لوله خرطومی آکاردئونی

لوله خرطومی آکاردئونی

لوله خرطومی آکاردئونی نوعی از لوله هود می باشد که جهت مکش و هدایت بو، ذرات معلق در هوا، گرد وغبار، دوده و… و در نهایت انتقال هوا به فضایی خارج از فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع لوله هود دارای انواع مختلفی می باشد. یک نوع آن پلاستیکی و نوع دیگر آن آلومینیومی است که به صورت لوله خرطومی آکاردئونی Accordion Flexible Duct  تولید و عرضه می گردد.

جنس لوله خرطومی آکاردئونی

لوله خرطومی از جنس آلومینیوم تولید می گردد که درواقع تا حدودی نقش عایق را نیز برای لوله خرطومی ایفا نماید و این لوله را در برابر اشیاء خارجی، عوامل مختلف آب و هوایی، رطوبت، آب، حرارت بالا، ورود باکتری، انواع اسیدها و… مقاوم می سازد و مانع از نفوذ هریک از این عوامل خارجی می گردد. همچنین ساختار یکدست و یکنواخت ورق آلومینیوم به گونه ای است که هیچ گونه درز و شکافی در آن وجود ندارد و در نتیجه آب به داخل آن نفوذ نمیکند و همچنین موجب نشتی هوا و خروج بی رویه هوا و در نهات هدر رفتن انرژی نمی گردد. در نتیجه موجب بالاتر رفتن کارایی لوله خرطومی آکاردئونی گشته و درنهایت به طول عمر آن می افزاید.

همچنین لوله آکاردئونی در مقابل هرگونه احتراق و آتش سوزی بسیار مقاوم است و اگر فضایی دچار سوزی شد از جانب لوله خرطومی آکاردئونی انتشار و گسترش آتش صورت نمی گیرد.

همان طور که از نام لوله خرطومی آکاردئونی پیداست، این لوله از لحاظ شکل ظاهری به شکل خرطوم و آکاردئون و دارای خاصیت انعطاف پذیری و فلکسیبلیتی می باشد به همین دلیل به راحت جمع و باز شده و در فضاهایی که امکان عبور برای سایر لوله ها مشکل است، به راحتی عبور می نماید و در فضایی نیز به سادگی جای می گیرد. همچنین به دلیل آنکه از ورق آلومینیوم سبک ساخته شده وزن بالایی ندارد و به علت سبکی وزن، جابه جایی و نصب و اجرای آن بسیار آسان و بدون دردسر و مشکل انجام می پذیرد.

نصب لوله خرطومی آکاردئونی

سرعت اجرا در لوله خرطومی آکاردئونی بسیار بالاست چراکه به سرعت تولید می گردد و به دلیل سبکی وزن نیز به سرعت اجرا می گردد و اجرای آن کار دشواری نیست تنها نیاز به نصاب کاربلد دارد که لوله خرطومی را با دقت و به درستی نصب نماید تا پس از نصب دچار مشکلات و مسائل ناشی از اجرای نامناسب لوله هوا نگردد. چراکه عواقب و مشکلات بسیاری را با خود به دنبال دارد و هزینه های ناشی از تعمیرات و نگهداری که نسبتا هزینه های بالایی به شمار می روند.

این در حالی است که لوله خرطومی آکاردئونی بسیار ارزان است و در دسترس است به همین دلیل بسیار در وقت و هزینه ها موجب صرفه جویی می گردد.

لوله آکاردئونی در سایزها و متراژهای گوناگون جهت کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد اما کاربری اصلی آن در فضاهای مسکونی به عنوان لوله آکاردئونی هود آشپزخانه می باشد اما در مصارف بزرگتر مانند آشپزخانه های صنعتی و انواع کارخانه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد اما به شرطی فشار هوا بسیار بالا نباشد و در این مواقغ از بزرگترین سایزهای لوله خرطومی استفاده می گردد.

لوله فلکسی بل استیل

انواع لوله خرطومی آکاردئونی

لوله خرطومی آکاردئونی علاوه بر تقسیم بندی از لحاظ کاربری به دو دسته خانگی و صنعتی، در دو نوع کارایی نیز تولید و عرضه می گردد. نوع اول با کارایی اول به این صورت است که تنها جهت مکش انواع دوده ها، انواع بوها، درات معلق در هوا و گرد و غبارها ومنتقل نمودن آنها به خارج از فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و درواقع در اصطلاح به آن تک کاربری می گویند که یعنی تنها وظیفه خروج این عوامل مزاحم در هوا را عهده دار می باشد. نوع دوم که دو کاربری می باشد علاوه بر منتقل نمودن زائدات هوا به فضای بیرونی، در مقابل هوای کثیف را تصفیه نموده و پاک و تمیز می گرداند و هوای تمیز و پاک تصفیه شده را به فضا باز می گرداند.

لوله خرطومی جهت کارکرد بالا و به صرفه نیاز به لوازم جانبی و قطعاتی چون فیلتر هود نیز دارد و اتصالات دیگری که وابسته به کاربری و نوع نیزا پروژه مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از لوله هود بسیار کاربردی و به صرفه می باشد و همان ظور که گفته شد از نوع پلاستیکی آن هم موجود هست. اما مزایای فراوان و کاربری گسترده لوله خرطومی آکاردئونی که قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای نیز دارا می باشد، به همین دلیل ظرفاران بسیاری را به خود جذب نموده است و سازندگان و طراحان جهت تعبیه و نصب لوله هود بیشتر از این نوع استفاده می نمایند و درواقع همان شرکت و یا فروشگاهی که هود را ارائه می دهد، نصاب مناسب جهت نصب و اجرای این نوع از لوله هود را نیز به محل پروژه اعزام می نماید و خریداران می توانند از امکانات و خدمات ویژه استفاده نمایند.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال