خانهمحصولاتشیلنگ آبنما فنردارلوله خرطومی آبنما

لوله خرطومی آبنما

لوله خرطومی آبنما

لوله خرطومی آبنما یکی از پر کاربرد ترین انواع لوله خرطومی هوا به شمار می رود و بسیاری از انواع مصارف که پیش تر به آنها اشاره می نماییم مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار لوله خرطومی آبنما (Fountain Flexible Duct) بدین صورت است که از نوار فشرده پی وی سی تشکیل شده است و به کمک تعداد فنر های فلزی پی وی سی این نوار های فشرده تقویت شده و در جای خود استوار و محکم قرار گرفته اند.

این ساختار منسجم این محصول دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر کلیه عوامل طبیعی و غیر طبیعی دارد خصوصا در برابر عواملی نظیر اقلیم و آب و هوای مختلف، سرما و گرما، رطوبت، حرارت، دمای بالا، نفوذ حشرات و میکروب ها و باکتری های مختلف، انواع مواد نفتی و شیمیایی، رشد کپک و… یا به طور کلی می توان گفت که در برابر تمامی عوامل و موارد مختلف از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده و مانع از نفوذ و دخول این مواد به لوله خرطومی آبنما می گردد. بنابراین بسیار دیرتر فرسوده شده و یا دچار پارگی و آسیب می گردد و به همین دلیل در مدت زمان بسیار طولانی تری به عملکرد خود ادامه می دهد.

لوله خرطومی آبنما چیست؟

لوله خرطومی آبنما که به آن شیلنگ آبنما فنردار نیز گفته می شود، از پی وی سی شفاف تولید می گردد و درواقع این امکان را به وجو می آورد که مواد هنگام عبور از داخل لوله خرطومی آبنما به راحتی قابل مشاهده باشند. همچنین سطح داخلی آن بسیار صاف و یکدست و بدون هیچ خلل و فرج و یا پستی بلندی می باشد و بدین ترتیب مانع از آن می شود که مواد هنگام عبور از داخل لوله خرطومی به فضایی گیر کرده و در نتیجه به صورت روان و به آسانی از داخل آن عبور می نماید.

لوله خرطومی آبنما دارای شعاع خم بسیار کمی می باشد و همین امر باعث شده که در برابر انواع ضربه و فشار بسیار مقاوم بوده و به آسانی دچار آسیب نگردد. در نتیجه دارای طول عمر بالا تری می باشد.

این محصول را می توان در سایز های متنوعی از جمله سایز 1_1 4/1_1 2/1_2_2 2/1_3_4_5_6_8 اینچ تولید نمود و این تنوع سایزی باعث شده است که از این نوع لوله خرطومی در کاربری ها و فضاهای مختلفی به آسانی استفاده گردد همچنین متراژ استانداردی که این نوع لوله خرطومی قابل تولید می باشد متراژ 10 متری است اما می توان به آسانی آن را اقطاع کوچکتر هم برش زد تا برای مصارف دیگر مورد نظر مورد استفاده قرارداد.

میزان دمایی که لوله خرطومی آبنما می تواند در آن بازه دمایی به راحتی به فعالیت خود ادامه دهد، بازه دمایی 20- الی 80+ درجه سانتی گراد می باشد و در این بازه دمایی این لوله خرطومی بدون هیچ مشکلی می تواند فعالیت نماید.

علاوه بر موارد که گفته شد لوله خرطومی آبنما از خود مقاومت نشان می دهد، در برابر فشردگی، پیش خوردگی، اشعه یو وی و… هم از خود مقاومت بالایی نشان داده و به طور کلی به عنوان یک لوله خرطوم بسیار مقاوم و مستحکم شناخته می شود.

شیلنگ آبنما فنردار

کاربرد لوله خرطومی آبنما

همان طور که گفته شد لوله خرطومی آبنما در کاربری های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. از آن می توان جهت انتقال بذر های کشاورزی، پودر، آب نمک، خاک اره چوب، اسید های رقیق، مواد گوناگون، انتقال، مکش و تخلیه آب، انتقال هوا، معدن، آبیاری، سیستم های عفونی، صنعت کشاورزی، صنایع ساخت و ساز و…مورد استفاده قرار داد. همان طور که گفته شد، گستره استفاده از آن بسیار گسترده و متنوع می باشد.

این شلنگ خرطومی دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشد و علت آن هم متریال بکار رفته در ساختار این لوله و شکل ظاهری آن است که موجب می گردد تا این لوله خرطومی دارای شکل پذیری و حالت پذیری بسیار بالایی باشد و این امکان جهت استفاده در کاربری ها و فضاهایی که دسترسی به آنها بسیار دشوار است کاملا مناسب و قابل استفاده می باشد.

به دلیل آن که در ساختار این نوع لوله خرطومی از پی وی سی سبک و مفتول های فلزی پی وی سی سبک استفاده شده است، موجب گردیده است که وزن کلی لوله خرطومی آبنما بسیار سبک و کم باشد. بنابراین به دلیل سبکی وزن به آسانی می توان آن را حمل و جا به جا نمود و در محل پروژه نصب و اجرا نمود.

قیمت تولید و اجرای لوله خرطومی آبنما بسیار کم و مقرون به صرفه برآورد می گردد. به همین دلیل است که این لوله خرطومی جزو لوله های بسیارمناسب و مقرون به صرفه به شمار می رود و در کنار مزیت های فراوانی که دارد به طور دائمی و همیشگی یک گزینه قابل انتخاب در انواع پروژه هایی که مربوط به حمل ذرات، مواد و مایعات به حساب می روند قرار می گیرد.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده سرعت تولید و اجرای لوله خرطومی آبنما بسیار بالا است و علت آن هم وزن کم و ساختار ساده و غیر پیچیده این لوله می باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی