لوله خرطومی برزنتی

لوله خرطومی برزنتی  نوعی لوله خرطومی هوا می باشد که متشکل از پلی استر لمینیت شده با روکش پی وی سی و مفتول فولادی پر کربن با قطر 0.9 الی 2 میلیمتر می باشد که بسیار مقاوم و محکم بوده و هوابند می باشد.

لوله خرطومی برزنتی در سایزهای 7_8_9_10_11_12_14_15_17_20_22.5_25_30_35_40_45_50_60_70_75_80_90 سانتیمتر قابل تولید و ارائه می باشند.

لوله خرطومی برزنتی در طول های 6 متری قابل تولید می باشد و مقدار بازه دمایی که لوله خرطومی برزنتی در آن می تواند مقاومت نماید بازه دمایی 20- تا +100 درجه سانتیگراد می باشد.

استفاده از لوله خرطومی برزنتی جهت انتقال و جا به جایی هوا دارای مزیت ها و ویژگی های مثبتی می باشد که در ادامه به توضیح مختصر در مورد هریک از این مزایای می پردازیم.

لوله خرطومی برزنتی دارای استحکام کششی بسیار بالایی می باشد و در برابر فضار و کشش مقاومت نسیار بالایی از خود نشان می دهد.

به دلیل خرطومی شکل بودن، دارای خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی است به همین دلیل در فضاهای مختلفی جای می گیرد وبه راحتی جمع شده و فضای زیادی را اشغال نمی نماید و همچنین به دلیل این خاصیت، فشرده می گردد، پیج می خورد و کش می آید.

دارای وزن بسیار سبک می باشد و به همین دلیل هنگام حمل و اجرا دچار مشکل نمی گردد.

در برابر لرزش، ضربه، سایش و پارگی مقاومت نسبتا بالایی از خود نشان می دهد.

لوله خرطومی برزنتی نسبت به دیگر لوله های خرطومی انتقال هوا دارای افت فشار کمتری می باشد و این مورد مزیت این نوع لوله خرطومی نسبت به سایر لوله های انتقال هوا می باشد.

برتری دیگر لوله خرطومی برزنتی نسبت به سایر لوله های خرطومی انتقال هوا، تنوع سایزی آن می باشد که پیشتر به آن اشاره شد که این تنوع سایزی برای سایر لوله ها وجود ندارد.

مورد برتری دیگر سیم فنری قوی و مستحکم موجود در ساختار آن است که موجب می شود تا نسبت به سایر لوله های خرطومی مستحکم تر باشد.

به دلیل آنکه لوله خرطومی برزنتی در سایزهای مختلف تولید می گردد، جهت کاربری های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد که از مهمترین کاربری های مورد استفاده می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده جهت انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی گرمایشی در فضاهای اداری، تجاری، مسکونی، درمانی، ورزشی، تفریحی، معدن و تونل ها و…

همچنین استفاده جهت مکش هوایی که شامل گرد و غبار کم وزن و سبک می باشد . انتقال گازهای تولیدی در صنایع و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر کاربری های لوله خرطومی برزنتی، استفاده در انشعاب ها، هودها فن کویل های کانالی، اگزاست هواسازها، پکیج یونیت ها، کولر های آبی و هوای رفت و برگشت می باشد.

همچنین به دلیل مقاومت بسیار بالای که جهت انتقال هوا گرم و تحمل گرما دارد کاربری بیشتری نسبت به سایر لوله های خرطومی انتقال هوا در زمینه صنعتی و جهت استفاده در کارخانه ها، سوله ها، معائن، کارگاه ها و … دارد.

به نوعی رابط انتقال هوا در آزمایشگاه ها و کارخانه های صنعتی نیز می باشد.

در پکیج های سقف معادن و ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از لوله خرطومی برزنتی در فضاهایی با فشار متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که هوای سرد از داخل آن عبور می نماید، رطوبت ناشی از آن را به خود جذب نمی نماید.

درواقع ساختار لوله خرطومی برزنتی به این صورت است که از جنس بزرنت می باشد و الیاف آن به صورت تار و پود کنار بر روی یکدیگر قرار می گیرند که این شکب موجب تشکیل یک ساختار محکم در برابر عوامل مختلف می گردد که در نهایت موجب افزایش طول عمر آن نیز می گردد.

لوله خرطومی برزنتی در شرایطی که فاصله سیم های آن به نسبت نمونه های تولید خارجی کمتر باشد و ضخامت برزنت بکار رفته در آن بیشتر، از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار است.

لوله خرطومی برزنتی دارای استاندارهای کیفی معبتر جهت استفاده در سیستم های تهویه مطبوع می باشد و همچنین بسیار دوستدار محیط زیست و سازگار با طبیعت می باشد و با جدیدترین و به روزترین روش های مطابق با تکنولوژی روز در سراسر دنیا تهیه و تولید می گردد.

تولید و اجرای آن به سادگی و سرعت بسیار بالا انجام می پذیرد و کاملا در وقت و زمان صرفه جویی می گردد.

همچنین به دلیل آنکه لوله خرطومی برزنتی در برابر انواع اسیدها و مواد خورنده از خود مقاومت نشان می دهد، می توان از آن در سیستم های اگزاست و تخلیه و همچنین انقال انواع گارهای اسیدی در آزمایشاه ها نیز استفاده نمود.

تولید لوله خرطومی برزنتی و تعمیم دادن ویژگی های خاص به این لوله می تواند بر اساس ویژگی های محیطی و کاربری فضای مورد نظر باشد و کاملا مطابق و منطبق با آن فضا تهیه و تولید گردد و مورد استفاده قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال