خانهمحصولاتلوله خرطومی هوالوله خرطومی معدنی

لوله خرطومی معدنی

لوله خرطومی معدنی

لوله خرطومی معدنی  نوعی از لوله خرطومی هوا است که ساختار آن به گونه ای می باشد که از یک لاسه ورق پی وی سی ضخیم تشکیل شده است که یک نوار مفتولی فلزی که در لایه های این ورقه های پی وی سی قرار می گیرد و به کمک پرس گیج دستگاه دو لایه نوار را در بر می گیرد و در واقع به دلیل آن که این مفتول از بیرون قرار می گیرد از بیرون کانال را هوابند می نماید و مانع از نشتی هوا می گردد. در این ساختار هیچ گونه چسب و دوختی بر محل اتصال نوارها به یکدیگر وجود نداشته و فنری که از سطح رویی کانال بر روی آن تعبیه می گردد به صورت پرسی دور تا دور لوله خرطومی قرار می گیرد و درواقع وجود همین فنر است که مانع از سایش و یا آسیب رسیدن به کانال شده و درواقع بدین طریق موجب افزایش چشمگیر طول عمر آن می گردد.

لوله خرطومی معدنی (Mining Flexible Duct) را می توان در سایزهای گوناگون از 4 الی 80 اینچ تولید نمود و عموما نیز به رنگ آبی تولید می گردد. لوله خرطومی معدنی بسیار مهم است تا در برابر حرارت بالا از خود مقاومت مناسبی نشان دهد. به همین علت کاملا نیاز است تا به گونه ای طراحی و تولید گردد تا در بازه دمایی 30- الی 2800+ درجه سانتی گراد بدون پدید آمدن هیچ مشکلی فعالیت نماید. طول استاندارد تولیدی لوله خرطومی معدنی 10 متری می باشد و جهت استفاده از متراژ کوتاه تر به آسانی می توان به کمک ابزار های ساده آن را کوتاه تر نمود.

ساختار لوله خرطومی معدنی

لوله خرطومی معدنی که با نام لوله خرطومی برزنتی معدنی نیز شناخته می شود،از نوعی از الیاف پلی استر ساخته شده است که با یک روکش پی وی سی و فنر فولادی تقویت شده است و دارای خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی می باشد. این لوله فلکسی به صورت ضخیم فنر بیرون و قابل حمل تولید می شود.

این محصول کاملا منعطف بوده و به هر شکل و حالتی قابل تبدیل می باشد و به همین علت بسیار تراکم پذیر می باشد و همچنین دارای وزن بسیار سبکی نیز بوده و این خواص موجب بهبود و سرعت بخشیدن به حمل و نقل و اجرای آن می گردد.

لوله خرطومی معدنی در برابر عوامل محیطی و طبیعی نظیر تابش مستقیم خورشید، اشعه UV، شرایط جوی و آب و هوایی مختلف، رطوبت، برخی از اسیدها، مواد قلیایی، روغن ها و… کاملا مقاوم بوده و درواقع به نوعی این محصول کاملا مانع از نفوذ و ورود هریک می گردد.

کاربرد لوله خرطومی معدنی

کاربرد اصلی لوله خرطومی معدنی برای مکش و انتقال  هوا در سیستم تهویه هوای مطبوع مکان های مسکونی، تجاری، ادرای و همچنین تخلیه غبارات و گرد و خاک سبک در کارگاه های صنعتی می باشد.

از لوله خرطومی معدنی در بسیاری از صنایع گوناگون نظیر صنایع غذایی، کاشی و سرامیک، معادن، صنایع هوایی در جهت خنک نمودن جت ها، موتور جت هواپیماها، خود هواپیماها، هلی کوپتر ها، انواع خودروها و… انتقال دود و بو در فضاهای عظیم و کارخانه ها، سوله ها، انبار ها، کارگاه ها، کارخانه های آی معدنی، فولاد، آهن، مس، انتقال گرد و غبار و ذرات در کارخانه هایی نظیر کارخانه های سرامبک، سنگ و کاشی، کارخانه های چوب، استفاده به عنوان هواکش، تخلیه بخار های گازی و…می توان استفاده نمود و درواقع در یک کلام در هر نوع کاربری و فضایی می توان از آن استفاده نمود و هیچ مانعی برای آن وجود ندارد.

ویژگی ها لوله خرطومی معدنی

انعطاف پذیری بالای این محصول اولین و مهمترین ویژگی آن به شمار می آید. مقاومت بالای بدنه لوله خرطومی موجب می شود تااین محصول در برابر ساییدگی و همچنین کشیدگی و پارگی نیز کاملا مقاوم عمل نماید.

لازم به ذکر است که ظرفیت دمایی این لوله خرطومی از حدود 10- تا 60+ درجه سانتی گراد می باشد.

لوله خرطومی معدنی دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکدست بوده و دارای کمترین اصطکاک با خاک می باشد و این سطح داخلی آن صاف موجب ممانعت از تجمع گرد و خاک و ذرات ریز شده بنابراین دردسر تمیزکاری برای آن وجود ندارد و علاوه بر این موضوع، سطح صاف و صیقلی داخلی باعث روان تر شدن عملیان جریان مواد از داخل آن می گردد.

این محصول را به آسانی و تنها به کمک نیرو های حرفه ای و با تجربه در این زمینه و همچنین رعایت کامل نکات ایمنی و اجرایی، اجرا و راه اندازی نمود. رعایت تمامی این موارد باعث بالا رفتن هرچه بیشتر بازدهی کانال هوا و عملکرد بهینه آن می گردد و درواقع در افزایش طول عمر آن نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. این در حالی است که عدم رعایت این نکات، موجب آسیب رسیدن به کانال در طی عملکرد خود و در برابر عوامل گوناگون می گردد و در نهایت طول عمر آن را تا حد فراوانی کاهش می دهد.

لوله خرطومی معدنی با سرعت بسیار بالایی تولید می شد به صورتی که در طی زمان بسیار کوتاه می توان تعداد بسیار زیادی از این لوله خرطومی منعطف را تولید نمود و مورد استفاده قرار داد. این سرعت تولید بالا منجر به سرعت بخشیدن به اجرای آن نیز می گردد بنابراین تا حد بسیاری در وقت و زمان صرفه جویی می نماید.

از طرفی هزینه های مصرف شده در جهت تولید و اجرای لوله خرطومی معدنی هزینه های بسیار مناسب و پایینی می باشد و درواقع می توان با صرف هزینه های بسیار معقول و مناسب تعداد بسیاری از لوله خرطومی معدنی هم تولید نموده و هم در پروژه های گوناگون مورد استفاده قرار داد. بنابراین این کانال خرطومی تا حد فراوانی در مصرف هزینه های پروژه های مختلف صرفه جویی می نماید. در میان انواع کانال های خرطومی این کانال خرطومی معدنی به علت مقاومت بسیار بالایی که دارد بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی