کانال گرد اسپیرال

کانال گرد اسپیرال  یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین انواع کانال های هوا به شمار می رود. اما درواقع در ابتدای مطرح شدن امر تهویه کانال های چهارگوش گالوانیزه به وجود آمدند که مشکلات و دردسر های فراوانی را با خود به همراه داشتند و به همین علت پس از آن ها کانال گرد اسپیرال تولید شدند که بسیاری از مشکلات کانال های چهارگوش را برطرف می نمودند. برای مثال کانال های چهارگوش به علت دارا بودن گوشه های تیز و زاویه دار، هنگامی که هوا از داخل آنها عبور می نمود سر و صدای بسیار زیادی را به وجود می آورد و این امر کاملا دردسر ساز بود. اما پس از تولید کانال گرد اسپیرال (Round Spiral Duct) این مشکل برطرف شد چرا که این کانال دارای گوشه های نرم و گرد بوده و دیگر خبری از گوشه های تیز و زاویه دار نبود و به همین علت هوا به هنگام عبور به هیچ مانعی گیر نکرده و به راحتی و بدون ایجاد هیچ سر و صدایی عبور می نماید.

کانال گرد اسپیرال  را می توان به کمک ورق گالوانیزه تولید نمود. بدین صورت که ورقه های گالوانیزه به صورت دایره وار بر روی یکدیگر قرار گرفته و در نهایت تشکیل کانال اسپیرال گالوانیزه را می دهند. استفاده از ورق گالوانیزه در ساختار این کانال بسیار مهم است و کمک فراوانی به عملکرد بهینه این کانال می نماید. چرا که ورق گالوانیزه از کانال هوا در برابر عواملی همچون نفوذ نور خورشید، نفوذ رطوبت، آب، حرارت، گرما و سرما، برخی مواد شیمایی و حتی وارد آمدن ضربه، فشار و… کاملا محافظت نموده و مانع از آسیب رساندن این عوامل به کانال گرد اسپیرال می گردد و درواقع به همین علت هم تا حد بسیار زیادی موجب افزایش طول عمر کانال شده و کاملا در روند فعالیت بهینه و عملکرد با بازدهی بسیار بالا موثر می باشد.

کانال گرد اسپیرال با سرعت بسیار بالا تولید می گردد و درواقع این سرعت زیاد در تولید این کانال موجب شده است که در مدت زمان بسیار کوتاهی تعداد بسیار زیادی از کانال گرد اسپیرال  قابل تولید باشد و همچنین از طرفی اجرای این کانال در هر پروژه و هر فضایی نیز به کمک نیروهای کمکی ماهر با سرعت بسیار بالا قابل تولید می باشد و این سرعت بالا در روند تولید و اجرای این کانال موجب صرفه جویی بسیار در زمان بندی اجرای پروژه می گردد.

از کانال گرد اسپیرال  تقریبا در تمامی انواع فضاها و کاربری ها می توان استفاده نمود و در جهت استفاده از آن هیچ گونه محدودیت و مانعی وجود ندارد. برای تمامی فضاها اعم از تجاری، اداری، مسکونی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، رفاهی، تفریحی و… قابل استفاده می باشد و فارغ از متراژ و نوع کاربری فضا می توان به آسانی از این کانال گرد اسپیرال استفاده نمود.

هزینه هایی که در جهت تولید و اجرای کانال گرد اسپیرال  مصرف می گردد هزینه های بالایی نیست و درواقع می توان به آسانی با صرف هزینه های بسیار کمی هم این کانال هوا را تهیه نمود و هم آن در کاربری های مختلفی اجرا و نصب نمود.

کانال گرد اسپیرال  به علت ساختاری که دارد دارای ظاهری کاملا شکیل، منسجم و یکپارچه می باشد و به همین علت می توان از این ظاهر زیبا در کاربری های مختلفی بهره جست. دیگر نیازی نیست تا این کانال های هوا را در زیر سقف های کاذب پنهان نمود بلکه می توان آن ها در روی سقف هم تعبیه نمود و از این طریق جلوه و زیبایی سقف را دو چندان نمود. از این طراحی به کمک کانال گرد اسپیرال می توان در فضاهایی همچون کافه ها و رستوران ها، بیمارستان ها، گالری ها و نمایشگاه ها و… بهره جست.

ورق گالوانیزه بکار رفته در کانال گرد اسپیرال را می توان در ضخامت های گوناگونی از 0.6، 0.8، 1 میلی متر تولید نمود و جهت استفاده در کاربری های متفاوت از آن بهره جست.

برای آن که یک کانال گرد اسپیرال  در یک سیستم تهویه و هوارسانی بیشترین بازدهی و کارایی را از خود نشان دهد بسیار مهم است که از قطعات کمکی و لوازم جابی در کنار این کانال استفاد نمود. این قطعات شامل انواع زانویی ها، بست ها، ساپورت ها، تبدیل ها، شلواره ها، گسکت ها، رابط ها، دمپر ها، دریچه ها، کلاهک ها و… می باشد که می توان هر یک از این قطعات را در سایزها و تعداد و ضخامت ورق متنوعی تولید نمود و درواقع به کمک این قطعات است که کانال گرد اسپیرال  می تواند به خوبی به فعالیت خود ادامه دهد و موجب تکمیل یک پروژه تهویه گردد.

بدین ترتیب کانال گرد اسپیرال  با تمامی ویژگی ها و خواصی که دارد می تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای سایر انواع کانال هوا باشد و درواقع در بسیاری از پروژه های تهویه مطبوع استفاده از کانال گرد اسپیرال به مهندسین تاسیسات کاملا پیشنهاد می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − یک =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال