کانال فلکسی بل عایق دار

کانال فلکسی بل عایق دار

کانال فلکسی بل عایق دار نوعی کانال فلکسیبل هوا از که به عایق تجهیز می گردد. کانال فلکسی بل عایق دار را می توان به انوع عایق ها از جمله عایق پشم سنگ، پشم شیشه، پلی اتیلن، پلی استر، الاستومری و… تجهیز نمود. هریک از این عایق ها دارای مزایا  و معایبی می باشند. برای مثال عایق پشم شیشه اگر ذراتش در همه معلق گردد و و وارد ریه انشان شود کاملا برای ریه مضر بوده و موجب پدید آمدن مشکلات تنفسی می گردد. بدین ترتیب در میان تمامی انواع عایق های ذکر شده، عایق الاستومری دارای مزیت های بسیار بیشتر و معایب بسیار کمتر و تقریبا برابر با هیچ می باشد. به همین دلیل کانال فلکسیبل عایق دار با عایق الاستومری یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت استفاده در انواع سیستم های تهویه و خصوصا سیستم های داکت اسپلیت به شمار می رود.

کانال فلکسی بل عایق دار

کانال فلکسی بل عایق دار (Flexible Duct with Insulate) دارای انعطاف پذیری بسیار خوب و مناسبی است و درواقع ساختار آن به گونه ای ظراحی شده است که کاملا منعطف و حالت پذیر باشد و به راحتی می توان آن را به هر شکل و حالتی تبدیل نموده و در تمامی فضاها و شرایطی که شاید امکان عبور و جایگیری در آن ها برای سایر کانال ها دشوار باشد قابل استفاده می باشد.

درواقع این خاصیت انعطاف پذیری برای کانال فلکسی بل عایق دار یک خصوصیت بسیار خوب به شمار می رود چرا که موجب فشرده شدن کانال شده و در نتیجه می توان به راحتی آن را انبار نموده و یا حمل و جا به جا نمود.

کانال فلکسیبل عایق دار را می توان از هر جنس و متریالی تولید نمود و این تنوع بالا در استفاده از متریال های گوناگون در ساختار این کانال موجب بالا رفتن هرچه بیشتر تنوع استفاده از این کانال شده است و همچنین علاوه بر تنوع در استفاده از متریال، می توان این کانال هوا را در سایز ها و متراژ های مختلفی تولید نمود و دراقع این تنوع گسترده در استفاده از این کانال هوا هم کاملا به همین علت می باشد.

کانال فلکسی بل عایق دار دارای ساختاری بسیار منسجم و مقاوم می باشد و در واقع در ساختار آن هیچ گونه خلل و فرج و یا شکافی در سطح داخلی و خارجی آن وجود ندارد و همین امر موجب شده است که از سطح خارجی آن هیچ عامل مزاحم نظیر نور خورسید، آب، رطوبت، گرما و سرما، حشرات مزاحم، مواد اسیدی و… نفوذ ننماید و همچنین از داخل هم موجب نشتی هوا و هدر رفتن انرژی در میانه راه نگردد. به همین علت کانال فلکسیبل عایق دار یک کانال بسیار مقرون به صرفه در زمینه مصرف انرژی می باشد.

همچنین مقاومت بسیار بالای این کانال موجب شده است تا کانال فلکسیبل عایق دار بسیار دیرتر خراب و فرسوده شود در نتیجه در طول عمر کارکرد خود دچار هیچ گونه آسیب نشده و در نهایت نیاز به تعمیرات و نگهداری خاصی پیدا نمی نماید و در این جهت تا حد زیادی موجب صرفه جویی در هزینه های پروژه می گردد. به همین علت موجب افزایش طول عمر کانال می شود.

کانال فلکسیبل عایق دار دارای وزن بسیار سبکی بوده و همین مورد موجب سهولت هرچه بیشتر در حمل و جا به جایی آن می گردد و همچنین به علت سبکی وزن این کانال به آسانی می توان آن را نصب و اجرا نمود.

کانال انتقال هوا

قیمت کانال فلکسی بل عایق دار

کانال فلکسی بل عایق دار هزینه های بسیار کمی را شامل می شود همان گونه که گفته شد بسیار مقرون به صرفه بوده و هم در زمینه های هزینه های پروژه و هم در زمینه مصرف انرژی و هم در زمینه زمان بسیار صرفه جویی می نماید و کاملا استفاده از آن مقرون به صرفه می باشد.

به همین علت درواقع و به دلیل مزایای بسیار زیاد و ویژگی های بسیار کاربردی که کانال فلکسی بل عایق دار دارا می باشد، می توان گفت که جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کانال های هوا و خصوصا کانال های قدیمی تر نظیر کانال های گالوانیزه می باشد و امروزه در بسیاری از پروژه های مختلف و متنوع شاهد استفاده گسترده از کانال فلکسیبل عایق دار هستیم و روز به روز نیز بر تعداد پروژه هایی که از این کانال استفاده می گردد افزوده می شود.

در هنگام استفاده از کانال فلکسی بل عایق دار در یک پروژه نیاز به قطعات کمکی در جهت تکمیل پروژه می باشد. همان گونه که کانال فلکسیبل عایق دار در کارخانه ها و به کمک ماشین آلات حرفه ای تولید می گردد، این قطعات کمکی که شامل رابط ها، بست ها، ساپورت ها، زانویی ها و… می باشند نیز در کنار کانال فلکسیبل عایق دار در کارخانه ها با کیفیت و دقت بسیار بالایی تولید شده و در کنار کانال فلکسیبل عایق دار در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهار =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال