارای مشکلاتی می باشند. بدین ترتیب در میان انواع عایق ها، عایق الاستومری نسبت به سایر عایق ها دارای برتری ها و مزیت های بسیار بیشتری می باشد و هیچ یک از مشکلات آن عایق ها را دارا نمی باشد. بنابراین لوله خرطومی عایق دار الاستومری یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت استفاده در انواع سیستم های تهویه مطبوع در انواع کاربری ها و فضاهای گوناگون می باشد.

یک برتری بسیار مهم لوله خرطومی عایق دار نسبت به انواع کانال های انتقال هوای دیگر نظیر کانال های گالوانیزه این مورد است که این کانال هوا را می توان به آسانی در هنگام تولید و یا حتی قبل از آن عایق بندی نمود اما سایر کانال های هوا را تنها در شرایطی می توان به عایق تجهیز نمود که تولید شده و سپس در محل پروژه نصب گردند و در این شرایط باید یک فضایی جهت دسترسی راحت تر به کانال در نظر گرفته شود تا بدین ترتیب به کمک آن فضا به کانال هوا دسترسی پیدا نموده و آن را عایق نمود. این شرایط علاوه بر آن که هزینه های فراوانی را متحمل می شود، موجب اتلاف بسیار زیاد زمان شده و همچنین قسمت بسیار زیادی از فضای مفید معماری را هدر می نماید. بنابراین استفاده از لوله خرطومی عایق دار بسیار مقرون به صرفه و کارآمد می باشد.

برتری دیگر لوله خرطومی عایق دار نسبت به سایر کانال های هوا این مورد است که لوله خرطومی عایق دار به علت ساختار ساده ای که دارد بسیار کم وزن تر از سایر کانال های هوا و خصوصا کانال های گالوانیزه می باشد و این مورد بسیار کاربردی است چرا که موجب می گردد تا در هنگام جا به جایی و نصب آن مشکلات ناشی از سنگینی وزن این کانال پدید نیاید.

لوله خرطومی عایق دار یکی کانال هوای بسیار مقرون به صرفه و کم خرج است. یکی از دلایل کم خرج بودن آن که ذکر شد و دلیل بعدی آن است که به علت مواد ساده به کار رفته در ساختار آن هزینه های تولید آن بسیار پایین می باشد و از طرفی هزینه های نصب و اجرای آن هم بسیار پایین بوده و به طور کلی تا حد زیادی در هزینه های جاری و نهایی پروژه صرفه جویی می نماید.

قطعات و اتصالاتی که به لوله خرطومی عایق دار کمک می نمایند تا در نهایت یک سیستم تهویه مطبوع را شکل دهد شامل انواع رابط ها، انواع بست ها، انواع ساپورت ها، تبدیل ها و… می باشد و هر یک از این قطعات را می توان در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید نمود تا در کنار لوله خرطومی عایق دار موجب به وجود آمدن یک سیستم با کیفیت و با بهره وری بالا گردند.

در میان انواع کانال های هوا لوله خرطومی عایق دار و خصوصا لوله خرطومی عایق دار الاستومری یکی از بهترین و به صرفه ترین انواع لوله ها خرطومی انتقال هوا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال