لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی  متشکل از نوارهای پی وی سی و مفتول های فنری فلزی می باشد بدین صورت که مفتول های فنری این نوار های پی وی سی را در جای خود نگه داشته و به این لوله خرطومی حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری می بخشد.

لوله خرطومی پی وی سی (PVC Flexible Duct) را می توان در تنوع بالایی از نظر سایز، ضخامت و متراژ تولید نمود و این تنوع به علت تنوع کاربری این کانال بوده و می توان از آن در انواع فضاها و مکان های متنوع استفاده نمود.

علاوه بر تنوع در سایز و ضخامت لوله خرطومی پی وی سی، تنوع در رنگ و شفافیت لوله خرطومی هوا نیز وجود دارد. می توان در رنگ های مختلف و متنوعی آن را تولید نموده و همچنین به صورت شفاف، نیمه شفاف و یا کدر می توان لوله خرطومی پی وی سی را تولید نمود. از نوع شفاف و نیمه شفاف آن در کاربری هایی که نیاز به عبور ذرات و اجسام از داخل آن است مورد استفاده قرار می گیرد تا ذرات به هنگام عبور کاملا قابل رویت و مشاهده باشند.

میزان دمایی که لوله خرطومی پی وی سی در آن بازه دمایی می تواند به آسانی و بدون آن که کوچکترین آسیبی به آن وارد گردد در آن فعالیت نماید بازه دمایی 20- الی 80+ تا 100+ درجه سانتیگراد می باشد.

لوله خرطومی پی وی سی نسبت به سایر انواع کانال های انتقال دهنده هوا دارای مزیت ها و برتری هایی می باشد که بررسی هریک از این مزیت ها می پردازیم.

لوله خرطومی پی وی سی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی کاملا از خود مقاومت نشان می دهد بنابراین جهت استفاده به عنوان حمل کننده و انتقال دهنده مواد اسیدی، شیمیایی، انواع روغن، بنزین و یا گازهای اسیدی کاملا مناسب بوده و می توان بدون آنکه کوچکترین آسیب و یا صدمه ای به آن وارد گردد از این لوله خرطومی پی وی سی به عنوان حمل کننده مواد اسیدی و شیمیایی استفاده نمود.

لوله خرطومی پی وی سی دارای وزن بسیار سبکی می باشد و به همین علت وزن پایین و کم می توان به آسانی آن را از یک مکان به مکانی دیگر منتقل نمود و درواقع سرعت جا به جایی آن هم بسیار بالا می رود به گونه ای که در زمان کاملا صرفه جویی نموده و در طی زمان کوتاه ترین می توان تعداد بسیار بیشتری از این لوله خرطومی را به سرعت جا به جا نمود.

لوله خرطومی پی وی سی دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکدست می باشد و این عامل باعث می گردد تا گرد و خاک داخل آن جمع نشده و تمیز نمودن آن بسیار آسان باشد. همچنین موادی که از داخل این کانال خرطومی هوا عبور می نمایند به آسانی، به سرعت و به صورت روان و آسان عبور می نمایند و در مسیر خود به هیچ مانعی برخورد نمی نماید.

لوله خرطومی پی وی سی علاوه بر مواد اسیدی و شیمیایی که گفته شد در برابر رطوبت، سایش، تابش آفتاب، انواع فشار های جانبی وارده، خمیدگی، کشیدگی، تراکم و… نیز کاملا مقاوم و آسیب ناپذیر می باشد.

لوله خرطومی پی وی سی علاوه بر حمل و جا به جایی هوا و انواع گازها، پودر، ذرات گوناگون و… را در کاربری ها و فضاهایی نظیر کارخانه های نجاری، چوب، سرامیک، سنگ و کاشی، کارخانه های صنعتی، در آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز، معادن، انواع ساختمان ها و… می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و درواقع به همین علت است که گفته می شود کاربری لوله خرطومی پی وی سی کاملا چند جانبه و بسیار متنوع می باشد.

لوله خرطومی پی وی سی را می توان به دستگاه هایی نظیر پلنیوم باکس ها، هواساز، فیلتر باکس و… تجهیز نمود تا در فضاهایی نظیر اتاق های تمیز مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین به عنوان سیستم مکش و اگزاست در صنایع مختلف نظیر صنایع فلزات، پلاستیک، چوب و… به صورت متنوع و گسترده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

لوله خرطومی پی وی سی هزینه هایی بالایی را شامل نمی گردد و درواقع هنگامی که در پروژه مورد استفاده قرار می گیرد هزینه هایی که صرف تولید، تهیه و سپس اجرا و نصب آن مصرف می شود هزینه های بسیار بالایی نبوده و می توان با صرف بودجه بسیار مناسب و محدود انجام پروژه به کمک لوله خرطومی پی وی سی را به اتمام رسانید. به همین علت است که گفته می شود لوله خرطومی پی وی سی کاملا در هزینه های اولیه، جاری و نهایی پروژه صرفه جویی می نماید و درواقع یک گزینه بسیار مناسب جهت استفاده در پروژه های کم بودجه می باشد.

با توجه به مزیت های ذکر شده برای لوله خرطومی پی وی سی می توان گفت که یک گزینه بسیار مقرون به صرفه و کاربردی و همچنین جایگزینی بسیار مناسب برای سایر کانال هایی است که دارای این برتری ها نبوده و معایبی نیز دارا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال