خانهمحصولاتلوله خرطومی آبی نفتی سوپر فلکسلوله خرطومی آبی نفتی

لوله خرطومی آبی نفتی

لوله خرطومی آبی نفتی

لوله خرطومی آبی نفتی یک نوع لوله خرطومی شکل به شمار می رود و درواقع درست همانند یک خرطوم از انعطاف پذیری بسیار بالایی بهره مند است. بدین ترتیب که به سادگی به هر سمتی خم و راست شده و فشرده و باز می گردد.

لوله خرطومی آبی نفتی به صورت لایه ای تشکیل می شوند و این لایه ها شامل سه لایه هستند. به ترتیب بیرونی ترین لایه از جنس pvc نرم، لایه وسطی از جنس pvc سخت، محکم و مقاوم و در نهایت لایه درونی از جنس pvc مقاوم در برابر سایش تشکیل شده است. بنابراین در می یابیم که ساختار کلی آن یک ساختار بسیار مستحکم، یکپارچه و مقاوم است.

کاربرد لوله خرطومی آبی نفتی

کاربری اصلی لوله خرطومی آبی نفتی جهت عبور و انتقال مواد نفتی، گازی، اسیدی، شیمیایی، بنزین، گازوئیل، بتن و بسیاری از مشتقات نفتی است اما در برخی شرایط جهت انتقال آب، انتقال هوا، مواد پودری و… هم مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین همان گونه که گفته شد، به علت عبور مواد شیمیایی، بسیار مهم است تا ساختار لوله خرطومی آبی نفتی به گونه ای باشد تا در اثر مرور زمان توسز این مواد شیمیایی و اسیدی دچار خورندگی و آسیب نشود و دقیقا به همین علت است که از این ساختار سه لایه بسیار مستحکم تشکیل شده است و در نتیجه در طی زمان طولانی و در اثر انتقال این گونه از مواد به هیچ وجه دچار آسیب نشده و می تواند در طی زمان بسیار بیشتری به صورت با کیفیت و با بازدهی بسیار بالا فعالیت داشته باشد. در نتیجه طول عمر بالاتری خواهد داشت.

این موضوع یک نتیجه مثبت دیگری به همراه خواهد داشت و آن این امر است که به دلیل عدم خرابی و عدم آسیب دیدن، نیاز به تعمیرات و یا تعویض قطعات پیدا نمی کند، بنابراین علاوه بر صرفه جویی در زمان، در هزینه ها هم تا میزان فراوانی صرفه جویی می نماید.

به دلیل ساختار سه لایه و مقاوم لوله خرطومی آبی نفتی سوپرفلکس، آن را در برابر عواملی همچون گرما، سرما، نور خورشید، رطوبت، آب، باکتری و قارچ، فشار، ضربه، خمش، سایش، خورندگی، پیچ خوردگی، اشعه uv و… بسیار مقاوم و آسیب ناپذیر است.

لوله خرطومی آبی نفتی سوپر فلکس

سایز های لوله خرطومی آبی نفتی

این لوله را در سایزهای متعددی از جمله 1-1.1/4- 1.1/2- 2-2.1/2- 3- 4- 5- 6- 8 اینچ می توان تولید نمود و به علت این تنوع و گستردگی سایزی، در بسیاری از کاربری ها و فضاها مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که از نظر سایزی از تنوع بالایی برخوردار است، طول آن تنها در سایز 30 متری قابل تولید می باشد. اگر نیاز به طول کمتری از این لوله خرطومی بود، می توان به کمک ابزارهای بسیار ساده آن را به طول های کوتاه تری برش زد.

لوله خرطومی آبی نفتی در بازه دمایی 10- الی 80+ درجه سانتی گراد قابلیت فعالیت داشته و در این بازه دمایی به هیچ عنوان دچار آسیب و یا صدمه نمی گردد.

لوله خرطومی آبی نفتی به علت خاصیت انعطاف پذیری که دارا است، به راحتی بدون آنکه آسیبی به آن وارد شود، قابلیت فشردگی دارد، به همین علت می توان آن ها فشرده نمود و تعداد بسیار بالایی از آنها را انبار نمود به علت آنکه وقتی به صورت فشرده در کنار یکدیگر قرار می گیرند فضای بسیار کمی را اشغال می نمایند. بدین ترتیب در استفاده از فضا تا میزان فراوانی صرفه جویی می گردد.

همچنین در هنگام انبار نمودن هم دقیقا همین امر صادق است، می توان تعداد بسیار بالایی از آن در یک خودروی حمل بار قرار داده و به محل پروژه منتقل نمود.

نصب لوله خرطومی آبی نفتی

نصب و اجرای لوله خرطومی آبی نفتی دشوار نیست و تنها به کمک یک یا چند نیرو ماهر و کاربلد در زمینه نصب، می توان در کوتاه ترین زمان آن را اجرا و راه اندازی نمود. علاوه بر سرعت بالا در نصب و اجرای این لوله خرطومی، سرعت تولید آن هم بسیار بالا است، بنابراین می توان تا میزان فراوانی در وقت و زمان صرفه جویی نمود.

هزینه هایی که در جهت تولید و راه اندازی لوله خرطومی آبی نفتی صرف می شود، هزینه های نسبتا معقول و مناسبی هستند و می توان با درنظر داشتن یک بودجه مناسب تعداد بسیار بالایی از این لوله خرطومی را تولید و سپس اجرا نمود. بنابراین این شلنگ خرطومی از نظرهزینه ها نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. به طور کلی می توان آن را یک لوله کاملا مقرون به صرفه و اقصادی نامید. درواقع به همین علت و به علت مزایای بسیار دیگری که برای آن ذکر شد، این محصول در میان انواع لوله های خرطومی بسیار پر طرفدار بوده و درواقع در بسیاری از پروژه ها خصوصا پروژه های نفتی مهندسین از لوله خرطومی آبی نفتی بسیار استفاده می نمایند.

بنابراین این شلنگ خرطومی آبی نفتی در میان رقبای خود حرف اول را می زند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 1 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی