لوله خرطومی نسوز

لوله خرطومی نسوز

لوله خرطومی نسوز نوعی لوله خرطومی هوا است که جهت کاربری های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی نسوز (Fireproof Flexible Duct) جهت انتقال حرارت بالا و شعله در فضاهایی نظیر خروجی دیگ موتورخانه و فضاهایی که نیاز به انتقال حرارت است مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی نسوز عموما از جنس فایبر گلاس که به کمک روکش سیلیکون تقویت شده است تولید می گردد و به کمک نوار استیل به حالت گرد در می آید. همچنین وجود نوار استیل در ساختار لوله خرطومی نسوز موجب بالا رفتن مقاومت و استحکام آن در برابر عوامل گوناگونی شده است و از آسیب پذیری آن تا حد فراوانی می کاهد.

لوله خرطومی نسوز تا دمای 260+ درجه سلسیوس قدرت تحمل حرارت داشته و در این میزان دما دچار هیچ گونه آسیب و یا مشکلی نشده و به راحتی به فعالیت خود ادامه می دهد. بنابراین با خاطری آسوده می توان در فضاهایی که تا این میزان دما وجود دارد این نوع لوله خرطومی استفاده نمود.

لوله خرطومی نسوز عموما در شاخه های 6 الی 10 متر تولید گشته و به بازار عرضه می گردد. همچنین در تولید لوله خرطومی نسوز تنوع سایزی 7.5 الی 120 سانتی متر وجود دارد. به علت همین تنوع سایزی و متراژی در بسیاری از کاربری ها و فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی نسوز از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد به گونه ای به آسانی به هر شکل و حالتی در می آید اما کاملا در مقابل فشردگی و جمع شدگی مقاومت می نماید و این مورد نیز یکی دیگر از علل آسیب ناپذیری آن می باشد. این خاصیت ارتجاعی اجازه عبور از فضاهای دشواری که برای سایر کانال ها امکان پذیر نیست را می دهد.

لوله خرطومی نسوز از وزن بسیار پایینی برخوردار می باشد و به علت سبکی وزن به آسانی حمل و جا به جا می گردد و حتی به همین علت نصب و راه اندازی آن در کوتاه ترین و سریع ترین زمان ممکن و به سهولت هرچه تمام تر انجام می پذیرد.

از لوله خرطومی نسوز جهت انتقال بخارات گازی و تخلیه هوا با دمای بالا نیز استفاده می گردد.

لوله خرطومی نسوز دارای قابلیت عایق پذیری می باشد و به آسانی می توان آن را هنگام تولید و به طور همزمان با پروسه تولید عایق نمود و وجود عایق در ساختار این کانال موجب محافظت هرچه بیشتر و بهتر از آن در برابر بسیاری از عوامل گوناگون می گردد.

لوله خرطومی نسوز کاملا قابل دسترس است و به آسانی می توان آن را تهیه نمود. همچنین به علت آن که هزینه های بسیار کمی را شامل می گردد به آسانی می توان با هزینه بسیار کم آن را تهیه و مورد استفاده قرار داد و در همه کاربری ها و فضاها نظیر فضاهای تجاری، مسکونی، اداری، صنعتی، حمل و نقل و… مورد استفاده قرار داد و یکی از پر کاربرد ترین کاربری های آن نیز در تاسیسات مکانیکی می باشد چرا که دارای شعله وری نبوده و خود سوز و خود آتش گیر نیز نمی باشد.

لوله خرطومی نسوز دارای رویکردی کاملا صرفه جو در مصرف انرژی، سازگار با طبیعت و مقرون به صرفه می باشد.

سطح داخلی لوله خرطومی نسوز کاملا صیقلی و یکدست می باشد و این امر موجب کاهش فراوان افت فشار شده و در جهت بهبود هوای منتقل شده از داخل این لوله خرطومی فعالیت می نماید. صاف بودن سطح داخلی این لوله خرطومی موجب سهولت عبور مواد از داخل آن شده و همچنین مانع از تجمع گرد و خاک در داخل آن می گردد.

با وجود خاصیت نسوز بودن و عدم آتش گیری این نوع از لوله خرطومی که درواقع یک ویژگی بسیار خاص و منحصر به فرد نیز به شمار می رود، منجر به افزایش هزینه های آن نشده و هنوز هم می توان با وجود این خصایص ویژه، لوله خرطومی نسوز را با صرف هزینه های بسیار پایینی تهیه و تولید نمود و همچنین هزینه هایی که شامل نصب و اجرای آن نیز می گردد هزینه های بسیار پایینی بوده و بدین ترتیب می توان تا حد فراوانی در هزینه های پروژه صرفه جویی نموده و انواع پروژه های مختلف و متنوع را به کمک لوله خرطومی نسوز و با صرفه جویی فراوان در هزینه های اولیه و جاری پروژه به اتمام رسانید.

بنابراین با توجه به ویژگی های ذکر شده برای این لوله خرطومی در فضاهایی که حرارت بسیار بالاست استفاده از لوله خرطومی نسوز کاملا نسبت به سایر انواع لوله های خرطومی بهینه و مقرون به صرفه بوده و کاملا استفاده از این نوع لوله خرطومی در جهت جایگزینی آن برای سایر لوله های هوا به جا بوده و صد در صد پیشنهاد می گردد. به همین علت است که امروزه شاهد استفاده فراوان مهندسین تاسیسات و مهندسین پروژه از این کانال انتقال هوا در پروژه های متعدد و کاربری های مختلفی می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال