لوله خرطومی هود

لوله خرطومی هود

تعریفی که برای لوله خرطومی هود می توان بیان نمود آن است که هوا، دود و سایر ذرات معلق درهوا که توسط هود مکیده می گردد توسط لوله خرطومی هود (Flexible Hood Duct) به خارج از آن فضا منتقل می گردد. در واقع می توان گفت که لوله هود نقش اتصال دهنده را ایفا می نماید.

ویژگی های لوله خرطومی هود

ساختار تشکیل دهنده این لوله شامل یک رشته نوار برزنتی PVC  با ضخامت 0.12 یک مفتول فنری 1 میلیمتری که بین نوارهای PVC قرار میگیرد می باشد و جهت محکم و مقاوم نمودن لوله و استحکام آن می باشد. این نوع لوله هود بسیار منعطف می باشد و علاوه بر مصارف خانگی که برای هودهای زیر کابینتی و شومینه ای استفاده می گردد، در فشار های پایین جهت مصرف صنعتی نیز قابل استفاده می باشد و جهت کاربری های صنعتی نیز با قدرت مکش بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیاری را نیز در صنعت به خود

لوله خرطومی هود در بازه دمایی 20- تا 60+ درجه سانتیگراد مقاوم می باشد و همچنین در مقابل رطوبت نیز از خود مقاومت نشان می دهد.

این نوع لوله در شاخه های 6 متری تولید و به بازار ارائه می گردد همچنین در سایز های رو به رو تولید و ارائه می گردد: ۱۰ – ۱۲ – ۱۵ – ۲۰ – ۲۵ – ۳۰  سانتیمتر و قیمت محاسبه شده برای هر شاخه بر اساس سایز آن محاسبه می گردد.

درواقع عملکرد لوله خرطومی هود به این صورت است که خروجی موتور هود را به دریچه تهویه ساختمان وصل می نماید و به دلیل آنکه عمده دریچه های هوای ساختمان ها دارای سایز 10 سانتیمتر می باشند، در این شرایط  خروجی 12 سانتیمتر برای لوله هود مناسب ترین گزینه می باشد و می توان ان نتیجه گیری را دریافت  کرد که هرچقدر طول لوله خرطومی هود کوتاه تر و قطر لوله بزرگتر باشد، صدای تولید شده از هود نیز کاهش می یابد.

و این مورد یک عامل بسیار مهم می باشد خصوصا در مصارف خانگی نکته ای است که بسیار حائز اهمیت می باشد و هنگام استفاده و اجرای آن باید در نظر گرفت و بسیار به آن توجه نمود.

مزایای لوله خرطومی هود

از دیگر مزایای لوله خرطومی هود این است که در برابر فرسایش، اسیدها و مواد خورنده مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد و در مقابل محیط های خشن و عواملی که موجب خرابی و سوراخ شدن لوله می گردد نیز مقاوم و مستحکم می باشد  همین مورد موجب می گردد تا دوام و عمر بالایی داشته باشد و در نتیجه کارایی آن نیز افزایش یابد. علاوه بر این موارد بسیار سبک می باشد و این امر موجب می گردد تا حمل و نصب آن به آسانی صورت پذیرد و همچنین هنگام انبار کردن هم این امر به آسانی صورت پذیرد.

این مزایایی که ذکر شد موجب گردیده است تا توجه بسیاری از سازندگان و مهندسان به سمت این لوله جلب گردد تا جهت مصارف گوناگون از آن استفاده نمایند.

کاربری لوله خرطومی هود برای مصارف گوناگونی می باشد و همچنین با نام های متفاوتی در بازار ارائه می گردد که میتوان به موارد روبه رو اشاره نمود: لوله هود آشپزخانه، لوله خود خانگی، لوله هود صنعتی، لوله فلکسیبل هود و…

کانال فلکسیبل برزنتی

مقدار و حجم هوایی که لوله هود توانایی دارد تا از فضای داخلی به فضای خارجی منتقل نماید بر مبنای متر مکعب محاسبه می گردد. پس باید نصب و جایگذاری آن با دقت بسیار بالایی صورت پذیرد تا هوا را با قدرت بیشتری مکیده و به فضای بیرونی منتقل نماید و اینگونه هوای بیشتری از فضا منتقل شده و در نتیجه نتیجه مطلوب تری از کارایی آن خواهیم داشت.

اگر بخواهیم برای لوله خرطومی هود تقسیم بندی در نظر بگیریم باید اینگونه بیان کنیم که به طور کلی لوله خرطومی هود به دو دسته تقسیم می گردد. دسته اول جهت تهویه و تصفیه نمودن هوای موجود است که به آن لوله خرطومی هود تصفیه هوا می گویند. دسته دوم دارای خروجی هوا نیز می باشد که علاوه بر تصفیه نمود هوای موجود در فضا، آن را به فضایی خارج از فضای داخلی نیز منتقل می نماید. در این سیستم هود به یک کانال انتقال هوا متصل می باشد که همان لوله خرطومی هود است و این گونه عمل می نماید که ابتدا هوای آلوده، دود و یا گرد و غبار موجود در هوا را به فضای بیرون منتقل کرده و پس از آن هوای مطبوع و تصفیه شده را نیز به فضای داخلی باز می گرداند و این چرخه ایجاد شده موجب گردش هوای تمیز و تازه در فضا می شود. این نوع از لوله های هود به شکل های جزیه ای ، شومینه ای و معمولی موجود می باشند.

پس جهت استفاده از یک پکیج کامل، مناسب و مقرون به صرفه با توجه به کاربری مورد نظر  استفاده از لوله هودی که دارای خروجی و تصفیه هوا همزمان می باشد گزینه بسیارمناسبی است که می توان برای بسیاری از فضاها استفاده نمود.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال