کانال فلکسیبل آلومینیومی

کانال فلکسیبل آلومینیومی  یک نوع کانال فلکسیبل انتقال هوا به شمار می رود که از جنس آلومینیوم تولید می گردد.

کانال فلکسیبل آلومینیومی به کمک لایه های آلومینیومی تولید شده و توسط مفتول های فلزی در جای خود استوار و محکم باقی می مانند.

کانال فلکسیبل آلومینیومی (Aluminum Flexible Duct) دارای خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی است به گونه ای که به راحتی خم و راست شده و به هر شکل و حالتی در می آید. همچنین فشرده نیز می گردد و این خاصیت فشردگی منجر به اشغال فضای بسیار کمتری شده و حجم کمی را پر می نماید بنابراین فضای بسیار بیشتری جهت استفاده از فضای مفید باقی می ماند. این قابلیت کانال فلکسیبل آلومینیومی که می توان آن را به هر شکل و حالتی تبدیل نمود منجر به استفاده گسترده از آن در بسیاری از شرایط و موقعیت ها و خصوصا موقعیت های دشوار شده است.

کانال فلکسیبل آلومینیومی را می توان در گستره فراوانی از نظر سایزی و وزنی تولید نمود و درواقع کاملا برحسب نیاز مشتری و با در نظر گرفتن شرایط محیطی پروژه مقادیر آن قابل تغییر می باشد و همین تنوع بسیار بالا در تولید سایز و وزن می تواند منجر به استفاده گسترده از آن در انواع فضاها با متراژ های گوناگون و کاربری های مختلف گردد.

کانال فلکسیبل آلومینیومی از جنس آلومینیوم تولید می گردد و آلومینیوم به علت ساختار بسیار مقاوم و یکپارچه ای که دارد در برابر نفوذ نور خورشید، نفوذ رطوبت، حرارت و… از خود مقاومت نشان داده و مانع از تخریب آن در اثر عوامل ذکر شده می گردد.

همچنین ورق آلومینیوم به علت مقاومت بالایی که در اثر ساختار یکپارچه خود دارد، در برابر ضربه، فشار، کشش، پارگی و… هم بسیار مقاوم بوده و مانع از آسیب رسیدن به کانال فلکسیبل آلومینیومی در برابر عوامل ذکر شده می گردد.

کانال فلکسیبل آلومینیومی بسیار سبک است و درواقع علت این پایینی وزن کانال ورق آلومینیوم بکار رفته در آن است که بسیار سبک بوده و دارای وزن بسیار پایینی می باشد. همین وزن پایین موجب بالا رفتن سرعت عمل در زمینه جابه جایی کانال و نصب و اجرای آن می شود. همچنین به علت سبکی وزن می توان تعداد بیشتری از این کانال فلکسیبل آلومینیومی را جمع آوری نموده و حمل نمود و حتی عمل نصب و اجرای آن هم به سهولت هرچه تمام تر صورت گرفته و دیگر نیاز به استفاده از تعداد بسیار زیادی نیروی نصاب نمی باشد چرا که وزن آن بالا نبوده و عملیات نصب را با دشواری همراه نمی سازد.

اما در عین حالی که عملیات اجری کانال فلکسیبل آلومینیومی با سرعت بسیار بالا و در کمترین زمان و به سادگی انجام می پذیرد، اما این عمل باید در نهایت دقت و کیفیت انجام گردد تا هیچ گونه اختلال و مشکلی در روند کاری آن به وجود نیاید. چون کوچکترین اختلال در نصب کانال فلکسیبل آلومینیومی، موجب اختلال در عملکرد کل سیستم شده و ادامه عملیات را با دشواری هایی همراه می سازد و بدین ترتیب دیگر سیستم قادر به ادامه فعالیت نمی باشد. اما اگر به درستی اجرا گردد موجب بالا رفتن بازدهی عملکردی کل سیستم شده و از خود کارایی بسیار با کیفیتی ارائه می دهد و در نتیجه مدت زمانی که کانال فلکسیبل آلومینیومی می تواند فعالیت مفید از خود ارائه دهد بسیار بالا می باشد و حتی در طول این مدت زمان نیز احتیاج به تعویض قطعات و یا تعمرات خاصی پیدا نمی نماید. بدین ترتیب کانال فلکسیبل آلومینیومی از لحاظ هزینه ها نیز بسیار مقرون به صرفه عمل می نماید.

اما به طور کلی کانال فلکسیبل آلومینیومی جزو کانال های بسیار مقرون به صرفه به شمار می رود و علت آن هم هزینه های بسیار کمی است که صرف تولید و همچنین اجرای آن می گردد که درواقع ارقام بسیار پایینی را شامل می گردند. بدین ترتیب در هزینه های پروژه ها هم تا حد فراوانی صرفه جویی می نماید.

علاوه بر صرفه جویی کانال فلکسیبل آلومینیومی در زمینه هزینه ها، همان طور که گفته شد در زمان هم بسیار صرفه جویی می نماید و از طرفی در مصرف انرژی هم تا حد فراوانی صرفه جویی نموده و موجب کاهش بسیار زیاد مصرف انرژی می گردد.

بدین ترتیب این نوع کانال انعطاف پذیر از مقرون به صرفه ترین انواع کانال فلکسیبل در دنیای امروزی به شمار می رود.

که البته کانال های انتقال هوای فراوانی در بازار موجود می باشد که هریک دارای معایب و مشکلات فراوانی بوده و مانع از عملکرد صحیح سیستم می گردند اما کانال فلکسیبل آلومینیومی برتری های فراوانی نسبت به این نوع کانال ها و خصوصا کانال های گالوانیزه دارد و بدین ترتیب می توان این گونه بیان نمود که کانال فلکسیبل آلومینیومی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای انواع کانال های انتقال هوا به شماربرود به گونه ای که در بسیاری از پروژه های مربوط به تهویه مطبوع و انتقال هوا شاهد استفاده فراوان از این سیستم خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال