لوله خرطومی سیلیکونی

لوله خرطومی سیلیکونی

لوله خرطومی سیلیکونی  یکی از انواع لوله خرطومی هوا است که برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار لوله خرطومی سیلیکونی بدین صورت است که از دو لایه ورق سیلیکون تشکیل شده است که یک مفتول فلزی در بین نوار های سیلیکونی قرار می گیرد و در نهایت تشکیل ساختار یکپارچه و بسیار مقاوم لوله خرطومی سیلیکونی را به وجود می آورد.

لوله خرطومی سیلیکونی را می توان در سایزهای مختلفی تولید نمود و این تنوع سایزی این لوله خرطومی به علت استفاده گسترده از آن در کاربری ها و مصارف گوناگون می باشد. اما عمدتا در متراژهای 4 متری تولید می گردد.

اصلی ترین و مهم ترین کاربری لوله خرطومی سیلیکونی (Silicon Flexible Duct) استفاده در فضاهایی با حرارت بسیار بالا و یا انتقال مواد و هوای بسیار پر حرارت است. به همین علت بسیار مهم است تا به گونه ای طراحی و تولید گردد تا جهت استفاده در شرایطی با حرارت بسیار بالا کاملا قابل استفاده باشد به گونه ای که هیچ گونه آسیب و مشکلی به آن وارد نگردد.

به همین علت لوله خرطومی سیلیکونی را به گونه تولید می نمایند که در بازه دمایی 30- الی 400+ کاملا قابل استفاده باشد.

لوله خرطومی سیلیکونی دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکدست می باشد و ردواقع به همین علت است که تمامی مواد و هوا که از داخل آن عبور می نمایند به راحتی و بدون هیچ گونه مانعی عبور می نمایند و این عمل موجب تسریع و بهبود جریان عبوری مواد از داخل لوله خرطومی می گردد. همچنین صاف بودن سطح داخلی لوله خرطومی سیلیکونی باعث می شود که هیچ گونه گرد و غبار و ذرات ریز و درشتی در داخل آن باقی نمانده و درواقع زحمت تمیز نمودن آن نیز از بین خواهد رفت.

صاف بودن سطح داخلی این کانال دارای مزیت دیگری نیز می باشد. به علت آن که دارای هیچ درز و شکافی نیز نمی باشد، هوا و یا هر ماده دیگری که از داخل آن عبور می نماید، به هنگام عبور تلف نشده و درواقع موجب نشتی نمی گردد بنابراین تا حد فراوانی در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید.

علاوه بر سطح داخلی، سطح خارجی لوله خرطومی سیلیکونی نیز کاملا بدون هیچ درز و شکافی بوده و به همین علت مانع از ورود و نفوذ هر ماده آسیب رسان خارجی می گردد. اما به طور کلی دارای مقاومت بسیار بالا نیز می باشد که علت آن در ادامه بررسی می گردد.

درواقع به علت کاربری ویژه ای که لوله خرطومی سیلیکونی دارد، نسبت به سایر انواع لوله خرطومی هوا از مقاومت بسیار بالاتری بهره مند می باشد به گونه ای که در برابر بسیاری از عوامل موجود در طبیعت مانند سرما و گرما، رطوبت، نور خورشید، آب، حرارت بالا، آتش سوزی، حشرات و جانوران آسیب رسان و حتی مواد شیمایی، اسیدی، گاز های سمی و… کاملا مقاوم بوده و در برابر این عوامل دچار هیچ گونه آسیب و صدمه ای نمی گردد و درواقع به همین علت است که در طول عملکرد لوله خرطومی سیلیکونی در هر نوع سیستمی، دچار هیچ گونه آسیب و مشکلی نمی گردد و حتی در طول کارکرد خود نیاز به هیچ تعمیرات خاصی نیز پیدا نمی کند. بنابراین علاوه بر این موضوع که هزینه های ناشی از تعمیرات و نگهداری کاملا حذف می گردند، موجب افزایش هرچه بیشتر طول عمر لوله خرطومی سیلیکونی می گردد.

همچنین لوله خرطومی سیلیکونی در برابر سایش، فرسایش، خمیدگی، فشردگی، زنگ زدگی و… نیز کاملا مقاوم می باشد.

لوله خرطومی سیلیکونی از انعطاف پذیری بسیار مناسبی برخوردار است به گونه ای که به سادگی به هر حالتی در آمده و در آن حالت باقی می ماند و به علت چنین خاصیتی می توان از آن در بخش های مختلف و در فضاهای گوناگونی که دارای محدودیت هایی داشته و امکان عبور و قرار گیری برای سایر کانال های هوا خصوصا کانال های صلب و محکم امکان پذیر نیست.

خاصیت بسیار مهم دیگر لوله خرطومی سیلیکونی هزینه های بسیار پایین آن است که از ابتدای پروژه در تولید تا اجرا و در نهایت اتمام پروژه هزینه های زیادی را شامل نمی گردد و درواقع این خاصیت موجب کاهش چشمگیر هزینه های پروژه و صرفه جویی فراوان در هزینه ها شده است.

نصب و راه اندازی لوله خرطومی سیلیکونی به سهولت قابل انجام می باشد و تنها موردی که دارای اهمیت است رعایت نکات فنی و اجرایی و همچنین ایمنی در هنگام اجرای این پروژه می باشد. چرا که اجرای صحیح لوله خرطومی سیلیکونی، به عملکرد هرچه بیشتر و بهتر کانال و در نهایت کل سیستم تهویه می گردد بنابراین بر طول عمر آن نیز تا حد فراوانی می افزاید اما اجرای نادرست و غیر اصولی موجب آسیب رساندن به سیستم شده و در نهایت موجب کاهش چشمگیر طول عمر آن می گردد.

بنابراین به طور کلی این نوع لوله خرطومی هوا به علت مقاومت بسیار بالا، نسبت به سایر کانال های هوا بسیار پر کاربرد تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 20 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال