خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومی

لوله خرطومی

لوله خرطومی

لوله خرطومی جهت انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های سرماساز و گرماساز مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از انواع کانال های انتقال هوا در این نوع از سیستم های می باشد.

لوله خرطومی(Flexible Duct) دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشد که آن را از سایر کانال های انتقال هوا متمایز می سازد و موجب برتری و جذب طرفداران بیشتری نسبت به سایر کانال های انتقال هوا می گردد. بنابراین ممکن است برای یک کارفرما، سازنده یا مهندسی که می خواهد یک پروژه سیستم انتقال هوا را آغاز نماید لوله خرطومی به دلیل مزایای و ویژگی های خوب فراوانی که دارد دراولویت قرار بگیرد.

لوله خرطومی به دلیل ظاهر خرطومی شکلی که دارد بسیار منعطف و فلکسیبل می باشد و به راحتی فشرده و باز می گردد و می توان به راحتی آن را در فضایی که اصلا جاگیر نباشد قرار داد و انبار نمود به همین دلیل فضای زیادی را اشغال نمی نماید و انبار کردن آن بسیار ساده می باشد.

لوله خرطومی هوا دارای وزن بسیار سبکی می باشد به همین دلیل به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توان آن را جابه جا نمود و حمل کرد و همچنین در هنگام نصب و اجرا نیز مشکل وزن برای آن وجود نداشته و به کمک یک نفر نصاب به تنهایی می توان آن را جا به جا نمود و در محل مورد نظر مستقر کرده و اجرا نمود.

لوله خرطومی نسبت به سایر لوله های انتقال هوا بسیار در دسترس تر می باشد و به راحتی می توان آن را تهیه نمود و همچنین قیمت لوله خرطومی نسبت به سایر لوله های منتقل کننده هوا پایین تر بوده و همین امر موجب می گردد تا در هزینه های جاری و نهایی پروژه بسیار صرفه جویی گردد.

سرعت تولید لوله خرطومی بسیار بالا می باشد و در کمترین زمان و به سادگی تولید می گردد و پس از آن نصب و اجرای لوله خرطومی نیز به دلیل سبکی وزن و سایر ویژگی های خاص با سرعت بسیار بالا انجام می گیرد و به همین دلیل در زمان بسیار صرفه جویی نموده و در موعد مقرر و در طی زمان بسیار کم پروژه به اتمام می رسد.

نصب و اجرای لوله خرطومی کار دشواری نیست اما بسیار ضروری و حتمی است که توسط متخصص و کسی که بر این کار کاملا مسلط است انجام گیرد. چراکه اگر این کار به صورت اصولی و دقیق انجام نپذیرد در آینده و در طول پروسه کاری لوله خرطومی ممکن است دچار مشکلات و ایراداتی شود که نیاز به نگهداری و تعمیرات پیدا نماید و متعاقبا این تعمیرات و نگهداری ها نیازمند هزینه های بسیاری می باشد و این درحالی است که اگر لوله خرطومی به صورت درست و اصولی نصب گردد هزینه های آن بسیار پایین و کم می باشد.

لوله خرطومی اگر مجهز به عایق گردد موجب می شود تا در برابر عوامل جوی و محیطی بسیاری مقاوم شده و کارایی آن بالا رفته و در نهایت دارای طول عمر بسیار بالاتری باشد.

انواع لوله خرطومی شامل نوع ساده، ساده فویلی یا آلومینیومی، ساده پلیمری، ساده برزنتی ساده پلیمری که به دو دسته کمبی و شفاف پلیمری تقسیم بندی می گردد.

سایر لوله انتقال هوای خرطومی که دارای عایق می باشند نیز شامل موارد رو به رو می باشد: با عایق پشم شیشه، با عایق پلی استر، با عایق پلی اتیلن، با عایق پشم شیشه و با عایق الاستومری که پیش تر در مورد هریک از این عایق ها و مزیت و برتری عایق الاستومری نسبت به سایر عایق ها توضیح داده شد.

هریک از این انواع لوله خرطومی در ساختار آنها از جنس ها و متریال گوناگونی استفاده می گردد و در ابعاد و متراژ مختلف تولید می گردد تا هرکدام از آنها را جهت استفاده برای یک کاربری خاص آماده نماید. به همین دلیل تنوع بسیار در متریال و جنس، انواع، ویژگی ها، سایز، ابعاد و… دارای قیمت معینی در بازار نمی باشند و قیمت آنها کاملا وابسته به عواملی می باشد که پیش تر ذکر شد.

در یک سیستم انتقال هوای تولید سرما و گرما علاوه بر حضور لوله خرطومی نیاز به محصولات جانبی دیگری می باشد تا در کنار این کانال مکمل آن باشد. محصولاتی مانند انواع ساپورت، رابط، انواع تبدیل ها، بست ها و… که آنها هم در کنار لوله خرطومی توسط ماشین آلات در کارخانه ها و کارگاه های مختلفی بسیار دقیق و تمیز تولید می گردد و با توجه به نیاز پروژه در هر فضایی که لازم باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی این لوله انتقال هوای خرطومی یک عضو بسیار مهم و ضروری در طول کانال کشی سیستم های تهویه مطبوع بوده و بدون آنها عملیات کانال کشی و انتقال هوا غیر ممکن و ناقص می ماند. همچنین پس از بررسی دقیق محل پروژه باید بهترین نوع آن انتخاب و مورد استفاده قرار بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی