لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی  متشکل از نوارهای پی وی سی و مفتول های فنری فلزی می باشد بدین صورت که مفتول های فنری این نوار های پی وی سی را در جای خود نگه داشته و به این لوله خرطومی حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری می بخشد. محصول (PVC Flexible Duct) را می توان در تنوع بالایی از نظر سایز، ضخامت و متراژ تولید نمود و این تنوع به علت تنوع کاربری این کانال بوده و می توان از آن در انواع فضاها و مکان های متنوع استفاده نمود.

لوله خرطومی پی وی سی چیست ؟

این محصول یکی از انواع پرکاربرد کانال فلکسیبل می باشد که ساختاری خرطومی شکل و بسیار مقاوم دارد. از این داکت فلکسیبل در زمینه های بسیاری استفاده می گردد.

البته با توجه به نوع مصرف این محصول، ضخامت و سایز آن نیز متفاوت می باشد.

علاوه بر تنوع در سایز و ضخامت لوله خرطومی پی وی سی، تنوع در رنگ و شفافیت لوله خرطومی هوا نیز وجود دارد. می توان در رنگ های مختلف و متنوعی آن را تولید نموده و همچنین به صورت شفاف، نیمه شفاف و یا کدر می توان آن را تولید نمود. از نوع شفاف و نیمه شفاف آن در کاربری هایی که نیاز به عبور ذرات و اجسام از داخل آن است مورد استفاده قرار می گیرد تا ذرات به هنگام عبور کاملا قابل رویت و مشاهده باشند.

میزان دمایی که این لوله خرطومی در آن بازه دمایی می تواند به آسانی و بدون آن که کوچکترین آسیبی به آن وارد گردد در آن فعالیت نماید بازه دمایی 20- الی 80+ تا 100+ درجه سانتیگراد می باشد.

لوله خرطومی پی وی سی

انواع لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی PVC را می توان بر اساس سایز، رنگ، ضخامت و … در دسته بندی های گوناگونی طبقه بندی نمود.

به عنوان مثال این نوع از لوله خرطومی در قطر های 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 14، 15، 17، 20، 22.5، 30،35، 40، 45، 50، 55، 60، 65، 70، 75، 80 و 90 سانتی متر تولید می گردد.

این محصول همچنین در رنگ های مشکی، سفید و … ارائه می شود. به علاوه اینکه نمونه هایی از مدل شفاف این کانال خرطومی نیز بسیار پرکاربرد می باشد.

تولید لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی PVC متشکل از یک رشته فیلم پی وی سی می باشد که به وسیله یک فنر فولادی تقویت می گردد. در واقع تعبیه این رشته فولادی که به صورت مارپیچی در میان ساختار این لوله خرطومی قرار می گیرد؛ علاوه بر اینکه بر استحکام و مقاومت آن می افزاید، می تواند خاصیتی ارتجاعی و کاملا نرم و انعطاف پذیر را به آن ببخشد.

این محصول در ضخامت های متفاوت بسته به نوع مصرف و در شاخه های 6 متری تولیدی و به بازار مصرف ارائه می گردد.

لازم است تا بدانیم که دمایی که این لوله خرطومی می تواند تحمل کند نیز بسیار زیاد و قابل توجه می باشد. ظرفیت دمایی این محصول از 20 درجه سانتی گراد زیر صفر آغاز و تا حدود 80 درجه بالای صفر ادامه می یابد.

البته این در حالی است که به طور مداوم از این لوله استفاده می شود. به بیان دیگر، اگر کارکرد این محصول به صورت دائمی نباشد؛ می توان مقاومت دمایی آن را تا حدود 100 درجه بالای صفر نیز اندازه گیری نمود. که این میزان از مقاومت در برابر حرارت، بسیار قابل توجه می باشد.

خرید لوله خرطومی پی وی سی

کاربرد لوله خرطومی پی وی سی

شاید بتوان اینطور بیان نمود که لوله فلکسی پی وی سی از جمله پرکاربردترین نوع در میان انواع مختلف کانال های خرطومی به شمار می رود.

در واقع ساختار مقاوم این لوله موجب می گردد تا بتوان از آن در بسیار از صنایع مختلف جهت انتقال هوا و همچنین مواد ریزی مانند ذرات پودری و گرد و غبار نیز استفاده نمود.

به طور عمده از این محصول به عنوان لوله خرطومی مکنده در کارگاه های نجاری و کارخانه های چوب بری، کارخانه های تولید سنگ، صنعت نساجی، اتاق های پاک و آزمایشگاه ها، معادن، صنعت خودروسازی، ساختمان سازی، نفت و گاز و پتروشیمی و … می توان استفاده نمود.

همچنین از این لوله برای کانال کشی انواع سیستم های تهویه مطبوع و اتصال به هواساز ها، فن ها و … نیز استفاده می شود.

مزایای لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی نسبت به سایر انواع کانال های انتقال دهنده هوا دارای مزیت ها و برتری هایی می باشد که بررسی هریک از این مزیت ها می پردازیم.

این محصول در برابر مواد شیمیایی و اسیدی کاملا از خود مقاومت نشان می دهد بنابراین جهت استفاده به عنوان حمل کننده و انتقال دهنده مواد اسیدی، شیمیایی، انواع روغن، بنزین و یا گازهای اسیدی کاملا مناسب بوده و می توان بدون آنکه کوچکترین آسیب و یا صدمه ای به آن وارد گردد از آن به عنوان حمل کننده مواد اسیدی و شیمیایی استفاده نمود. این محصول دارای وزن بسیار سبکی می باشد و به همین علت وزن پایین و کم می توان به آسانی آن را از یک مکان به مکانی دیگر منتقل نمود و درواقع سرعت جا به جایی آن هم بسیار بالا می رود به گونه ای که در زمان کاملا صرفه جویی نموده و در طی زمان کوتاه ترین می توان تعداد بسیار بیشتری از این لوله خرطومی را به سرعت جا به جا نمود.

این لوله خرطومی دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکدست می باشد و این عامل باعث می گردد تا گرد و خاک داخل آن جمع نشده و تمیز نمودن آن بسیار آسان باشد. همچنین موادی که از داخل این کانال خرطومی هوا عبور می نمایند به آسانی، به سرعت و به صورت روان و آسان عبور می نمایند و در مسیر خود به هیچ مانعی برخورد نمی نماید.

لوله خرطومی پی وی سی علاوه بر مواد اسیدی و شیمیایی که گفته شد در برابر رطوبت، سایش، تابش آفتاب، انواع فشار های جانبی وارده، خمیدگی، کشیدگی، تراکم و… نیز کاملا مقاوم و آسیب ناپذیر می باشد.

این لوله علاوه بر حمل و جا به جایی هوا و انواع گازها، پودر، ذرات گوناگون و… را در کاربری ها و فضاهایی نظیر کارخانه های نجاری، چوب، سرامیک، سنگ و کاشی، کارخانه های صنعتی، در آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز، معادن، انواع ساختمان ها و… می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و درواقع به همین علت است که گفته می شود کاربری آن کاملا چند جانبه و بسیار متنوع می باشد.

لوله خرطومی پی وی سی را می توان به دستگاه هایی نظیر پلنیوم باکس ها، هواساز، فیلتر باکس و… تجهیز نمود تا در فضاهایی نظیر اتاق های تمیز مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین به عنوان سیستم مکش و اگزاست در صنایع مختلف نظیر صنایع فلزات، پلاستیک، چوب و… به صورت متنوع و گسترده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

مهم ترین خاصیت این محصول انعطاف پذیری و شکل نرمی می باشد که در ساختار آن دیده می شود. در واقع همین خاصیت ارتجاعی موجب می گردد تا مقاومت لوله فلکسی در برابر فشار های بیرونی و کشیدگی و … بسیار افزایش یابد.

بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری نمود که این لوله در برابر ضربه ها و فشار های فیزیکی به سادگی دچار گسستگی و یا پارگی و خراش نمی گردد.

علاوه بر این موضوع، به دلیل حالت پذیری زیادی که در این لوله هوا وجود دارد؛ کانال کشی آن نیز بسیار ساده می باشد.

خاصیت دیگری که این لوله خرطومی دارا می باشد؛ سطح داخلی صاف و صیقلی است که این امکان را به صاحبان پروژه های مختلف می دهد تا از این محصول بتوانند جهت انتقال مایعات روغنی مانند نفت و بنزین و … نیز استفاده نمایند.

در واقع جداره داخلی صاف این محصول سبب می شود تا انتقال مواد از داخل آن به راحتی و در کوتاهترین زمان بدون هیچ مشکلی صورت پذیرد.

به علاوه اینکه این ویژگی مهم، از تجمع هرگونه آلودگی ناشی از جمع شدن باکتری ها، قارچ ها و … جلوگیری می نماید.

ظرفیت دمایی بالا، مقاومت در برابر مواد اسیدی و خورنده، تراکم پذیری بالا، تحمل فشار زیاد و …. نیز از دیگر مزایای این لوله خرطومی پرکاربرد به شمار می رود.

قیمت لوله خرطومی پی وی سی

قیمت لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی هزینه هایی بالایی را شامل نمی گردد و درواقع هنگامی که در پروژه مورد استفاده قرار می گیرد هزینه هایی که صرف تولید، تهیه و سپس اجرا و نصب آن مصرف می شود هزینه های بسیار بالایی نبوده و می توان با صرف بودجه بسیار مناسب و محدود انجام پروژه به کمک این لوله خرطومی را به اتمام رسانید. به همین علت است که گفته می شود این محصول کاملا در هزینه های اولیه، جاری و نهایی پروژه صرفه جویی می نماید و درواقع یک گزینه بسیار مناسب جهت استفاده در پروژه های کم بودجه می باشد.

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند بر روی قیمت کانال خرطومی پی وی سی تاثیر گذار باشد.

به عنوان مثال سایز لوله فلکسی PVC یکی از فاکتور هایی می باشد که تغییرات عمده ای در قیمت این محصول ایجاد می نماید. بدیهی است که لوله خرطومی سایز 90 از سایز های کوچکتر مانند لوله پی وی سی سایز 20 و 30 سانتی متر، قیمت بیشتری خواهد داشت.

البته این تفاوت قیمت به دلیل افزایش و کاهش در میزان مواد اولیه مصرفی در ساخت لوله فلکسی، زمان، ماشین آلات، تجهیزات، نیروی انسانی و … می باشد که برای تولید لوله هوا به کار گرفته می شود.

موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند قیمت این محصول را دستخوش تغییراتی نماید. مواردی مانند ضخامت لوله فلکسی پی وی سی، متراژ، مرغوبیت مواد اولیه، رنگ، شفاف و یا غیر شفاف بودن آن و …. .

 

خرید لوله خرطومی پی وی سی

با توجه به مزیت های ذکر شده برای لوله خرطومی پی وی سی می توان گفت که یک گزینه بسیار مقرون به صرفه و کاربردی و همچنین جایگزینی بسیار مناسب برای سایر کانال هایی است که دارای این برتری ها نبوده و معایبی نیز دارا می باشند. برای سفارش این محصول می توان به صورت حضوری و غیر حضوری ب تولید کنندگان و شرکت هایی که در زمینه پخش و فروش  انواع لوله های خرطومی فعالیت دارند، در تماس باشید. اما با توجه به سریع و به صرفه بودن خرید های اینترنتی، می توان با انتخاب محصول مورد نظر خود از طریق وبسایت فروشگاهی لوله های فلکسیبل، اقدام به خرید هر نوع از کانال و یا لوله انتقال هوا نمایید. یکی از مزیت های بزرگی که خرید آنلاین نسبت به خرید حضوری دارد؛ این است که در خرید های اینترنتی شما می توانید چندین محصل را بررسی و با یکدیگر مقایسه نمایید. به این ترتیب با اطلاع کامل از ویژگی های مختص به هر محصول خردی خورد را انجام می دهید.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال