خانهمحصولاتلوله هودلوله خرطومی هود خانگی

لوله خرطومی هود خانگی

لوله خرطومی هود خانگی

لوله خرطومی هود خانگی درواقع نوعی لوله هود است که جهت انتقال هوا از خروجی موتور به دریچه تهویه هوا در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که هوای آلوده، دوده، بو، ذرات و گرد و غبار معلق در هوا و… را به سمت فضایی خارج از فضای ساختمان منتقل می نماید. درواقع ابن لوله نقش واسط و اتصال دهنده را ایفا می نماید. لوله خرطومی یکی از انواع متنوع لوله هود می باشد که همان طور که از نامش پیداست در فضاهای مسکونی و داخل فضای خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی هود خانگی هم در بالای اوپن آشپزخانه و هم در بالای جزیره های آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع از این لوله خرطومی وجود دارد. مورد اول تنها جهت انتقال بو و هوای نامطبوع و… به سمت خارج از فضای منزل مورد استفاده قرار می گیرد و کاربری دیگری ندارد. نوع دوم اما علاوه بر آنکه این هوای نامطبوع را به خارج از فضای منزل هدایت می نماید، از طرفی هوای نامطبوع را تصفیه نموده و آن را تبدیل به هوای مطبوع کرده و هوای پاک و سالم مطبوع را وارد فضای منزل می نماید. این نوع از لوله خرطومی به دلیل اینکه دو کاربری دارد و کامل می باشد بسیار پر طرفدار است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع لوله خرطومی هود خانگی

به طور کلی لوله خرطومی هود به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم بندی می گردد که نوع صنعتی آن در کارخانه ها و آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد  نوع خانگی آن که درواقع همان موضوع بحث ما است در فضاهای مسکونی و در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. از لوله خرطومی هود خانگی در آشپزخانه های صنعتی نیز می توان استفاده نمود به شرط آنکه هوا با فشار پایینی منتقل گردد. بنابراین لوله خرطومی را از دو نظر کاربری و جنس و متریال می توان دسته بندی نمود. البته که از لحاظ سایز، شکل ظاهری و… نیز دارای تنوع می باشد و این تنوع گسترده موجب محبوبیت هرچه بیشتر این لوله خرطومی و کاربری گسترده آن در فضاهای گوناگون گشته است.

در لوله خرطومی هود خانگی به دلیل حالت خرطومی شکلی که دارد و خاصیت انعطاف پذیری آن در بسیاری از فضاهایی که سایر لوله های انتقال هوا نمی توانند در آن فضا جای بگیرند، به راحتی جای گرفته و قابل عبور می باشند.

لوله خرطومی بسیار سبک است به همین دلیل انبار کردن آن به راحتی صورت می گیرد و به دلیل منعطف بودنش فضای زیادی را نیز اشغال نمی نماید. همچنین به دلیل وزن کم به راحتی حمل می شود و به راحتی نیز نصب می گردد. سبکی وزن یک ویژگی بسیار مثبتی است که در همه لوله های انتقال هوا وجود ندارد و همین عامل موجب می گردد تا عملیات حمل و نصب لوله خرطومی به سرعت صورت گرفته و در نهایت پروژه با سرعت بالاتری انجام شده و تحویل گردد.

لوله فلکسی بل استیل

قیمت لوله خرطومی هود خانگی

از طرفی لوله خرطومی هود خانگی دارای قیمت بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد به همین دلیل موجب صرفه جویی در هزینه های پروژه گشته و آن را تبدیل به یک لوله هود پر طرفدار می گرداند.

لوله خرطومی هود خانگی در دو جنس تولید می گردد. دو جنس پلاستیکی و آلومینیومی برای کاربری های گوناگون و فضاهای متفاوت. همچنین در سایزهای مختلف هم تولید می گردند و به دلیل وجود همین تنوع در سایز، نوع، جنس، شکل و متریال برای کاربری های مختلف بسیار پر طرفدار می باشد و به همین دلیل وجود تنوع نمی توان قیممت ثابتی برای آن در نظر گرفت اما همان طور که گفته شد قیمت لوله خرطومی بسیار ارزان و مناسب می باشد.

ساختار لوله خرطومی به این صورت است که از یک رشته پی وی سی با ضخامت 0.12 تشکیل شده و مفتول فنری به قطر یک میلیمتر در میان رشته های پی وی سی قرار داده می شود. به همین دلیل این ساختار مقاوم بوده و دارای طول عمر بالایی می باشد و بسیار مستحکم است به همین سبب بسیار دیرتر دچار آسیب می گردد و هزینه های ناشی از تعمیرات و تعویض که برای سایر لوله های خرطومی انتقال هوا وجود دارد، برای این محصول بسیار کمتر است.

لوله خرطومی هود خانگی در سایزهای 10_12_15_20_25_30_35_40_45  سانتیمتر و درطول های 6 متری قابل تهیه  و تولید می باشند و در صورت نیاز برای کاربری های دیگر می توان این متراژ را برید و کوتاهتر نمود.

مقدار دمایی که لوله خرطومی هود خانگی در آن می تواند از خود مقاومت نشان دهد 20- تا 60+ درجه سانتیگراد می باشد. بنابراین در برابر حرارت بالا نیز از خود مقاومت خوبی نشان داده و خراب نمی گردد. همچنین در برابر رطوبت نیز مقاوم است به همین دلیل می توان از این لوله خرطومی در فضاهای مرظوب نیز با خیال راحت استفاده نمود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 5 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی