خانهمحصولاتکانال اسپیرال گالوانیزهکانال گالوانیزه اسپیرال

کانال گالوانیزه اسپیرال

کانال گالوانیزه اسپیرال

با مطرح شدن امر تهویه مطبوع و سیستم های سرمایشی گرمایشی کانال های هوای متعددی وارد بازار شدند که ازجمله آنها کانال گالوانیزه اسپیرال بسیار مطرح شد.

کانال گالوانیزه اسپیرال (Galvanized Spiral Duct) دارای مزایای و ویژگی های مثبت فراوانی است که آن را از سایر کانال های انتقال هوا کاملا متمایز می سازد. برای مثال کانال گالوانیزه دارای ظاهری بسیار استوار، مستحکم و مقاوم است به همین دلیل در برابر عوامل متعدد خارجی نظیر فشار، ضربه، خمیدگی و… کاملا مقاومت می نماید و همچنین به دلیل استفاده از ورق گالوانیزه در ساختارش در برابر نفوذ و آسیب رساندن عوامل آسیب رسان گوناگون کاملا مقاومت نشان می دهد و در واقع به همین علت است که بسیار دیرتر دچار آسیب و خرابی گشته و کمتر نیاز به تعمیرات، نگهداری و یا تعویض قطعات پیدا می نماید. بنابراین طول عمر آن بسیار بالا بوده و در مدت زمان طولانی تری به فعالیت با کیفیت خود در یک سیستم ادامه می دهد.

انواع کانال گالوانیزه اسپیرال

ضخامت ورق گالوانیزه بکار رفته در کانال گالوانیزه اسپیرال را می توان در ضخامت های مختلفی تولید نمود چرا که در هر فضا و با شرایط و ویژگی های خاص آن فضا ضخامت های مختلفی مورد نیاز می باشد.

کانال اسپیرال را می توان در تنوع بسیار بالایی از نظر سایزبندی، وزن، شکل ظاهری، متراژ و رنگ تولید نمود و این تنوع بسیار بالا در تولید کانال گالوانیزه اسپیرال موجب تنوع بسیار بالای استفاده از آن در شرایط و فضاهای مختلف شده و موجب گردیده است تا گستره استفاده از آن بسیار متنوع و گوناگون باشد.

کانال گالوانیزه اسپیرال را در کوره و به کمک رنگ های کوره ای می توان به رنگ های مختلف و متعددی در آورده و سپس به لیل ظاهر بسیار زیبایی که دارد در سقف فضاهای مختلف به عنوان یک عنصر زیبایی و تزئینی مورد استفاده قرار داد و دیگر نیاز به پنهان نمودن آن در زیر سقف کاذب نیست.

کانال کشی هوا

تولید کانال گالوانیزه اسپیرال

کانال گالوانیزه اسپیرال سرعت تولید بسیار بالایی دارد به گونه ای می توان به سرعت تعداد بسیار زیادی از این کانال هوا را تولید نموده و همچنین به دلیل ساختار ساده و غیر پیچیده ای که دارد بسیار به سرعت می توان آن را اجرا و نصب نیز نمود اما در هنگام نصب و اجرای آن باید کاملا در نظر داشت که این عمل به کمک نیرو های متخصص و به دقت و درستی صورت بپذیرد. تا در کمال دقت و صحت کانال گالوانیزه بتواند در سیستم به فعالیت خود ادامه دهد چراکه اگر این عمل به درستی انجام نپذیرد موجب پدید آمدن اختلال و مشکل در کانال و در نهایت در کل سیستم شده و با به وجود آمدن مشکلات پی در پی علاوه بر آن که موجب بالا رفتن هزینه های ناشی از تعمیرات و نگهداری کانال هوا می گردد بلکه مانع از فعالیت درست سیستم شده و کل سیستم را با اختلال رو به رو نموده و موجب کاهش طول عمر سیستم می گردد. بنابراین امر نصب و اجرای کانال اسپیرال بسیار دارای اهمیت می باشد و بسیار مهم است تا در نهایت دقت و صحت انجام بپذیرد.

قیمت کانال گالوانیزه اسپیرال

کانال گالوانیزه اسپیرال از مقرون به صرفه ترین کانال های انتقال هوا به شمار می رود چرا که در هزینه های اولیه و جاری پروژه های تهویه کاملا صرفه جویی نموده و مانع از استفاده بی رویه در هزینه ها می گردد. و از آنجایی که در هر پروژه کاهش هزینه ها و پایین نگه داشتن آن بسیار مهم است، این ویژگی کانال اسپیرال یک مزیت بسیار مهم و قابل توجه به شمار می رود و درواقع یک وجه تمایز بسیار مهم و کاربردی نیز محسوب می گردد چرا که بسیاری از انواع سایر کانال های های هوا هزینه های بسیار زیادی را برای انواع پروژه های تهویه مطبوع شامل می گردند که درواقع استفاده از آن ها پیشنهاد نمی گردد.

به همین دلیل است که در بسیاری از پروژه های تامین هوای تازه و تولید هوای سرد و یا گرم در فضاهای مختلف بسیاری از کارفرمایان و مهندسین تاسیسات استفاده از کانال گالوانیزه اسپیرال را نسبت به سایر کانال های تهویه ارجحیت می دهند.

کانال گالوانیزه را می توان با سرعت بسیار بالایی تولید نمود به گونه ای در یک زمان مشخص و بسیار کوتاه می توان تعداد بسیار زیادی از آن را تولید نموده و به بازار ارائه نمود. دلیل این سرعت بالا در تولید علاوه بر ساختار ساده و غیر پیچیده کانال گالوانیزه اسپیرال، ماشین آلات بسیار مهندسی و پیشرفته ای هستند که د تولید کانال اسپیرال گالوانیزه نقش به سزایی را ایفا می نمایند که در عین تولید با سرعت بالا، بسیار با کیفیت این کانال اسپیرال را تولید نموده و موجب بالا رفتن راندمان و بازدهی سیستم تهویه مطبوع می گردند. بنابراین استفاده از کانال گالوانیزه اسپیرال درپروژه های هوارسان می تواند یک گزینه کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه و مناسب باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی