لوله خرطومی بتن

لوله خرطومی بتن

لوله خرطومی بتن  یکی از انواع لوله خرطومی هوا است که جهت جا به جا نمودن بتن در کاربری های متفاوت از جمله کاربری های ساختمانی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

این لوله جهت انتقال بتن بسیار مناسب می باشد و علت آن هم خواص و ویژگی های منحصر به فردی است که این لوله خرطومی دارا می باشد و موجب می گردد تا جهت عبور بتن بسیار مناسب است.

لوله خرطومی بتن چیست؟

لوله خرطومی بتن (Cement Flexible Duct) بسیار منعطف و حالت پذیر می باشد بدین ترتیب به هر شکل و حالتی در آمده و به سادگی خم و راست و فشرده و باز می گردد به همین علت مواد بتنی و سایر مواد به آسانی و سادگی از داخل لوله خرطومی عبور می نماید. همچنین سطح داخلی صاف آن موجب شده است تا مواد بتنی به صورت روان و بدون برخورد به هیچ مانعی از داخل لوله خرطومی عبور نموده و به محل مورد نظر منتقل می گردد و علاوه بر این مورد سطح داخلی صاف باعث می شود تا آلودگی و گرد و خاک داخل آن تجمع نمی گردد به همین علت دردسر های تمیزکاری و پاکیزه نگه داشتن از میان می رود و زحمت نگهداری آن نیز از بین می رود.

لوله خرطومی بتن را می توان در تنوع بسیار بالای سایزی تولید نمود و این تنوع سایزی باعث می شود تا در کاربری های مختلف اعم از فضاها و کاربری های کوچکتر گرفته تا کاربری ها و فضاهای گسترده تر مورد استفاده قرار داد و هیچ گونه محدودیت فضایی و کاربری نیز وجود ندارد.

وزن این محصول بالا نبوده و می توان آن را در وزن بسیار پایینی تولید نمود و این وزن پایین موجب سهولت بخشیدن هره بیشتر و بهتر درزمینه نقل و انتقال آن گردد و از طرفی چون هم وزن پایینی دارد و هم فشرده می گردد بدین ترتیب هنگام حمل می توان تعداد بسیار بیشتری از این لوله خرطومی را به آسانی حمل و جا به جا نمود و از طرفی به علت وزن پایین به سادگی و با سرعت بسیار بالا می توان آن را در محل مورد نظر اجرا نمود.

بنابراین سرعتی که این محصول با آن تولید می گردد بسیار بالا می باشد و می توان با سرعت بسیار بالا تعداد بسیار بالایی از این لوله خرطومی را تولید نمود و درواقع وزن پایین و وزن بسیار پایینی این لوله خرطومی دارا می باشد سرعت تولید و اجرای آن هم بالا می باشد.

نصب لوله خرطومی بتن

لوله خرطومی بتن دشواری در نصب و اجرا ندارد بدین علت که دارای ساختاری بسیار ساده و غیر پیچیده بوده و جهت اجرا و نصب نیاز نیست تا حتما توسط نیروی متخصص و حرفه ای انجام بپذیرد و تنها افرادی که دارای تجربه کافی و علم به نحوه اجرا با در نظر گرفتن تمامی نکات فنی و اجرایی دارند می توانند این عملیات را به پایان رسانیده و این لوله خرطومی را اجرا نمود. اما در عین سادگی رعایت این نکات بسیار الزامی می باشد چرا که در صورت رعایت هریک از این نکات، موجب می گردد تا در یک سیستم به درستی فعالیت نموده و در نهایت کل آن سیستم به طور دقیق و به درستی به فعالیت خود ادامه داده و  در نتیحه بازدهی و کارایی سیستم را تا حد فراوانی بالا برده و در نهایت بر طول عمر هم خود لوله خرطومی و هم کل سیستم تا حد چشمگیری می افزاید  و این در حالی است که اگر به درستی و در کمال دقت و رعایت نکات اجرایی و فنی اجرا و نصب نگردد مشکلات فراوانی را پدید می آورد که عموما جبران ناپذیر می باشند. بنابراین رعایت این نکات در هنگام نصب آن بسیار ضروری و مهم می باشند.

لوله خرطومی بتن

قیمت لوله خرطومی بتن

لوله خرطومی بتن قیمت بسیار پایینی دارد به گونه ای که هزینه هایی که صرف تولید و یا تهیه آن می گردد مبلغ بالایی را شامل نشده و از طرفی هزینه هایی که صرف اجرا و راه اندازی آن می گردد نیز بالا نیست و می توان تنها با صرف هزینه های بسیار مناسب و پایین پروژه های مورد نظر به کمک این لوله را به اتمام رسانید. مدیریت هزینه ها یکی از مهم ترین نکاتی است که در بسیاری از پروژه های اجرایی به کمک این شلنگ در نظر گرفته می شود و بسیار هم دارای اهمیت می باشد.

به همین علل ذکر شده می توان اذعان داشت که این محصول یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت انتقال بتن و حتی انتقال هوا بوده و حتی به علت برتری های لوله خرطومی بتن سوپرفلکس  نسبت به سایر انواع کانال ها، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای این کانال ها باشد.

به طور کلی لوله خرطومی بتن بسیار کاربردی بوده و در بسیاری از پروژه ها استفاده از آن تا میزان بسیار بالایی به مهندسین تاسیسات و صاحبین پروژه پیشنهاد می گردد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی