خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله اگزوز

لوله اگزوز

لوله اگزوز

لوله اگزوز یکی از انواع بسیار پر کاربرد لوله خرطومی هوا به شمار می رود. از لوله اگزوز  (Exhaust Duct) در کاربری های چند منظوره استفاده می گردد. نظیر اگزوز انواع ماشین های سنگین، انتقال گاز، انتقال مواد نیمه جامد، سیستم های اگزوز جهت جذب ارتعاشات و انبساطات، استفاده به عنوان مکنده و دمنده در هوای گرم و سرد، لنج و کشتی های کوچک، اگزوز موتورهایی نظیر ژنراتور برق، جمع آوری و انتقال ذرات معلق در هوا، انتقال هوای داغ در کوره ها، خودروهای سنگین باری و سواری، محافظت از لوله های هیدرولیک، پنوماتیک.

ساختار و ساختمان تولیدی لوله اگزوز بدین صورت است که از نوار های فلزی که فرم داده شده اند تشکیل شده است و به صورت لایه های مدور روی یکدیگر قرار گرفته و با مقاطع قفل شو در جای خود محکم می گردند.

لوله اگزوز را می توان از جنس ورق گالوانیزه، ورق استنلس استیل ضد مغناطیس  یا ورق سیلیکون تولید نمود اما باید به این نکته توجه نمود که تمامی متریال بکار رفته در ساختار این ورق ها کاملا مطابق با استاندارد های جهانی باشند تا به هیچ عنوان دچار مشکل و ایرادی نگردند.

لوله اگزوز دارای انعطاف پذیری بسیار مناسبی می باشد و این ویژگی کار کردن با این لوله خرطومی را بسیار آسان تر می نماید چرا که بسیار حالت پذیر بوده و به هر شکل و حالتی در می آید. اما به طور کلی لوله اگزوز را از نظر انعطاف پذیری به سه دسته کم، متوسط و بالا تقسیم بندی نمود.

لوله اگزوز در بازه دمایی 45- الی 600+ درجه سانتی گراد می تواند فعالیت نماید بدون آن که دچار کوچکترین مشکلی گردد به همین دلیل در دماهای بسیار بالا نیز می توان به آسانی از آن استفاده نمود.

لوله اگزوز دارای ویژگی ها و خواص بارز دیگری است که در ادامه به ذکر هریک از این ویژگی ها می پردازیم. انعطاف پذیری سه حالته که ذکر شد، مقاومت کششی و چرخشی بسیار بالا به گونه ای که در برابر انواع کشش و چرخش از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد بدون آن که پاره شود و یا دچار آسیب گردد، در مقابل فشار، ضربه، سایش، خوردگی، پوسیدگی، اشعه ماوراء بنفش، تابش خورشید، اشعه UV، حرارت بالا، رطوبت، نفوذ آب، ارتعاش، انبساط و انقباض، فشار های مکانیکی، انواع مواد شیمیایی و اسید ها و… بسیار مقاوم است و به همین دلیل است که لوله اگزوز دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و بسیار دیرتر فرسوده و خراب می گردد. بنابرایت با کارایی و بازدهی بالاتری می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

لوله اگزوز دارای سطح داخلی بسیار صاف و هموار می باشد و علت آن هم این امر است که تمامی مواد و گازها و مایعاتی که از داخل آن عبور می نمایند به راحتی و بدون هیچ مانعی عبور کرده و در سر راه خود دچار هیچ مشکلی نگشته و به صورت روان و راحت عبور نمایند.

لوله اگزوز را در سایز ها و متراژ گوناگونی می توان تولید نمود و علت آن هم تنوع بالایی است که جهت استفاده از این لوله خرطومی وجود دارد و با وجود این تنوع می توان در کاربری ها و موارد گوناگون از آن استفاده نمود.

یکی دیگر از کاربری های عمده لوله اگزوز، استفاده در تعمیرگاه های صنعتی خودرو و دستگاه های دیزل ژنراتور به عنوان تخلیه هوای آلوده مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تحمل و مقاومت بسیار در برابر فشار و حرارت را دارا می باشد.

لوله اگزوز به صورت عمومی در کشور آلمان و کاملا مطابق با استاندارد های بین المللی تولید می گردد و در ساختار آن معمولا از فنر و لایه های ترموپلاس که به کمک فنر آن را نگه می دارند تولید می گردد. همچنین دارای نگهدارنده استیل و آنتی استاتیک بوده و از لایه های نخ متشکل می گردد.

لوله اگزوز بسیار سبک است و علت سبکی آن هم مواد بکار رفته بسیار سبکی است که در ساختار آن استفاده می شود و همین موجب شده است تا وزن کلی لوله اگزوز بسیار سبک و کم وزن بوده و به همین دلیل به آسانی بتوان آن را حمل و جا به جا نمود و در محل مورد نظر نیز نصب و اجرا نمود. اجرا و نصب لوله اگزوز هم بهتر است تا با دانش و علم کافی نسبت به نکات فنی و اجرایی نصب این لوله خرطومی صورت بگیرد تا در طول عملکرد خود دچار هیچ گونه مشکل و ایرادی نگشته و به آسانی و با بالاترین کیفیت به فعالیت خود ادامه دهد.

لوله اگزوز در کارخانه ها و به کمک دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته تولید می گردد و به همین دلیل است که محصولات بسیار با کیفیت و مرغوب را ارائه داده که موجب افزایش بازدهی و کارایی آن تا حد بسیار زیادی می گردد و بدین صورت موجب افزایش می دهد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 1.5 / 5. 2

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی