کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

یک از انواع لوله خرطومی هوا ، کانال فلکسیبل با عایق الاستومری ( Flexible Air Duct with Elastomeric Insulator ) می باشد که به عنوان یکی از پر مصرف ترین محصولات در میان کانال های هوا به محبوبیت رسیده است. از آن جا که در سیستم های کانال کشی جهت انتقال و توزیع هوا همواره مسائل و مشکلاتی پیش روی فعالان در این صنعت و مهندسان در زمینه نصب و عایق کاری کلیه لوله های فلکسیبل وجود داشته است، این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته است که می توانند از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بصورت پیش عایق بهره بگیرند.

این محصول یکی از انواع کانال هایی می باشد که به صورت پیش عایق تولید و عرضه می گردد. داکت فلکسیبل با عایق الاستومری یا لوله خرطومی با عایق الاستومری از جمله محصولاتی است که سهولت و راحتی را در نصب به همراه دارد. بنابراین می توان از لوله با عایق الاستومری در موارد و پروژه هایی که نیاز به عایق کاری دارند ؛ استفاده نمود. در واقع در این گونه موارد کانال فلکسیبل عایق الاستومری می تواند بهترین انتخاب برای جلوگیری از نفوذ حرارت به خارج باشد.

ساختار کانال فلکسیبل با عایق الاستومری چگونه است؟

این کانال پیش عایق با تکیه بر دانش روز مهندسی و هم چنین با جدید ترین تکنولوژی به بازار عرضه می گردد. جنس لوله خرطومی با عایق الاستومری از جنس عایق الاستومری می باشد که با یک لایه روکش آلومینیوم لمینت شده است.

در بسیاری از نمونه هایی که از کانال های هوای پیش عایق در صنعت توزیع و انتقال هوا وجود دارد از کانال هایی استفاده می شود که ابتدا تولید و سپس عایق بر روی آن ها قرار می گیرد ولی یک روش نوین از تولید کانال فلکسی با عایق الاستومری وجود دارد که در حین تولید کانال با عایق الاستومری ؛ 3 لایه که شامل دو لایه فویل آلومینیوم در دو طرف و یک لایه عایق الاستومری در بخش میانی ، توسط یک سیم فنری بصورت مارپیچ قرار می گیرد و به همدیگر بافته می شود. مزیت تولید و ارائه این کانال به این روش آن است که عمر مفید کانال فلکسیبل پیش عایق را افزایش می دهد . علاوه بر آن استفاده از عایق که به صورت غلافی روی کانال فلکسیبل با عایق الاستومری قرار می گیرد می تواند برای سلامتی انسان و محیط زیست مضر و خطرناک باشد. تولید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بصورت سیستم پیش عایق نیز می تواند حجم لوله را کاهش دهد که این امر خود موجب سهولت در امر حمل و نقل و نگهداری و انبار کردن کانال و هم چنین راحت بودن نصب این محصول می شود.

این کانال در شاخه های 6 متری تولید و عرضه می گردد در حالی که ضخامت عایق مصرفی در تولید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری 3 میلی متر می باشد. از سوی دیگر این امکان نیز وجود دارد که بنا بر سفارش مشتری ضخامت تولید این کانال فلکسیبل را تغییر داده و می توان در ضخامت های 6 میلی متر و 9 میلی متر این محصول را تولید و ارائه نمود.

این کانال در سایز های متنوع تولید می گردد . تولید این کانال در قطر های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 14 ، 16 سانتی متر امکان پذیر می باشد.

کاربرد کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

این کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری همانند سایر مدل های لوله خرطومی هوا و داکت های فلکسیبل حالت انعطاف پذیری دارد و به همین دلیل این کانال می تواند در مکان ها و سیستم های داکت کشی در انتقال و توزیع هوا در مسیر های ناهموار و پر پیچ و خم مورد استفاده قرار بگیرد. این محصول به دلیل نرمی که دارد در مسیر های ناصاف می تواند استفاده شود و این موضوع از کیفیت انتقال هوا توسط کانال فلکسی عایق الاستومری کم نمی کند. بلکه فعالان در این صنعت هم چنان می توانند از کانال فلکسی با عایق الاستومری در اکثر پروژه هایی که نیاز به عایق کاری داکت های انتقال هوا دارند، استفاده بنمایند. و اطمینان صد درصدی از کیفیت کانال پیش عایق داشته باشند.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

مزایای کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

عدم جذب رطوبت و هم چنین عدم ایجاد گرد و غبار در مسیر لوله عبوری از لوله از جمله مزایای کانال پیش عایق الاستومری می باشد . سبکی ، نرمی و قابلیت انعطاف پذیری این کانال هوا نیز موجب می گردد تا در هنگام نصب به هیچ گونه پوشش اضافه نیاز نباشد. این کانال فلکسیبل ساختاری به هم پیوسته یکنواخت دارد در طول لوله که باعث می شود سطح داخلی آن صاف باشد و این مهم ، کاهش افت فشار هوا را در حین عبور از کانال با عایق الاستومری را به همراه دارد.

از سوی دیگر فشردگی و بهم پیوستگی بالای این کانال باعث جلوگیری از انتقال صدای جریان هوای عبوری از داخل کانال می شود. در نتیجه کانال فلکسی با عایق الاستومری می تواند یکی از بهترین انواع کانال های خرطومی پیش عایق باشد که در صنعت انتقال و توزیع هوا به کار برده می شود.

انواع سنتی این کانال که توسط یه لایه عایق اضافه به دور لوله استفاده میشدند مشکلات فراوانی را برای پروژه ایجاد می کردند. از مشکلات و هزینه های نصب آن تا مشکلات وابسته به متریال عایق آن که عموما از عایق پشم شیشه استفاده میشد. که در دراز مدت دچار خوردگی و پارگی هم میشدند و پخش مواد این عایق در فضا مشکلات تنفسی ایجاد میکرد. اما برخلاف این مشکلات محصول کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به کلی تمامی مشکلات را حل کرده و جایگاه مناسبی در این صنعت پیدا کرده.

خرید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

شرکت ابزارخان تولید کننده ی محصولات کانال فلکسیبل در انواع مختلف میباشد. تمامی محصولات ما با دستگاه های روز اروپا و بهترین کیفیت متریال تولید می شوند. محصول کانال فلکسی با عایق الاستومری که از انواع کانال فلکسی پیش عایق است را می توانید از شرکت ابزارخان خریداری کنید. همچنین میتوانید با تماس از طریق پیام به واتساپ شرکت از مشاوره رایگان بهره مند شوید و لیست قیمت کانال فلکسیبل با عایق الاستومری دریافت کنید.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال