کانال فلکسیبل کمبی

کانال فلکسیبل کمبی

یکی از انواع لوله های هوا و کانال فلکسیبل مورد استفاده در سیستم های تهویه مطبوع و هم چنین سیستم های توزیع و انتقال هوای تازه در تمامی کانال کشی ها و سیستم های استاندارد داکت کشی ساختمانی ، کانال فلکسیبل کمبی (Combi Flexible Air Duct) یا همان لوله خرطومی کمبی می باشد.

ساختار داکت فلکسیبل کمبی به گونه ای می باشد که استحکام و مقاومت زیاد و مطلوبی در برابر هر گونه ضربه ناخواسته را دارا می باشد که این امر مانع از خوردگی آن می شود و از پارگی لوله کمبی جلوگیری می کند.

جنس کانال فلکسیبل کمبی از چیست؟

جنس کانال فلکسی کمبی از جنس همان لوله های فویلی می باشد تنها با این تفاوت که کانال فلکسیبل کمبی یک روکش از جنس پی وی سی دارد که بر روی فویل آلومینیوم کشیده می شود. و همین ساختار و در واقه همین روکش پی وی سی روی این کانال می باشد که استحکام این کانال خرطومی کمبی را تا حد قابل قبولی افزایش داده است و موجب استفاده از این کانال در شرایط و مسیر هایی از کانال کشی می شود که بتواند در برابر ضربات ناخواسته مقاوم باشد.

این محصول هم به دلیل مقاوم بودن و هم به دلیل قیمت بسیار مناسب موارد استفاده زیادی را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر کانال کمبی بدلیل انعطاف پذیری بالا  مورد استقبال روز افزون مهندسان و فعالان در زمینه های مختلف صنعتی و تولیدی قرار گرفته است. این کانال خرطومی هوا در طول های 10 متری تولید می شود به عبارت دیگر طول هر شاخه این لوله 10 متر می باشد.

کاربرد کانال فلکسیبل کمبی

یکی از موارد استفاده از داکت فلکسیبل کمبی در اگزاست فن ها برای مثال اگزاست فن های سرویس بهداشتی می باشد. بطور کلی کانال فلکسیبل کمبی موارد استفاده وسیع و گسترده ای درطراحی ، نصب و اجرای سیستم های تهویه مطبوع را دارا هستند. بطور از کانال فلکسی کمبی در سیستم های کانال کشی داکت اسپیلت و داکت کشی های مربوط به فن کوئل ها در ساختمان ها با کاربری های متفاوت و البته با توجه به ظرفیت محیط های داخلی آن ها استفاده می شود. محیط هایی مانند مجتمع های مسکونی و تجاری ، هتل ها ، سالن های آرایشگاه ، بیمارستان ها، رستوران ها و سالن های غذاخوری و … مواردی از استفاده از این داکت خرطومی در داکت کشی ها می باشد.

 

قیمت کانال فلکسیبل

مزایای کانال فلکسیبل کمبی

از مزایای این داکت هوا می توان به وزن بسیار سبک و انعطاف پذیری بالای آن اشاره نمود. از سوی دیگر باید بیان کرد که برخلاف وزن سبک این کانال این نوع از داکت خرطومی هوا از استحکام بالایی نیز برخوردار است و این مهم به دلیل یک لایه روکش پی وی سی روی کانال فلکسیبل کمبی می باشد. و موجب استحکام و عمر مفید طولانی کانال فلکسیبل کمبی می شود. مورد دیگر که از نقاط قوت استفاده از لوله کمبی می باشد نصب راحت و آسان و سریع کانال فلکسی کمبی در سیستم های داکت کشی در شبکه های انتقال و توزیع هوا می باشد. این لوله انتقال هوا هم چنین در برابر رطوبت مقاوم می باشد و همین امر موجب گسترش روز افزون استفاده از این کانال انتقال هوا در محیط هایی با رطوبت بالا شده است. مقاومت بالای کانال فلکسیبل کمبی در مقابل محیط های اسیدی و بازی نیز باعث استفاده بیشتر از کانال فلکسی کمبی در واحد های مختلف صنعتی گردیده است.

روکش پی وی سی روی این محصول موجب جلوگیری از ا تقطیر می شود. به این ترتیب که دمای سطح کانال فلکسی کمبی باید از دمایی که در آن شبنم تشکیل می شود ، بالاتر باشد در این حالت لایه پی وی سی روی کمبی مانند یک عایق عمل می کند و از تشکیل شبنم روی کانال فلکسیبل کمبی جلوگیری به عمل می آورد.

کانال فلکسیبل کمبی با روکش پی وی سی جهت انتقال هوا در سیستم های توزیع و انتقال هوا بین سطوحی که ارتفاع آن ها یکسان نیست و یا در برخی محیط هایی که با محدودیت فضا رو به رو هستیم کار برد فراوانی دارد. زیرا در این گونه موارد و پروژه ها امکان استفاده از کانال های چهارگوش قدیمی به شیوه ای سنتی وجود نخواهد داشت بنابراین انتخاب این داکت خرطومی کمبی می تواند بهترین گزینه در کانال کشی و داکت کشی در این گونه موارد به حساب بیاید.

این کانال دوستدار محیط زیست بوده و نصب و اجارای سریع آن موجب می شود تا همواره مورد استفاده و انتخاب اول کلیه طراحان و صنعتگران در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و یا حتی سیستم های تهویه صنعتی در واحد ها و کارگاه های صنعتی و کارخانجات باشد. بنابر این از این کانال کمبی می توان در محیط های خشن که احتمال آسیب و ضربه به دلیل نوع فعالیت وجود دارد استفاده می شود. زیر همانطور که پیش تر ذکر شده است این کانال کومبی در برابر ضربه و هم چنین مواد اسیدی و قلیایی به دلیل روکش پی وی سی که روی این لوله خرطومی وجود دارد بسیار مقاوم است.

خرید کانال فلکسیبل کمبی

شرکت ابزارخان تولید کننده ی محصولات کانال فلکسیبل در انواع مختلف میباشد. تمامی محصولات ما با دستگاه های روز اروپا و بهترین کیفیت متریال تولید می شوند. محصول کانال فلکسی کمبی که از انواع کانال فلکسیبل ساده است را می توانید از شرکت ابزارخان خریداری کنید. همچنین میتوانید با تماس از طریق پیام به واتساپ شرکت از مشاوره رایگان بهره مند شوید و لیست قیمت کانال فلکسیبل کمبی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال