کانال فلکسیبل IFD

کاناال فلکسیبل IFD

کانال فلکسیبل IFD که همان کانال فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده می باشد، یک کانال انتقال هوا با انعطاف پذیری بسیار بالا است که دارای وزن بسیار سبکی نیز می باشد. کانال فلکسیبل  (IFD Flexible Duct) تحت هیچ شرایطی رطوبت را به خود جذب نمی نماید و به همین علت آب و رطوبت به داخل آن نفوذ نمی نماید.

این کانال به دلیل آنکه به گونه ای طراحی شده است که سطح داخلی آن کاملا صاف و یکدست است، هیچ گونه گرد و غباری در داخل آن تجمع نمی گردد و به طور کلی در طول کانال کشی دارای ساختاری یکنواخت و به هم پیوسته می باشد.

کاربرد کانال فلکسیبل IFD

از طرفی اجرا و راه اندازی کانال فلکسیبل IFD به سهولت و سرعت هرچه تمام تر انجام می پذیرد.

از کانال فلکسیبل پلی استر در کاربری ها و مصارف مختلفی استفاده می گردد. در کاربری هایی نظیر تخلیه و انتقال هوا، سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش گرمایش در مجتمع های مسکونی، درمانی و بهداشتی، آزمایشگاه ها، تجاری، اداری، صنعتی و…

به طور کلی در میان انواع کانال های انتقال هوا، آن دسته از کانال هایی که مجهز به عایق می باشند از جمله بهترین انواع کانال ها به شمار می روند چرا که وجود عایق در کانال موجب محافظت هرچه بیشتر و بهتر از آن می گردد و از کانال در برابر نفوذ و ورود بسیاری از عواملی که می تواند به ساختار کانال فلکسیبل IFD آسیب برساند محافظت می نماید به همین علت است که از کانال فلکسیبل پلی استر در مصارف ساختمانی، صنعتی، کانال کشی انواع سیستم های تهویه مطبوع نظیر داکت اسپلیت ها و… مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی با عایق پلی استر

کانال فلکسیبل IFD تا حد فراوانی سر و صدای ایجاد شده ناشی از فعالیت کانال و هواکش را تا میزان چشم گیری کاهش می دهد و به همین علت در فضاهایی نظیر اتاق های تمیز، بیمارستان ها و مراکز درمانی به آسانی قابل استفاده می باشد.

به طور جزئی ساختمان کانال فلکسیبل پلی استر بدین صورت است که از یک لایه ورق آلومینیوم ، یک لایه پلی استر فشرده به ضخامت 4 میلی متر و یک لایه روکش مقاوم پی وی سی تشکیل شده است. این کانال خرطومی از سایز 3 الی 24 اینچ قابل تولید بوده و در بازه دمایی 100+ الی 20- درجه سانتی گراد نیز امکان فعالیت دارد و در این بازه دمایی دچار هیچ گونه آسیب و مشکلی نمی گردد و به آسانی به فعالیت خود ادامه می دهد و همچنین در متراژ 6 متری قابل تولید می باشد.

مزیت های کانال فلکسیبل IFD

یکی از اساسی ترین برتری هایی که کانال فلکسیبل IFD نسبت به سایر کانال های هوا دارد، علاوه بر خاصیت انعطاف پذیری، امکان عایق پذیری آن در هنگام تولید است که این عمل بسیار آسان انجام می پذیرد در حالی که این امکان برای سایر کانال های هوا امکان پذیر نمی باشد. بنابراین این مسئله می تواند از مهم ترین و اساسی ترین برتری های کانال فلکسیبل پلی استر نسبت به سایر کانال های هوا باشد و همچنین به آسانی می توان از آن در فضاهای بیرون نیز استفاده نمود. همچنین وجود عایق IFD به کار رفته در ساختار کانال فلکسیبل پلی استر نسبت به سایر عایق ها خصوصا عایق های پشم شیشه که به سلامت انسان ضرر می رساند دارای برتری هایی می باشد.

از دیگر مزیت های کانال فلکسیبل IFD این مورد است که هیچ گونه گاز سمی از خود متصاعد ننموده، مانع از تجمع باکتری ها و قارچ ها شده و کاملا مطابق با محیط زیست و سازگار با طبیعت می باشد و هیچ گونه آسیب و صدمه ای به طبیعت وارد نمی نماید.

کانال فلکسیبل با عایق IFD

همچنین به دلیل حضور عایق پلی استر در ساختمان کانال فلکسیبل IFD، موجب کاهش بسیار چشمگیر اصطکاک هوا و افت فشار هوای عبوری از داخل کانال گشته و بدین طریق تا حد فراوانی در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید.

کانال فلکسیبل IFD دارای وزن بسیار کم و سبکی می باشد و همین مسئله موجب افزایش سهولت در امر تولید، حمل و نقل و راه اندازی آن در انواع سیستم های تهویه می گردد. که این امر به خودی خود موجب افزایش بسیار سرعت عملکرد پروژه و کاهش زمان استفاده و اجرای آن در پروژه می گردد. که در واقع این مسئله نیز می تواند یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر برتری این کانال نسبت به سایر کانال ها نیز باشد.

در نهایت جهت اضافه نمودن به برتری ها و ویژگی های خاصی که برای کانال فلکسیبل IFD گفته شد، هزینه های تولید و اجرای کانال فلکسیبل پلی استر بسیار معقول و مناسب می باشد تا حدی که در هزینه های پروژه بسیار صرفه جویی نموده و مانع از مصرف بی رویه هزینه ها می گردد و بدین صورت کانال فلکسیبل پلی استر در مصرف هزینه ها نیز بسیار صرفه جویی می نماید و درواقع از هر نظر جزو مقرون به صرفه ترین و اقتصادی ترین کانال های انتقال هوا در این زمینه محسوب می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال