لوله خرطومی مکنده

لوله خرطومی مکنده  نوعی از لوله خرطومی هوا به شمار می رود که از جنس پی وی سی تولید می گردد که به کمک مفتول های فلزی در جای خود قرار داده می شوند.

لوله خرطومی مکنده (Sucker Flexible Duct) را می توان در تنوع بالایی از نر سایزی با توجه به نیاز مشتری تولید نمود و همین تنوع سایزی در تولید آن موجب استفاده گسترده از لوله خرطومی مکنده در بسیاری از زمینه ها و کاربری ها شده است. اما به صورت عمومی لوله خرطومی مکنده در شاخه های 6 متری تولید و عرضه می گردد.

لوله خرطومی مکنده را می توان به صورت مشکی کاملا کد و یا به صورت نیمه شفاف تولید نمود. علت تولید نیمه شفاف این لوله عموما به خاطر این مورد است که مواد عبوری از این لوله به خوبی قابل رویت باشد.

این لوله خرطومی در بازه دمایی مابین 20- الی 80+ درجه سانتیگراد از خود مقاومت نشان می دهد بنابراین اگر در این بازه دمایی در معرض حرارت بالا قرار بگیرد تحت هیچ شرایطی دچار احتراق و یا آسیب های ناشی از حرارت بالا مانند پارگی، فرسودگی، خرابی و… نمی گردد.

در ادامه به بررسی کاربری های لوله خرطومی مکنده می پردازیم اما از اصلی ترین و مهم ترین کاربری این لوله خرطومی در صنایع چوب و نجاری برای جمع آوری خرده چوب ها و کارخانه های صنعتی برای مکش ذرات پودری و معلق در هوا می باشد.

لوله خرطومی مکنده از انعطاف پذیری بسیار بالایی بهره مند می باشد و این خصوصیت دارای مزایای فراوانی است. اولین مزیت این ویژگی این مورد است که به راحتی به هر شکل و حالت و فرمی در آمده و جهت استفاده در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و مورد دوم اینکه به راحتی فشرده شده و حجم بسیار کمی را اشغال می نماید و به همین علت لوله خرطومی مکنده به راحتی انبار شده و حتی عمل جا به جایی و حمل آن هم به راحتی هرچه تمام تر صورت می گیرد.

لوله خرطومی مکنده وزن بسیار کمی دارد و در نهایت این سبکی وزن موجب سرعت بخشیدن و سهولت امر حمل و نقل و نصب و اجرای آن شده است.

سطح داخلی این لوله خرطومی کاملا صاف و یکدست، بدون پستی بلندی و هیچ درز و شکافی می باشد. بدین صورت که هر ماده ای که از داخل عبور می نماید به آسانی و بدون هیچ مانعی از آن عبور نموده و از طرفی به دلیل آن که در سطح لوله خرطومی مکنده هیچ درز و شکافی وجود ندارد موجب اتلاف انرژی نمی گردد. مزیت دیگری که صاف بودن سطح داخلی این لوله موجب می شود که گرد و غبار در داخل آن جمع نشده و در نهایت دیگر نیاز به تمیز کاری نمی باشد.

لوله خرطومی مکنده از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. برای مثال در برابر روغن و بنزین، مواد شیمیایی، اسیدها، نور خورشید، رطوبت، حرارت، شرایط محیطی و جوی گوناگون، سایش، فرسایش و سایز آسیب های جانبی کاملا مستحکم بوده و از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد.

در طول لوله خرطومی مکنده هیچ گونه پیچ و تابی وجود ندارد، شعاع خمش بسیار کمی دارد، تراکم پذیری بسیار بالایی دارد و مزیت های فراوان دیگری که آن را تبدیل به یک لوله خرطومی بسیار محبوب نموده است.

هزینه نصب و اجرای این لوله خرطومی مکنده بسیار پایین است و به همین علت آن را تبدیل به یک لوله خرطومی بسیار محبوب نموده است از طرفی اجرای آن هم به سهولت هرچه تمام تر و به کمک نیروی ماهر کمی به سرعت انجام می گردد.

همان طور که گفته شد لوله خرطومی مکنده دارای کاربری های متعددی می باشد. از سایر کاربری های آن می توان به عنوان یک رابط منعطف جهت انتقال هوا، مواد پودری، ذرات در فضاهایی نظیر انواع کارخانه ها و کارگاه ها، کارخانه های سنگ و سرامیک، نساجی، صنعتی، معادن، کارخانه چوب و نجاری، جاروبرقی های صنعتی، اتاق تمیز و… مورد استفاده قرار می گیرد.

هرچقد طول این نوع لوله خرطومی بیشتر بوده و یا موانع و عواملی که در بر سر راه آن قرار می گیرد تا عمل مکش را انجام دهد سنگین تر باشد، در این شرایط نیاز است تا اختلاف فشار هوا بیشتر باشد تا در این صورت هوا هم به آسانی عبور نماید.

در هر پروژه ای، جهت انتخاب بهترین و مناسب ترین میزان قطر دهانه لوله خرطومی مکنده، بسیار مهم است تا با یک شخص ماهر و متخصص در این زمینه مشورت گردد تا توسط محاسبات دقیق اتلاف انرژی و توان لوله خرطومی مکنده، به کمترین میزان خود برسد.

بنابراین با در نظر گرفتن خصوصیات متعدد لوله خرطومی مکنده و ویژگی های فراوانی که این لوله خرطومی دارد موجب استفاده گسترده از این لوله هوا شده است و درواقع می توان گفت که جایگزین بسیار مناسبی برای سایر انواع لوله ها که دارای معایب فراوانی می باشد، است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نه =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال