لوله فویلی

لوله فویلی  یا همان کانال فلکسیبل فویلی به گونه ای تولید شده است که از دو لایه ورق فویل آلومینیوم و یک لایه ورق روکش پلی استر و سیم فنری فولادی تشکیل شده است و این موارد در کنار یکدیگر تشکیل لوله فویلی را می دهند و درواقع وجود پلی استر در ساختار این محصول جهت جلوگیری از پارگی ورقه فویل آلومینیومی می باشد.هر یک از این مواد بسیار سبک و کم وزن می باشند و به همین دلیل در نهایت تشکیل یک ساختار بسیار منسجم اما کم وزن را به وجود می آورند که موجب راحتی فراوان در امر جا به جایی و حمل آن می گردد.

لوله فویلی از سایز 10 الی 45 سانت قابل تولید می باشد و در متراژ های 10 متری هم عرضه می گردد. بنابراین به علت تنوع بسیار بالا در سایز دهانه لوله فویلی، می توان در کاربری ها و فضاهای مختلف از آن استفاده نمود. از جمله فضاهای کوچک که نیاز به کانال هوای با سایز کوچکتر دارد و یا فضاهای بزرگتر که نیاز به سایز لوله فویلی بالاتری می باشد. همچنین درست است که متراژ استاندار لوله فویلی 10 متری می باشد اما می توان آن را به سایز های کوچکتر نیز تقسیم بندی نمود و در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار داد. بنابراین گستره استفاده از لوله فویلی بسیاز زیاد و متنوع می باشد.

لوله فویلی در بازه دمایی 20- الی 110+ درجه سانتی گراد قادر به فعالیت می باشد و علت آن هم آلومینیوم به کار رفته در ساختار این کانال هوا می باشد که موجب محافظت از این کانال در برابر حرارت بالا می گردد و به همین دلیل موجب می گردد تا در فضاهایی که احتمال وجود حرارت بسیار بالا می باشد این نوع کانال فلکسیبل به آسانی به فعالیت خود ادامه دهد.

لوله فویلی به گونه ای طراحی و تولید می گردد که دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشد و به آسانی می توان این کانال هوا را به هر شکل و حالتی در آورد بنابراین در فضهای مختلف و شرایط گوناگونی می توان از آن استفاده نمود.

لوله فویلی در میان انواع کانال های هوا بسیار سبک بوده و دارای وزن بسیار پایینی می باشد و علت این وزن پایین هم وجود فویل آلومینیوم، ورق پلی استر و مفتول فلزی است که هریک به تنهایی دارای وزن بسیار پایینی می باشند و به همین دلیل موجب می گردند تا وزن کلی کانال تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

لوله فویلی علاوه بر مقاومت در برابر حرارت در برابر نفوذ رطوبت و بسیاری از موارد و عوامل دیگر نیز از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده و دچار هیچ گونه آسیب و خرابی نمی گردد.

لوله فویلی به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارد به آسانی فشرده و جمع می گردد و به همین دلیل بسته بندی آن به راحتی انجام گرفته و همچنین هنگام انبار نمودن فضای بسیار کمتری را اشغال می نماید.

همان طور که گفته شد از لوله فویلی در فضاها و کاربری های بسیاری می توان استفاده نمود همچنین از جمله این کاربری ها در هوای رفت پکیج یونیت ها، هوای برگشت، فن کویل های کانالی، جابه جایی و تخلیه هوا، سیستم های تولید سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع، کولر های آبی در فضاهای مسکونی و آپارتمانی، اداری، تجاری، و… مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین می توان این کانال هوا را در زیر سقف کاذب هم پنهان نمود تا لوله ها و متعلقات و انشعابات آن نمای زشتی به فضای داخلی ساختمان ندهند. همچنین این کانال جهت مصارف صنعتی و کارخانه ها هم مورد استفاده فراوانی قرار می گیرد.

لوله فویلی بسیار مقرون به صرفه است و با هزینه های بسیار کمی می توان هم آن را تولید نمود و هم در محل پروژه و یا سیستم تهویه مورد نظر اجرا و نصب نمود.

این کانال درواقع نسل جدیدی از کانال های انتقال هوا می باشد که بسیاری از مشکلات کانالهای هوای قدیمی و سنتی را بر طرف نموده است و موجب بهبود کیفیت عملکرد سیستم های تهویه مطبوع شده است و در واقع حتی می توان این گونه بیان نمود که لوله فویلی جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کانال های انتقال هوای قدیمی از جمله کانال های اسپیرال گالوانیزه و کانال های چهارگوش گالوانیزه می باشد چراکه هریک از این کانال ها به نوبه خود دارای مشکلات و مسائلی هستند که این نوع از کانال فلکسیبل هوا نه تنها دارای این مشکلات و مسائل نمی باشد بلکه دارای مزایای فراوانی نیز می باشد که سبب وجه تمایز لوله فویلی با سایر لوله های انتقال هوا شده است.

بنابراین با در نظر گرفتن ویژگی های مثبت و فراوان لوله فویلی می توان گفت که این نوع کانال هوا با اختلاف از جمله بهترین و پر کاربرد ترین کانال انتقال هوا به شمار می رود و امروزه در بسیاری از پروژه های تهویه مطبوع و تاسیساتی مورد استفاده فراوانی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال