خانهمحصولاتکانال فلکسیبلکانال فویلی

کانال فویلی

کانال فویلی

کانال فویلی نوعی کانال فلکسیبل است که جهت استفاده به عنوان انتقال دهنده هوا به شمار می رود. این کانال در تمامی انواع سیستم های انتقال هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده عمده از کانال فویلی (Foil Duct) در تمامی فضاهایی مثل مسکونی، تجاری، اداری و انواع پروژه های ساختمانی می باشد و هیچ مانعی جهت استفاده از آن در کاربری های مختلف وجود ندارد. همچنین از این کانال می توان در هتل ها، اقامت گاه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی و آزمایشگاه ها هم استفاده نمود.

ویژگی های کانال فویلی

کانال فویل در بازه دمایی 20- تا 150+ درجه سانتیگراد قابل استفاده می باشد و در این بازه دمایی دچار هیچ گونه آسیب و یا اختلالی در عملکرد آن نمی گردد و می توان عملکرد بسیار خوبی به همراه کیفیت بالا از خود نشان دهد. به همین دلیلی می توان از آن در فضاهایی که جرارت بالا وجود دارد با خیالی آسوده استفاده نمود و به هیچ عنوان نگران آسیب رسیدن به آن نبود. به همین دلیل است که کانال فویلی بسیار دیرتر از سایر کانال های هوا دچار آسیب می گردد و می تواند در مدت زمان طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد.

کانال فویلی دارای وزن بسیار سبکی می باشد و بدین ترتیب می توان به علت وزن پایین به آسانی آن را جا به جا نمود و همچنین هنگام اجرا و نصب هم به هیچ عنوان مشکلی پدید نیاورده و به راحتی به کمک نیروی نصاب اجرا و نصب می گردد.

این محصول دارای ساختاربسیار ساده ای می باشد و به همین دلیل به سرعت تولید می گردد. همچنین با سرعت بسیار بالایی نصب و اجرا هم می گردد بنابراین تا حد بسیار زیادی در زمان صرفه جویی می نماید.

کانال فویلی به دلیل فویل آلومینیوم بکار رفته در ساختار آن تا حد بسیار زیادی موجب افزایش مقاومت آن می گردد و از کانال در برابر بسیاری از عوامل گوناگون نظیر نفوذ رطوبت، حرارت، انواع میکروب ها، گرد و خاک و… محافظت می نماید. در نتیجه موجب می گردد تا کانال فویلی در مدت زمان طولانی تری فعالیت نماید و در واقع این فعالیت طولانی مدت با کیفیت بسیار بالا و افزایش بازدهی و کارایی همراه باشد.

عمل نصب و اجرای کانال فویلی عمل دشواری نیست اما امری که بسیار مهم است این مورد است که باید حتما این کار به کمک نیروی متخصص انجام بگیرد چرا که نیاز است تا تمامی نکات فنی و اجرایی در رابطه با اجرای کانال فویلی به طور کامل رعایت گردد تا سیستم دچارهیچ گونه مشکل و نقص فنی نگردد و مانع از عملکرد بهینه این سیستم نیز نشود. بنابراین اجرای دقیق و اصولی و توسط مجری حرفه ای این امر بسیار حائذ اهمیت است.

کانال فویلی یک کانال بسیار انعطاف پذیر است که به راحتی به هر شکل و حالتی در می آید و این امر یک نکته بسیار مهم و مثبت جهت استفاده در سیستم های انتقال هوا به شمار می رود چرا که با حالت پذیری فوق العاده به آسانی در فضاهایی که امکان عبور از آن ها بسیار دشوار است عبور نموده و یا جای می گیرد و بدین ترتیب موجب استفاده گسترده از این کانال در فضاهای مختلفی می گردد.

داکت فویلی هوا

ساختار کانال فویلی

ساختار این کانال درواقع بدین صورت است که از ورقه فویلی به همراه رشته های فلزی فنری و چند لایه فیلم پلی استر تشکیل شده است که این موارد در کنار یکدیگر تشکیل کانال فویلی را می دهند که بسیار هم قوی و مقاوم بوده و دارای ساختاری یکپارچه و مستحکم و شکیل می باشد. همین امر تاثیر بسیار زیادی در مقاوم بودن و آسیب پذیر نبودن این کانال هوا می گردد.

کانال فویلی به صورت بسیار دقیق و با کیفیت ساخت بسیار بالا در کارخانه های تاسیساتی و به کمک ماشین آلات مهندسی و پیشرفته تولید می گردد. در کنار این کانال ها، سایر قطعات کمکی نظیر رابط ها، ساپورت ها، بست ها، تبدیل ها و… نیز توسط ماشین آلات تولید می گردند و این کیفیت ساخت بسیار بالا بر کیفیت کلی سیستم بسیار تاثیر گذار بوده و موجب می گردد تا سیستم در مدت زمان بسیار طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد.

از این محصول می توان در فضهای عظیم تر با متراژ های بالاتر نظیر انواع کارخانه های صنعتی و یا کارگاه ها هم استفاده نمود که در این شرایط بسیار مهم است تا سایز بالا باشد تا جوابگوی استفاده در فضایی با متراژ بالا باشد. این محصول در تنوع بسیار بالایی از سایز دهانه و متراژ قابل تولید بوده و هیچ گونه محدودیتی برای آن وجود ندارد.

انواع کانال های فویلی یک عضو کاملا جدا ناپذیر در آپارتمان ها و فضاهای مسکونی و اداری می باشند بنابراین بسیار مهم است تا با دقت انتخاب گردند و بهترین نوع جهت استفاده از آن ها هم انتخاب گشته و مورد استفاده قرار بگیرد تا هیچ گونه اختلال و مشکلی در سیستم به وجود نیاورده و مانع از عملکرد درست سیستم نگردد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی