لوله خرطومی سیلیکونی نسوز

لوله خرطومی سیلیکونی نسوز

لوله خرطومی سیلیکونی نسوز  بدین صورت تولید می گردد از دو لایه نوار سیلیکونی تشکیل می شود.

ساختار این لوله از دو لایه رشته سیلیکون و یک مفتول فولادی که بین نوارهای سیلیکون قرار میگیرد ساخته شده است. درواقع سیلیکون یک پوشش و روکش برای پارچه سیلیکونی می باشد. وجود مفتول های فولادی در ساختار لوله خرطومی سیلیکونی نسوز (Fireproof Silicon Flexible Duct) موجب استحکام این لوله خرطومی شده و مقاومت آن را حد بسیار زیادی بالا می برد. لوله خرطومی نسوز به کمک نوار استیل ساختار گرد با مقطع دایره ای را به وجود می آورد.

ابعاد لوله خرطومی سیلیکونی نسوز

لوله خرطومی سیلیکونی در سایز های

1 – 1 ¼ -1 ½ – 1 ¾ – 2 – 2 ¼ – 2 ½ – 3 – 3 5/8 – 4 – 4 5/8 – 5 – 6 – 7 – 8 – 10 اینچ و در طول های 4 متری قابل تولید و عرضه به بازار می باشد.

همچنین می توان به صورت سفارشی و بر اساس نیاز مشتری هم در سایزهای مختلفی آن را تولید نمود.

میزان دمایی که لوله خرطومی سیلیکونی نسوز می تواند تحمل نماید 30- الی 400+ درجه سانتیگراد می باشد و در واقع استفاده اصلی و اساسی لوله سیلیکونی نسوز جهت استفاده در فضاهایی است که دارای حرارت بسیار بالایی می باشند و به همین دلیل به هیچ وجه در حرارت بالا دچار مشکل، آسیب و یا خرابی نمی گردند و حتی در فضاها و دستگاه های صنعتی قابلیت تجهیز به موادی است که بتواند آن را تا دمای 600+ هم مقاوم سایزی نماید.

برای آن که هوای عبوری از این نوع لوله خرطومی هوا به آسانی و بدون وجود هیچ مانعی عبور نماید، سطح داخلی آن را کاملا صاف و یکدست تولید و طراحی می نمایند تا به صورت روان و راحت عبور نماید و موجب بهبود عملیات جریان هوا می گردد.

این محصول در میان انواع لوله خرطومی هوا کاملا متمایز و متفاوت است. علت آن هم مقاومت بسیار بالای آن نسبت به سایر لوله های خرطومی می باشد.

لوله خرطومی نسوز دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و حالت خرطومی شکل آن درواقع به همین علت است که به راحتی شکل گرفته و به هر شکل و حالتی که نیاز است در بیاید.

این لوله خرطومی هوا در برابر هر گونه ضربه و آسیب، سایش، نفوذ حرارت و رطوبت، مواد اسیدی، تابش آفتاب، اشعه یو وی و… کاملا مقاوم بوده و دچار خدشه و آسیب نمی گردد. در نتیجه بسیار دیرتر فرسوده و خراب می گردد.

لوله خرطومی سیلیکونی نسوز را با نام های دیگری در بازار می شناسند که این نام ها شامل داکت فلکسیبل سیلیکون نسوز، لوله خرطومی نسوز، لوله هواکشی نسوز، کانال خرطومی سیلیکون، کانال خرطومی سیلیکون نسوز، لوله فلکسی سیلیکون نسوز، داکت فلکسیبل سیلسیکون، لوله سیلیکون و… می باشد که بهتر است هر یک از این اسامی به گوش خریدار آشنا باشد تا هنگام خرید دچار مشکل خاصی نگردد.

لوله خرطومی سیلیکونی نسوز

کاربرد لوله خرطومی سیلیکونی نسوز

کاربری عمده لوله خرطومی نسوز جهت انتقال حرارت و شعله می باشد. در فضاهایی نظیر هوای خروجی دیگ موتورخانه ها و سایر کاربری های مشابه، تخلیه و اگزاست هوا با دمای بالا و انتقال بخارات گازی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی سیلیکونی نسوز به دلیل ساختار مستحکم و یکپارچه ای که دارد در برابر جمع شدگی و فشردگی هم از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد.

با وجود آنکه ساختار لوله سیلیکونی نسوز بسیار مستحکم است اما دارای وزن بسیار کمی بوده و بسیار سبک است. به همین دلیل به راحتی می توان آن را جا به جا نمود و نصب کرد. همچنین به این علت، عملیات تولید و نصب آن هم با سرعت بسیار بالای انجام شده و در نتیجه در زمان و وقت تا حد بسیارزیادی صرفه جویی می نماید.

لوله خرطومی نسوز هنگامی که در پروژه مورد استفاده قرار می گیرد نیاز به متعلقات و قطعات کمکی خاصی نداشته و خود به تنهایی می تواند در پروژه مورد استفاده قرار بگیرد. در نتیجه باعث می شود که هزینه بسیار زیادی که ممکن بود صرف تهیه و تولید قظعات کمکی گردد، ذخیره شده و در هزینه ها بسیار صرفه جویی گردد. اما به طور کلی تولید این محصول هزینه بر نبوده و از طرفی اجرا و نصب آن را هم می توان با صرف هزینه های بسیار کمی انجام داده و به طور کلی در هزینه های پروژه تا حد بسیار زیادی صرفه جویی نماید.

بنابراین در پروژه های بزرگ و حساس و پروژه هایی که میزان حرارت در آن ها بسیار بالا است استفاده از لوله خرطومی نسوز کاملا پیشنهاد می گردد و در واقع هنوز هم نوعی لوله خرطومی که بتواند با لوله خرطومی نسوز برابری نماید تولید نشده است و به دلیل آنکه لوله خرطومی سیلیکونی نسوز دارای مزایای فراوان و خالی از هرگونه نقص و ایراد می باشد، یک گزینه بسیار پرطرفدار برای استفاده در چنین فضاهایی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال