لوله خرطومی انتقال هوا

لوله خرطومی انتقال هوا

لوله خرطومی انتقال هوا (Flexible Transfer Air Duct) نسل جدید لوله های انتقال هوا می باشد که در واقع تمامی ایرادات و مشکلات لوله های سنتی و قدیمی انتقال هوا را بر طرف نموده و تقریبا می توان گفت که امروز کاملا جای آنها را گرفته و جایگزین بسیار مناسبی برای آن ها می باشد.

اگر بخواهیم در ابتدا از معایب و مشکلات لوله هوا قدیمی بگوییم باید این موارد را ذکر کنیم که این است که انعطاف پذیری ندارند، در همه ی فضاها و برای کاربری های مختلف قابل استفاده نمی باشند، از لحاظ قیمت و کارایی مقرون به صرفه نمی باشند چراکه هم از لحاظ هزینه بسیار بالاست و هم از لحاظ عمر، عمر بسیار کوتاهی دارد، اجرا و نصب آنها آسان نمی باشد و قابلیت عایق شدن نیز ندارد. اما لوله خرطومی انتقال هوا تمامی این مشکلات را کنار گذاشته و جایگزین بسیار مناسبی برای این کانال های قدیمی گشته است.

پس می توان از مزایای فراوان لوله خرطومی انتقال هوا این موارد را ذکر کرد:

  • مقرون به صرفه: لوله خرطومی انتقال هوا از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه و ارزان است و حتی هزینه های نصب و اجرای آن نیز نسبت به سایر لوله های انتقال هوا بسیار پایین در می آید در نتیجه این امر یک موضوع بسیار مهم و اساسی برای کاهش هزینه های پروژه و صرفه جویی در هزینه ها می باشد.
  • سرعت اجرای بالا: به دلیل آسانی و راحتی در نصب، سرعت اجرای لوله خرطومی انتقال هوا بسیار پایین می باشد و این یک نکته ی بسیار مهم برای صرفه جویی در زمان و تحویل به موقع کار می باشد.
  • قابلیت عایق پذیری: لوله خرطومی انتقال هوا این قابلیت را دارد که پیش از تولید و یا هنگام تولید به عایق تجهیز شود در نتیجه این عامل موجب می گردد تا برای فضاهای گوناگونی که رطوبت وجود دارد و یا سر و صدا وچود دارد بسیار مناسب باشد زیرا از انتقال صدا نیز جلوگیری می نماید و همچنین از انتقال دما نیز جلوگیری می نماید به همین دلیل نیز برای سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز مناسب می باشد.
  • انعطاف پذیری: به دلیل آنکه لوله خرطومی انتقال هوا منعطف است برای کاربری های مختلف و در فضاهای گوناگون قابل استفاده می باشد حتی در فضاها و گوشه هایی که دسترسی سخت و مشکل باشد و همچنین به دلیل خاصیت انعطاف پذیری و جمع شدگی انبار کردن آن بسیار آسان می باشد و فضای زیادی را اشغال نمی نماید.
  • تنوع: لوله خرطومی انتقال هوا را می توان به شکل های گوناگون و با ویژگی ها و خواص گوناگون و متنوع تولید نمود و این گوناگونی موجب می گردد تا برای فضاهای مختلف و کاربری های متفاوت قابل استفاده باشد و این امر موجب افزایش و تنوع کارایی لوله خرطومی هوا می گردد.
  • عمر بالا: لوله خرطومی انتقال هوا دارای عمر مفید بسیار طولانی و بالایی می باشد که این امر موجب می گردد تا کارایی آن بالا رود در نتیجه خواستاران بسیاری را به خود جلب نماید.
  • وزن سبک: دارای وزن بسیار سبکی می باشد و موجب می گردد در فضا سنگینی ایجاد نکند و همچنین حمل آن نیز به راحتی صورت پذیرد.
  • عدم خورندگی و سایندگی
  • قابلیت استفاده جهت جذب ذرات و گرد و خاک: به دلیل اینکه می توان دارای خاصیت مکش نیز باشد می تواند برای لوله های هود و جاروبرقی های خانگی و صنعتی نیز مناسب باشد و همچنین علاوه بر خاصیت مکندگی دارای خاصیت دمندگی نیز می باشد و به همین دلیل همان طور که در بالا ذکر شد برای سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش گرمایش نیز استفاده می گردد.

کاربری های گسترده لوله خرطومی انتقال هوا موارد روبه رو می باشد: هواکش ها، اگزاست فن ها، سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سانتریفیوژ ها، جاروبرقی های صنعتی و خانگی و فضاهایی مثل: انواع کارخانه ها ( نساجی، چوب، صنایع غذایی و…) فروشگاه ها و مجتمع های تجاری، مجتمع های اداری، مجتمع های مسکونی و ویلاها، مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان ها، مراکز صنعتی، اتاق تمیز و…

علاوه بر موارد ذکر شده مورد دیگری نیز وجود دارد و آن این است که لوله خرطومی انتقال هوا به دلیل انعطاف پذیری در همه ی فضاها جای می گیرد بنابراین در یک پروژه تهویه مطبوع در سقف کاذب نیز می تواند جای بگیرد و این امر موجب می گردد تا سیستم انتقال هوا و کانال های موجود و بی نظمی حاصل از آنها از نظرها پنهان شود و آلودگی بصری که در اثر آنها به وجود می آید را پنهان کرده و نمای سقف فضا را زیبا جلوه دهد که در واقع می توان گفت این مورد نیز یکی از ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد و دارای حائز اهمیت دیگری نیز می باشد که بسیار مورد توجه معماران و سازندگان نیز قرار می گیرد.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال