لوله خرطومی آبنما فنردار

شکل ظاهری لوله خرطومی آبنما فنردار همانند لوله خرطومی هوا می ماند و در واقع از همان خانواده می باشد اما کاربری مورد استفاده آن برای غیر از انتقال هوا یعنی مواد و ذرات می باشد. به طور کلی از لوله خرطومی آبنما فنردار (Fountain Flexible Duct with Spring) برای مکش و منتقل نمودن انواع مایعات در صنایع مختلف، باغبانی و کشاورزی و مصارف خانگی و… مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین جهت انتقال مواد صنعتی شیمیایی و حلال ها و مواد اسیدی هم می توان از این لوله خرطومی استفاده نمود و به علت ساختار مقاوم و منسجمی که دارد به هیچ وجه مواد شیمیایی موجب آسیب رساندن به بافت این لوله و تخریب و فرسایش آن نمی گردد.

لوله خرطومی آبنما فنردار از جنس ورق فشرده پی وی سی تشکیل شده است که فنر های فولادی گالوانیزه در سختار این لوله خرطومی به کمک ورق فشرده پی وی سی در کنار یکدیگر تشکیل یک ساختار منسجم و محکم را می دهند.

لوله خرطومی آبنما فنردار در بازه دمایی 5- الی 60+ درجه سلسیوس می تواند بدون آن که هیچ مشکلی برای ساختار آن به وجود بیاید به فعالیت خود ادامه دهد.

لوله خرطومی آبنما فنردار دارای بدنه شفافی می باشد و علت آن هم این مورد است که ذرات و مواد هنگامی که از داخل آن عبور می نمایند به آسانی قابل رویت باشد و بتوان مسیر خروجی آن را دنبال نمود. همچنین سطح داخلی لوله خرطومی آبنما فنردار کاملا صاف و یکدست است تا مواد هنگام عبور دچار مشکلی نگشته و به سادگی عبور نمایند.

استفاده از مواد اولیه مرغوب و فرمولاسیون دقیق بکاررفته در این مواد موجب پدید آودرن ساختار بسیار نرم و شفاف در این لوله خرطومی گشته است و همین امر باعث به وجود آمدن یک دلیل دیگر برای محبوبیت این لوله می باشد.

همان طور که ذکر شد، لوله خرطومی آبنما فنردار در برابر عوامل و موارد مختلف بسیار مقاوم می باشد و همچنین در برابر نیروی کششی بالا بسیار مقاوم بوده و دچار پارگی نمی گردد.

لوله خرطومی آبنما فنردار به علت ساختار ساده ای که دارد بسیار سبک و کم وزن است و به همین دلیل با سرعت بسیار بالایی تولید می گردد. همچنین به علت وزن پایین به سرعت هم اجرا و نصب می گردد و هم این امر به آسانی انجام می گیرد.

لوله خرطومی آبنما فنردار کاملا غیر سمی و بهداشتی و کاملا بدون بو می باشد و همچنین در برابر شرایط دشوار آب و هوایی و فشار منفی هم کاملا از خود مقاومت نشان می دهد. درواقع علت بهاشتی بودن آن هم عدم نفوذ باکتری ها و عوامل آلوده به داخل لوله خرطومی آبنما فنردار می باشد. به همین دلیل کاملا مناسب استفاده در فضاهایی است که نیاز به رعایت بهداشت و پاکیزگی می باشند.

از لوله خرطومی آبنما فنردار جهت سیستم های مکش و دهش، انتقال نوشیدنی های تخمیری، انتقال آب، روغن، پودر ، شیر و… در انواع صنایع و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی آبنما فنردار به علت شعاع خم بسیار کوچکی که دارد در برابر فشار، فشردگی، ضربه و له شدگی هم بسیار مقاوم می باشد.

لوله خرطومی آبنما فنردار در سایزهای 1- 1.1/4 – 1.1/2 – 2 – 2.1/2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 8  اینچ و در طول های 30 الی 60 متر قابل تولید و ارائه می باشد.

این تنوع بالا در سایز و متراژ موجب استفاده گسترده از لوله خرطومی آبنما فنردار در مثارف و کاربری های متنوعی شده است و در واقع هیچ کاربری و هیچ فضایی نیست که نتوان از این لوله خرطومی استفاده نمود.

لوله خرطومی آبنما فنردار کاملا نا رسانای جریان برق و الکریسیته بوده و به همین علت به هیچ وجه دچار برق گرفتگی و آتش سوزی پس از آن نمی گردد. همچنین در مقابل اشعه UV هم از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهد.

نام های دیگری که این نوع لوله خرطومی در بازار به آن نام ها معرفی می گردد لوله خرطومی کشاورزی، لوله خرطومی صنایع غذایی و لوله خرطومی بذر پاشی می باشد.

سایر کاربری های لوله خرطومی آبنما فنردار شامل کارخانه ها و صنایع کشاورزی، ساخت و ساز، آبیاری، معادن و فاضلاب ها، انتقال اسید، پودر، نمک، مواد شیمیایی، بذر کشاورزی، مکش و تخلیه آب، جمع آوری و انتقال گرد وغبار، مواد غذایی خنک، هواکش صنایع غذایی، کاشی سازی، نجاری، صنایع چوب و تمامی فضاهایی که نیاز به جابه جایی گرد و غبار می باشد و… هم می باشد.

لوله خرطومی آبنما فنردار بسیار انعطاف پذیر بوده و آن را به هر شکل و حالتی می توان تبدیل نمود و شکل پذیری بسیار بالایی دارد .

در میان انواع لوله های خرطومی، لوله خرطومی آبنما فنردار در صنایع مختلف و گوناگون دارای کاربری های بسیار متنوع و گسترده ای می باشد و جایگزین بسیار مناسبی برای سایر لوله های نامناسب می باشد و استفاده از آن در دنیای امروزی بسیار گسترده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =


Notice: Undefined index: exclude_current in /home/an1com/domains/abzarkhan.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-posts-widget/ultimate-posts-widget.php on line 104

مطالب مرتبط

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال