داکت فویلی

داکت فویلی

داکت فویلی  همان طور که از نامش پیداست نوعی کانال فلکسیبل است که در ساختار آن از ورق فویل استفاده شده است و مفتول های فلزی درواقع نگه دارنده و محکم کننده این ورق های فویلی آلومینیومی هستند که در نهایت تشکیل داکت فویلی را می دهند.

داکت فویلی دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است. تا حدی که می توان آن را به هر شکل و حالت مورد نظری در آورد بنابراین در هر فضا و هر جایی که امکان عبور و جای گیری بسیار دشوار است می توان با خیالی آیوده از این کانال انتقال دهنده هوا استفاده نمود.

همان طور که گفته شد داکت فویلی (Foil Duct) از ورق بسیار سبک آلومینیوم به همراه مفتول های فلزی فنری بسیار سبک تشکیل شده اند و به همین دلیل است که به طور کلی وزن داکت فویلی بسیار سبک می باشد. به همین دلیل حمل و جابه جایی آن به هیچ وجه دچار مشکل نگشته و به آسانی می توان آن را جا به جا نمود. از طرفی به علت وزن بسیار پایین به آسانی و بدون هیچ مشکلی می توان آن را نصب و اجرا نمود.

داکت فویلی  به این علت از فویل آلومینیوم در ساختار آن استفاده شده است تا از کانال در برابر بسیاری از عوامل نظیر رطوبت، سرما و گرما، نفوذ آب ، حشرات مزاحم و باکتری ها، آلاینده های موجود در هوا و خصوصا حرارت محافظت نماید. بدین ترتیب می توان از داکت فویلی در فضاهایی با حرارت بالا هم استفاده نمود و به آسانی می توان در آن شرایط تاب بیاورد بدون آن که کوچکترین مشکلی برای آن به وجود بیاید. بدین ترتیب وجود ورق آلومینیوم که یک محافظ بسیار قوی برای این نوع کانال هوا است موجب می گردد تا هم طول عمر کانال بسیار افزایش یابد و هم آن که در مدت زمان طولانی با کیفیت بسیار بالا و بدون آن که کوچکترین آسیبی به کانال برسد به فعالیت خود ادامه دهد. این مورد باعث نیاز بسیار کمتری به تعمیرات، تعویص قطعات و یا نگهداری از این کانال می گردد.

خرید داکت فویلی

هنگامی که میخواهیم از داکت فویلی درسیستم های تهویه مطبوع استفاده نماییم، علاوه بر خود کانال نیاز به قطعات کمکی و اتصالاتی است که به این کانال کمک می نماید تا بیشترین بازدهی و کارایی را در سیستم ارائه دهد و بدین ترتیب از قطعاتی مانند بست ها، کلمپ ها، ساپورت ها و… استفاده می گردد. این قطعات نیز تاثیر بسیار زیادی در بهبود کیفیت عملکرد سیستم های تهویه مطبوع دارا می باشند.

از این نوع کانال فلکسیبل می توان در بسیاری از فضاهای گوناگونی استفاده نمود. فضاهایی اعم از تجاری، فروشگاهی،اداری، مسکونی،ویلاها و آپارتمان ها، ورزشی،تفریحی، فرهنگی و فضاهای بزرگتر نظیر فرودگاه ها، فروشگاه ها و پاساژ های بزرگ، هتل ها و اقامتگاه ها، سالن های بزرگ جهت استفاده در مراسم های خاص و… بنابراین در هر نوع فضا با هر نوع کاربری که وجود داشته باشد می توان از داکت فویلی بدون ایجاد کوچکترین مسئله و مشکلی استفاده نمود.

داکت فلکسی هوا

قیمت داکت فویلی

داکت فویلی از لحاظ قیمتی هم بسیار مقرون به صرفه است زیرا هزینه هایی که صرف تولید و اجرای این کانال می گردد بالا نبوده و با صرف هزینه های کم می توان داکت فویلی را تولید نمود و این مورد موجب می گردد تا حد بسیار زیادی در هزینه های ناشی از اجرای پروژه به کمک این نوع لوله فلکسیبل هوا صرفه جویی گردد و همان طور که می دانید مسئله مالی همیشه یک دغدغه بسیار مهم برای کارفرما محسوب می گردد.

مورد دیگری که لوله فویلی بسیار در آن صرفه جویی می نماید وقت و زمان است. در طی مدت زمان بسیار کوتاهی می توان داکت فویلی را تولید نمود و علت آن هم مواد بسیار ساده به کار رفته در این کانال هوا می باشد. به همین دلیل به سرعت تولید شده و به علت سبکی وزن به سرعت هم نصب و اجرا می گردد. اما بسیار مهم است تا نصب داکت فویلی حتما توسط نیروی کار بلد و متخصص صورت گرفته و توسط شخصی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارد انجام نپذیرد تا سیستم دچار مشکل نگشته و با بالاتری کیفیت و بالاتری بازدهی و کارایی به عملکرد مفید خود ادامه دهد و در نتیجه موجب گردد تا کانال فویلی در مدت زمان بیشتری در سیستم تهویه مطبوع فعالیت نموده و موجب افزایش بسیارزیاد طول عمر آن شود. بدین صورت هم در زمان بسیار صرفه جویی نموده و هم در هزینه ها چرا که به علت نصب دقیق و صحیح، داکت فویلی در طول عمر فعالیت خود به هیچ وجه نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات پیدا نمی کند.

به طور کلی کانال های فلکسیبل و خصوصا داکت فویلی که درباره آن به اختصار توضیح داده شد یکی از بهترین و به صرفه ترین کانال های انتقال هوا جهت استفاده در انواع سیستم های تهویه مطبوع به شمار می روند و علت آن هم مزیت ها و برتری هایی است که دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 8 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال