کانال فلکسیبل فویلی

 با استفاده از فن آوری نوین می توان از کانال فلکسیبل فویلی به عنوان جایگزینی مناسب برای لوله های هوا که بصورت سنتی استفاده می شدند، بهره برد

یکی از انواع بسیار متفاوت کانال ها و لوله خرطومی هوا ، کانال فلکسیبل فویلی (Aluminum Air Duct  ) نام دارد. لوله خرطومی فویلی از فویل آلومینیوم و فنر فولادی جهت ایجاد انعطاف پذیری ساخته شده است. داکت فلکسیبل  فویلی  در قطر ها و سایز های متنوع از 10 سانتی متر تا 45 سانتی متر طراحی و تولید می شوند. در نتیجه به فراخور هر پروژه می توان نوع و مدل و سایز خاصی از لوله فویلی را انتخاب و استفاده نمود. شاخه های کانال  10 متر می باشد در واقع کانال فلکسیبل فویلی در بسته های 10 متری ساخته و تولید می شوند. بدلیل ساختار بسیار مناسب کانال فلکسیبل فویلی که از جنس آلومینیوم می باشد ، این نوع از کانال در برابر ضربه و پاره شدگی مقاوم می باشد. کانال فلکسیبل فویلی به دلیل وزن بسیار سبک و انعطاف پذیری که دارد می تواند در برابر خوردگی نیز استحکام زیادی از خود نشان دهد. نکته قابل تامل دیگر در رابطه با کارایی و استفاده روز افزون از کانال فلکسیبل فویلی این موضوع است که این کانال در برابر شعله نیز مقاومت خوبی از خود نشان داده است. از سوی دیگر این کانال برای استفاده در محیط هایی با رطوبت نسبتاً زیاد نیز می تواند گزینه مناسب جهت استفاده در داکت کشی های سیستم های تهویه هوا و یا حتی تهویه های صنعتی باشد. لوله خرطومی هوا به دلیل قابلیت فشردگی بالا یا همان میزان انعطاف پذیری بسیار خوبی که دارد این امکان را به وجود می آورد تا حمل و نصب آن در هر پروژه بسیار آسان باشد. بنا بر این یکی از مزایای بسیار مهم کانال فلکسیبل فویلی همان بسته بندی ، حمل و نصب آسان کانال می باشد. داکت فلکسیبل فویلی هم چنین می تواند در محدوده دمایی 20- تا 10+ درجه سانتی گراد گزینه مناسبی باشد و کارایی خوبی را می تواند نشان دهد.

از این کانال در مسیر ها و کانال های رفت و برگشت سیستم های توزیع و انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع و سیتم های تولید سرما و گرما استفاده نمود. داکت فلکسیبل فویلی هم چنین در مواردی که از اگزاست فن ها استفاده می شود نیز کاربرد وسیعی دارد. از موارد دیگری که می توان به کاربرد این کانال اضافه نمود همان استفاده از این کانال به عنوان رابط هایی جهت پلنیوم باکس ها و مسیر های اصلی داکت کشی هوا می باشد. کانال فلکسیبل فویلی هم چنین می تواند به عنوان رابط های مکنده و یا دممنده ها مورد استفاده قرار گیرد. از این محصول می توان در سرویس های بهداشتی جهت انتقال هوا به محیط های خارجی استفاده نمود.

لوله خرطومی فویلی در واقع به منظور جلوگیری از پارگی با لایه های فویل آلومینیوم لمینت شده است و این پوشش به راحتی مقاومت کانال فلکسیبل فویلی را تا چندین برابر می تواند افزایش دهد. این مسله باعث شده است تا این کانال بتواند در محیط هایی که کانال کشی در شرایط غیر هم سطح با پیچ و خم بسیار زیاد بدون پارگی و خوردگی بالاترین کارایی را از خود نشان دهد.

با استفاده از فن آوری نوین می توان از کانال فلکسیبل فویلی به عنوان جایگزینی مناسب برای لوله های هوا که بصورت سنتی استفاده می شدند، بهره برد. بنابر این یک راه مناسب جهت انجام و اجرا داکت کشی های مربوط به سیستم های تهویه مطبوع در مکان های مختلف می تواند استفاده از کانال فلکسیبل فویلی باشد. این کانال در مکان هایی چون برج های مسکونی ، ساختمان های تجاری ، محیط های اداری ، پاساژ ها و کارخانه های تولیدی استفاده می شود. این کانال برای استخر ها و سالن های ورزشی، آشپزخانه ها و … نیز می تواند انتخاب مناسبی جهت استفاده در کانال کشی های سیتم های انتقال و توزیع هوا باشد. به طور کلی کانال فلکسیبل فویلی جهت انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های تخلیه هوا یا همان اگزاست فن ها و هم چنین سیستم های سرمایشی و گرمایشی و … کاربرد فراوانی دارند . و این گسترش روز افزون در استفاده از کانال فلکسیبل فویلی به دلیل مزایایی از این محصول می باشد که پیش تر به آن پرداختیم و بصورت خلاصه عباتند از : وزن سبک کانال فلکسیبل فویلی، انعطاف پذیری بالا و مقاومت بالای کانال فلکسیبل فویلی در برابر ضربه و خوردگی که صرفا به دلیل ساختار لوله فویلی می باشد. از سوی دیگر قیمت مناسب کانال فلکسیبل فویلی موجب شده است تا در بسیاری از پروژه های مربوط به داکت کشی های هوا و یا کانال کشی های مربوط به سیتم های انتقال  و توزیع هوا اولین انتخاب مهندسان و طراحان سیستم انتقال هوا همین لوله فویلی باشد. به دلیل آن که کانال فویلی دارای یک نوع ساختار هموار و یکپارچه دارد و از سطحی صاف برخوردار می باشد هم چنین می تواند در صرفه جویی انرژی نیز عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دو =


Notice: Undefined index: exclude_current in /home/an1com/domains/abzarkhan.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-posts-widget/ultimate-posts-widget.php on line 104

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال