خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله مکنده

لوله مکنده

لوله مکنده

لوله مکنده یک نوع بسیار پر کاربرد از لوله خرطومی هوا به شمار می رود و ساختار آن بدین صورت طراحی و تولید می گردد که نوارهایی از جنس پی وی سی به عنوان پوشش کلی لوله و مفتول های فلزی به عنوان نگه دارنده درمیان این نوار ها قرار داده می شوند و بدین ترتیب ساختار منعطاف و خرطومی شکل لوله مکنده با مقطع دایره ای شکل را به وجود می آورند.

وزن لوله مکنده بسیار کم و سبک می باشد و به همین علت سبکی وزن موجب شده است تا حمل و جا به جایی آن در نهایت سرعت و سهولت انجام بپذیرد.

لوله مکنده دارای قدرت تحمل دما در بازه دمایی 20- الی 100+ درجه سانتی گراد می باشد که درواقع به این معنی است که در این بازه دمایی قدرت تحمل دما را داشته و می تواند بدون آنکه هیچ آسیبی به آن وارد گردد در این بازه دمایی فعالیت نماید.

لوله خرطومی مکنده پی وی سی دارای بیشترین تعداد و تنوعِ سایز و قطر در میانِ انواعِ لوله های خرطومی می باشد.

تنوع سایزی لوله مکنده (Sucker Duct) بسیار بالا می باشد بدین صورت که در سایزهای 3 /4/5/6/7/8/9/10/11/12/14/15/17/20/22.5/25-30/35/40/45/50/55/60/65/70/75/80/90 قابل تولید می باش اما متراژ طولی آن معمولا عددی ثابت و برابر با 6 متر می باشد. این تنوع سایزی در لوله مکنده موجب تنوع کاربری و مصرفی در آن نیز شده است.

لوله مکنده همان گونه که از نام آن پیداست دارای قدرت مکش قوی بوده و جهت جذب ذرات مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایعی همچون صنایع نجاری و چوب، کارخانه های کاشی، سرامیک، سنگ، نساجی، معدن، اتاق تمیز، کارخانه های صنعتی، آزمایشگاه ها، انواع ساختمان ها، جاروبرقی های صنعتی و خانگی و… جهت مکش ذرات و مواد پودری مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله مکنده دارای مزایای و ویژگی های خاص فراوانی می باشد. یکی از این ویژگی ها خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالای آن است که موجب می گردد تا به سادگی جمع و فشرده شده و درنتیجه فضای بسیار کمتری را اشغال نماید. در نتیجه انبار نمودن و حمل و نقل آن به سرعت و سادگی انجام می گردد چرا که به علت خاصیت فشردگی تعداد بسیار بیشتری از این لوله خرطومی را می توان انبار و یا جابه جا نمود.

همچنین به علت خاصیت انعطاف پذیری و حالت پذیری بسیار بالایی که دارد، به سادگی به هر شکل و حالتی درآمده و می تواند در فضاهایی که عبور از آنها و یا جایگیری در آنها دشوار است از این لوله خرطومی استفاده نمود.

لوله مکنده دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکدست می باشد و درواقع به همین علت است که وقت ذرات را جذب می نماید، این ذرات داخل لوله تجمع نکرده و درنهایت نیاز به تمیزکاری نخواهد داشت.

لوله مکنده بسیار مقاوم است و مقاومت آن در برابر عوامل خارجی همچون انواع ضربه، فشار، پیچ وتاب، خمش، افتادگی، کشش، پارگی، سایش، اصطکاک، فرسایش و عواملی نظیر مواد شیمیایی، روغنی، بنزینی، انواع اسیدها، رطوبت، نم، شرایط نامساعد آب و هوایی و بسیاری از عوامل دیگر بسیار بالا می باشد، به همین علت بسیار مستحکم بوده و به سادگی دچار آسیب و صدمه نمی گردد. در نتیجه دارای طول عمر بالاتری بوده و در طی زمان طولانی تری بدون نیاز به تعمیرات و نگهداری خاصی می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

لوله مکنده دارای کمترین مقدار خمش و بیشترین میزان تراکم پذیری می باشد.

لوله مکنده دارای قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. درواقع هزینه هایی که در جهت تولید و اجرا و حتی تهیه مواد اولیه آن مصرف می گردد، بسیار مناسب و به صرفه می باشد و بدین ترتیب می توان درهزینه های کلی پروژه مورد نظر تا میزان فراوانی صرفه جویی نمود. همچنین لوله مکنده در مصرف انرژی هم بسیار صرفه جویی می نماید. بدین ترتیب می توان لوله مکنده را یک لوله کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه نامید.

نصب و اجرای این لوله خرطومی بسیار ساده است و تنها مواردی که باید در هنگام راه اندازی آن در نظر گرفت، رعایت نکات اجرایی، فنی و ایمنی در حین انجام پروژه است که به همین علت بسیارمهم است تا این عمل توسط یک شخص با تجربه و کاربلد انجام بگیرد تا نصب و راه اندازی لوله مکنده را با مشکل رو به رو ننماید.

چرا که عدم نصب و اجرای آن به صورت اصولی و با کیفیت، موجب اختلال در عملیات پروژه شده و روند اجرایی آن را با مشکلاتی همراه می سازد. این درحالی است که اجرای اصولی و با کیفیت، موجب طول عمر و دوام سیستم شده و همچنین موجب می گردد تا لوله مکنده در طول کارکرد خود نیاز به هیچ گونه تعمیرات و یا تعویض قطعات پیدا ننماید.

به طور کلی لوله مکنده یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها در پروژه هایی است که نیاز به جذب ذرات ریز و یا حتی سایر مواد شامل انواع مایعات و انتقال هوا دارند، می باشد.

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی