کانال فلکسی

کانال فلکسی یا کانال فلکسیبل یک کانال بسیار کاربردی و پر مصرف در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و تولید گرما و سرما می باشد.

کانال فلکسی  (Flexi Duct)دارای انواع گوناگونی بوده که هریک از این انواع و اشکال متفاوت همراه با ویژگی های خاصی می باشند که آن ها را جهت استفاده در شرایط گوناگون آماده می سازد.

لوله فلکسیبل هوا را می توان در تنوع بسیار بالایی از نظر شکل ظاهری، ساختار، ویژگی های تعبیه شده، سایز دهانه، متراژ، جنس و متریال و … تولید و اجرا نمود.

کانال فلکسی به شیوه های گوناگونی نیز تولید می گردد اما ساختار آن به گونه ای است که به طور کلی از مواد سبک و قابل دسترسی تولید می گردد و در نتیجه با سرعت بسیار بالا و در مدت زمان بسیار کوتاهی تولید می گردد. در نتیجه می توان به سرعت این نوع از کانال خرطومی شکل را تولید و اجرا نمود. همچنین به دلیل استفاده از مواد سبک در طراحی و ساخت کانال فلکسی جا به جایی و انتقال آن به محل پروژه عمل بسیار ساده ای می باشد و این امر هم به افزایش سرعت اجرای کانال کشی این کانال انتقال هوا می افزاید.

کانال فلکسی کاملا حالت پذیر است و به هر شکل و حالتی که نیاز باشد در می آید بنابراین دست اجرا کننده پروژه بسیار باز است تا این کانال را به هر حالتی که نیاز باشد در بیاورد . در هر حالت و شرایطی متناسب با شرایط پروژه آن را تنظیم نماید.

کانال فلکسی یکی از بهترین و پر کاربرد ترین انواع کانال های تهویه مطبوع است و علت آن هم برتری هایی است که نسبت به سایر کانال های انتقال هوا دارا می باشد. این مزیت ها در واقع ویژگی های خاصی است که نه تنها سایر کانال های هوا دارا نمی باشند بلکه به علت نداشتن این ویژگی ها، مشکلات و درد سر هایی را پدید می آورند. ولی این امر در حالی است که کانال فلکسی با ویژگی های مثبتی که دارد موجب سهولت در امر کانال کشی شده و مشکلات سایر کانال ها را بر طرف نموده است بنابراین تبدیل به محبوب ترین کانال هوا شده و امروزه در بسیاری از پروژه هایی که در آن ها نیاز است تا هوای سرد و یا گرم تولید گردد و یا هوای مطبوع و تصفیه شده به فضا منتقل گردد استفاده از کانال فلکسی بسیار توصیه می گردد.

این نوع کانال هوا عموما از جنس پی وی سی شفاف و کدر، آلومینیومی یا فویلی، برزنتی و… و یا همراه با عایق های پلی استر، پلی اتیلن، پشم سنگ، پشم شیشه، الاستومری و… تولید می گردد. هر یک از این انواع، جنس ها و عایق ها دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاصی می باشند که کانال هوارسان انعطاف پذیر را جهت استفاده در شرایط خاصی آماده می سازد و وجود عایق ها از کانال فلکسی در برابر بسیاری از عوامل طبیعی و غیر طبیعی محافظت می نماید ئ همین امر باعث می شود تا کانال فلکسی در مدت زمان طولانی تری اما همراه با کیفیت بالای فعالیت و کارایی و بازدهی بسیار بالا به فعالیت خود ادامه داده و دچار هیچ گونه مشکل، آسیب و یا ایرادی نگردد.

هزینه هایی که به تولید کانال فلکسی اختصاص می یابد شامل هزینه هایی است که بسیار بالا نمی باشد و می توان با صرف هزینه های بسیار مناسب و نسبتا پایین بک پروژه هوارسانی را به کمک کانال فلکسی به سرانجام رسانید و در عین حال از کیفیت و کارایی بسیار بالای آن لذت برد.

یک کانال فلکسی در یک سیستم هوارسانی نیازمند استفاده از قطعات و محصولاتی است که به سیستم و کانال فلکسی کمک می نماید تا به درستی و با کیفیت به فعالیت خود ادامه دهند. این قطعات شامل ساپورت ها، دریچه ها و دمپر ها، رابط ها، بست ها و… می باشند که هریک با توجه به نیاز و درخور پروژه با ویژگی های مورد نیاز و در سایز های مورد نیاز تولید می گردند و موجب تسریع و بهبود عملکرد سیستم می گردند.

شرایط آب و هوایی، شرایط جوی، شرایط محیطی و… هریک عواملی هستند که در نوع کانال کشی این نوع از کانال های هوا نقش به سزایی را ایفا می نمایند و بهتر است پیش از انتخاب بهترین نوع کانال فلکسی تمامی جوانب کاملا بررسی گردد و شرایط محیطی و جوی محل پروژه نیز به دقت بررسی گردد چراکه هر عامل چه بسا بسیار کوچک باشد و کمترین تاثیر را بر جای بگذارد باید مورد اهمیت و توجه قرار بگیرد.

کانال فلکسی بسیاری از مشکلات و ایرادات کانال های گالوانیزه را هم بر طرف نموده است و در واقع جایگزین بسیار مناسبی برای این نوع از کانال های هوا می باشد. به همین دلیل است که امروزه کمتر از این کانال های کالوانیزه استفاده می گردد و در عوض استفاده از کانال ای قلکسیبل بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پنج =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال