کانال فلکسیبل عایقدار

کانال فلکسیبل عایقدار

کانال فلکسیبل عایقدار یکی از بهترین انواع کانال فلکسیبل به شمار می رود و علت آن هم به طور قطع استفاده از عایق در ساختار آن می باشد.

کانال فلکسیبل عایقدار (Insulated Flexible Duct) را می توان به هر نوع عایقی تجهیز نمود. عایق پلی استر، پشم شیشه، پشم سنگ، پلی اتیلن، الاستومری و… هر یک دارای خواصی می باشند و می توان از آن ها در کاربری های گوناگون استفاده نمود به این علت که هریک با ویژگی هایی که دارند مختص استفاده در کاربری متناسب با ویژگی های خود می باشند.

اما در میان تمامی عایق هایی که ذکر شد هریک به خودی خود دارای معایب و مشکلاتی می باشند، برای مثال عایق پشم شیشه هنگامی که ذرات آن به صورت معلق در هوا پراکنده می گردند و هنگامی که به داخل ریه انسان وارد می شوند، مشکلات تنفسی بسیاری را با خود همراه می سازد. همچنین سایر عایق ها نیز هریک به صورت کم و یا زیاد مشکلاتی را با خود به همراه دارند.

در میان انواع عایق های بکار رفته در کانال فلکسیبل عایقدار عایق الاستومری از تمامی عایق ها بسیار پر طرفدار تر و پر کاربرد تر می باشد چرا که هیچ یک از مشکلات و مسائل سایر عایق ها را نداشته و در مقابل دارای مزایای فراوانی نیز می باشد بنابراین می توان اینگونه بیان نمود که کانال فلکسیبل عایقدار الاستومری یکی از بهترین گزینه ها جهت استفاده در انواع سیستم های تهویه مطبوع و خصوصا سیستم های داکت اسپلیت می باشد.

مزایای کانال فلکسیبل عایقدار

کانال فلکسیبل عایقدار دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی می باشد و درواقع همین عامل وجه تمایز و برتری این کانال هوا بوده و موجب شده است در میان انواع کانال های هوا بسیار محبوب تر و پر طرفدار تر باشد چرا که به راحتی فشرده و جمع شده و به هر شکل و حالتی قابل تبدیل می باشد. بدین ترتیب حتی در فضاهایی با محدودیت های مختلف هم می توان از این کانال هوا استفاده نمود.

دیگر برتری کانال فلکسیبل عایقدار نسبت به سایر کانال های هوا امکان عایق پذیر بودن همزمان هنگام تولید و یا پیش از تولید می باشد. چرا که برای سایر انواع کانال های هوا بر خلاف کانال فلکسیبل عایقدار این امر امکان پذیر نمی باشد. یعنی امکان عایق نمودن پیش از تولید و یا هم زمان با تولید برای کانال هایی نظیر کانال های گالوانیزه ممکن نیست و تنها زمانی می توان آن را عایق نمود که تولید شده و سپس در محل پروژه نصب شده باشد. در این شرایط باید فضایی را جهت دسترسی به کانال تعبیه نمود تا به آسانی به آن دسترسی پیدا نموده و سپس آن را عایق نمود. این شرایط دارای دردسر ها و مشکلات فراوانی است. مشکلاتی نظیر پرتی فضا و استفاده بی رویه از فضای مفید معماری جهت دسترسی به کانال برای عایق نمودن، هدر رفتن زمان، صرف هزینه های بیشتر و… بدین ترتیب این عمل به هیچ وجه مقرون به صرفه نمی باشد و در این شرایط اکثر سازندگان از عایق نمودن این کانال ها صرف نظر می نمایند که این عمل بسیار مضر است چرا که وجود عایق برای کانال هوا یک امر بسیار مهم و ضروری است به این علت که تا حد بسیار زیادی از کانال در برابر عوامل گوناگون محافظت می نماید.

لوله خرطومی تهویه مطبوع

برای مثال کانال فلکسیبل عایقدار در برابر عواملی همچون نفوذ رطوبت، حرارت، باد، تابش خورشید و… به علت وجود عایق در ساختارش بسیار مقاوم می باشد و همچنین سرو صدای ناشی از عملکرد کانال فلکسیبل عایقدار را منتقل نمی نماید و درواقع تا حدودی عایق صوتی هم به شمار می رود.

کانال فلکسیبل عایق دار دارای وزن بسیار سبکی می باشد و به همین علت به راحتی می توان آن را جا به جا و حمل نمود و به علت سبکی وزن حتی اجرای کانال فلکسیبل عایقدار در پروژه های مختلف هم به سهولت انجام می پذیرد.

سرعت تولید و اجرای کانال فلکسیبل عایقدار به دلیل تکنولوژی های پیشرفته و مدرن بسیار بالا می باشد و در مدت زمان کوتاه تری می توان تعداد بیشتری از کانال فلکسیبل عایق دار را تولید و اجرا نمود.

کانال فلکسیبل عایقدار را می توان در تنوع بسیار بالایی از متریال های گوناگون با ویژگی های ساختاری و عملکردی متفاوت تولید نمود. برای مثال می توان این کانال فلکسیبل عایق دار به ویژگی ها و خواصی تجهیز نمود تا در برابر حرارت زیاد و آتش سوزی مقاوم باشد و یا جهت انتقال مواد شیمیایی و اسیدی مناسب بوده و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد و… حال علاوه بر تنوع بسیار بالا در متریال ها و ویژگی های تعبیه شده در کانال فلکسیبل عایقدار، می توان این کانال هوا را در تنوع بسیار بالایی از نظر متراژ و سایز دهانه هم تولید نمود و این مقادیر کاملا وابسته به نیاز مشتری و شرایط پروژه می باشد که تعیین کننده هستند.

به طور کلی استفاده از کانال فلکسیبل عایق دار در دنیای صنعتی امروزی بسیار پر طرفدار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال