خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومی معدن

لوله خرطومی معدن

لوله خرطومی معدن

لوله خرطومی معدن  همان طور که از نام آن مشخص است نوعی لوله خرطومی هوا به شمار می رود که جهت استفاده در معادن مورد مصرف قرار می گیرد.

ساختار لوله خرطومی معدن بدین صورت است که از یک لایه ورق پی وی سی بسیار کم وزن اما مقاوم تشکیل شده است و درواقع مقاومت بسیار بالای آن در برابر پارگی، ضربه و فشار می باشد و علت این مقاومت هم وجود مفتول فولادی است که در میان نوار های پی وی سی تعبیه می گردد.

لوله خرطومی معدن را می توان در تنوع سایزی بسیار بالایی اعم از  15،20،25،30،40،50،60،80،90 سانتی متر قابل تولید می باشد و این تنوع سایزی موجب استفاده گسترده از آن در کاربری ها و شرایط گوناگون می گردد. اما نمیتوان لوله خرطومی معدن را در متراژ های گوناگون تولید نمود و تنها در طول های 10 متری قابل تولید می باشند.

لوله خرطومی معدن را می تواند در بازه دمایی 20- الی 80+ درجه سانتی گراد به فعالیت مفید خود ادامه دهد بدون آنکه هیچ گونه آسیب و صدمه ای به آن وارد گشته و یا دچار مشکل گردد.

لوله خرطومی معدن بسیار منعطف و حالت پذیر است به گونه ای که به آسانی به هر شکل و حالتی در می آید و یا در آن حالت باقی مانده و یا به حالت اولیه خود باز می گردد و در هر فضا و مکانی جای گرفته و قابل استفاده می باشد. این خاصیت انعطاف پذیری در این لوله خرطومی موجب استفاده بسیار گسترده از آن در فضاهای مختلفی شده است.

لوله خرطومی معدن دارای امکان فشرده شدن و تراکم پذیری بسیار بالایی دارد و درواقع به همین علت است که هنگام انبار نمودن این عمل با سهولت فراوان انجام گرفته و می توان تعداد بیشتری ازاین لوله خرطومی را در یک فضای انبار جای داد و حتی هنگام حمل و جا به جایی نیزمی توان به علت فشرده شدن تعداد بیشتری از لوله خرطومی معدن را جا به جا نموده و به محل پروژه منتقل نمود.

از داخل لوله خرطومی معدن علاوه بر هوا، مواد شیمیایی، اسیدی، قلیایی، روغنی و… نیز می تواند عبور داده شود و جهت عبور این گونه از مواد شیمیایی بسیار مهم است تا این لوله خرطومی به امکانات و ویژگی هایی تجهیز گردد تا در برابر نفوذ و ورود این گونه از مواد کاملا آسیب ناپذیر بوده و دچار آسیب و صدمه نگردد.

از لوله خرطومی معدن در صنایع گوناگون نظیر صنایع هوایی، خودروسازی، معادن، خنک نمودن دستگاه های خاص، انواع کارخانه ها و کارگاه ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی معدن دارای وزن سنگین و بالا نمی باشد و به همین علت است که به آسانی می توان آن را حمل و جا به جا نموده و از فضایی به فضای دیگر انتقال داد. درواقع این خاصیت یکی از مزیت های این لوله خرطومی به شمار می رود چرا که وزن بالا مشکلات بسیاری را پدید می آورد اما وزن پایین موجب سهولت در امر جا به جایی و نصب و اجریا این نوع از لوله های خرطومی می گردد.

بنابراین به علت سادگی ساختار و وزن بسیار پایین لوله خرطومی معدن، سرعت تولید آن هم بسیار بالا می باشد به گونه ای که می توان در ظرف زمان بسیار کوتاه تعداد بسیار زیادی از لوله خرطومی معدن را تولید و سپس اجرا نمود چرا که سرعت اجرای آن هم بسیار بالا می باشد و این امر موجب صرفه جویی فراوان در زمان نیز می گردد.

لوله خرطومی معدن دارای سطح داخلی بسیار صاف و بدون پستی بلندی و درز و شکاف است و همین امر باعث می شود تا مواد به آسانی از داخل آن عبور نموده و به هنگام عبور نیز دچار هیچ گونه نشتی و هدر رفتن انرژی نشود بدین ترتیب تا حد فراوانی در مصرف انرژی هم صرفه جویی می نماید.

این نوع از لوله خرطومی در مصرف هزینه ها هم بسیار صرفه جویی می نماید به این علت که هزینه هایی که صرف تولید و اجرای این کانال می گردد بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده و نیاز به صرف هزینه های بسیار بالا نمی باشد. بدین ترتیب  در مصرف هزینه ها هم تا حد فراوانی صرفه جویی می نماید و درواقع به طور کلی لوله خرطومی معدن یک لوله خرطومی کاملا مقرون به صرفه به شمار می رود و در واقع به همین علت و همچنین مزایا و ویژگی های فراوانی که دارد نسبت به سایر کانال های خرطومی دارای برتری هایی بوده و ارجحیت داده می شود. درواقع به همین علت است که در بسیاری از پروژه ها شاهد استفاده قراوان و گسترده از لوله خرطومی معدن به جای سایر کانال های خرطومی هستیم چرا که هریک از این کانال ها مشکلاتی را پدید می آورند که موجب استفاده گسترده تر این نوع لوله خرطومی به جای سایر کانال های هوا می گردد و این امر نقطه قوت لوله خرطومی معدن به شمار می رود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی