لوله خرطومي مكنده كاه

لوله خرطومي مكنده كاه

لوله خرطومي مكنده كاه یک نوع از لوله خرطومی هوا است که جهت انتقال و جا به جایی کاه در مصارف دامی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومي مكنده كاه دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکدست می باشد و به همین علت مواد به هنگام عبور از داخل آن به سادگی عبور می نمایند و به جایی گیر نکرده و به مانعی برخورد نمی نمایند. همچنین صاف بودن سطح داخلی این لوله خرطومی موجب شده است تا گرد و غبار نیز در داخل آن تجمع ننمایند.

لوله خرطومي مكنده كاه (Sucker Flexible Straw Duct) کاملا منعطف و حالت پذیر است و می توان به سادگی و تنها به کمک نیروی دست آن را به شکل ها و حالت های مختلفی درآورد بنابراین کاملا مناسب استفاده در فضاهایی است که دارای محدودیت فضایی باشند.

لوله خرطومي مكنده كاه در برابر نفوذ و ورود انواع مواد شیمیایی وسمی، رطوبت، حرارت و سایر مواد آسیب رسان کاملا مقاوم می باشد به گونه ای که مانع از نفوذ هریک از این مواد شده و بدین ترتیب هیچ گونه آسیبی به ساختار این لوله خرطومی نمی رساند.

همچنین لوله خرطومي مكنده كاه در برابر انواع سایش، خراشیدگی، پارگی، فشار، فرسایش و… نیز کاملا مقاوم و آسیب ناپذیر می باشد و علت این امر هم ساختار کاملا یکپارچه و مقاوم این لوله خرطومی می باشد. ساختار لوله خرطومي مكنده كاه بدسن صورت تشکیل می گردد که لایه های ورق پی وی سی به صورت مدور در هم تنیده شده و لایه لایه برروی یکدیگر قرار گرفته و بدین ترتیب به کمک مفتول های فلزی این ساختار محکم و استوار در جای خود قرار می گیرند و در نهایت یک ساختار کاملا منظم و استوار را به وجود می آورد که در برابر بسیاری از عوامل و موارد مقاوم می باشد.

لوله خرطومي مكنده كاه دارای خاصیت مکش بسیار قوی می باشد و در واقع توسط همین خاصیت است که ذرات کاه و بسیاری از ذرات و مواد دیگر را به درون خود مکیده و به سادگی به فضای دیگری منتقل می نماید. می توان این لوله خرطومی را از جنس پی وی سی شفاف تولید نمود تا بدین طریق مواد و ذرات کاه به هنگام عبور از داخل این لوله خرطومی به سادگی قابل رویت و مشاهده باشند.

لوله خرطومي مكنده كاه دارای وزن بسیار سبکی است و علت این موضوع هم استفاده از متریال سبک یعنی پی وی سی بسیار سبک در ساختار آن است و این مورد عمل جابه جایی و حمل این لوله خرطومی را با سهولت بسیار مواجه ساخته است. بدین ترتیب در زمان تا حد فراوانی صرفه جویی نموده و به هیچ وجه دردسر ها و مشکلات حمل لوله های سنگین وزن را دارا نمی باشد.

درواقع به علت سادگی ساختار لوله خرطومي مكنده كاه، سرعت تولید آن بسیار بالا می باشد و می توان در کوتاه ترین زمان ممکن تعداد بسیار بیشتری از این لوله خرطومی را تولید و سپس مورد استفاده قرار داد و این امر موجب صرفه جویی بسیار در زمان می گردد.

قیمت لوله خرطومي مكنده كاه با توجه به متراژ و سایز آن کاملا متنوع می باشد و نمی توان قیمت ثابت و مشخصی به صورت کلی برای این لوله خرطومی در نظر گرفت اما به طور کلی قیمت انواع این لوله خرطومی بالا نبوده و با تامین بودجه اندکی می توان این لوله خرطومی را تهیه و در پروژه مورد نظر مورد استفاده قرار داد و بدین طریق تا میزان فراوانی در هزینه های در نظر گرفته شده صرفه جویی نمود.

تنوع سایزی لوله خرطومي مكنده كاه بسیار بالا می باشد و این تنوع سایزی موجب استفاده گسترده و متنوع در کاربری ها و فضاهای مختلفی شده است.

لوله خرطومي مكنده كاه در میان انواع دیگر لوله های موجود دارای محاسن و برتری هایی می باشد و درواقع به همین علت است که در بسیاری از پروژه ها خصوصا پروژه های دامی، انتقال هوا، انتقال ذرات، انتقال مواد و… در فضاهای گوناگون، استفاده از لوله خرطومي مكنده كاه کاملا پیشنهاد می گردد چرا که علاوه بر ویژگی های ساختاری و کاربری مثبت فراوانی که دارد، نصب و راه اندازی لوله خرطومي مكنده كاه به سرعت و به سادگی انجام می پذیرد، تنها نیاز به رعایت نکات و مواردی است که به هنگام نصب و اجرای لوله خرطومي مكنده كاه باید کاملا در نظر گرفت که این نکات شامل نکات فنی، ایمنی و اجرایی می باشد که در نظر گرفتن هریک از این موارد و رعایت تمامی آنها موجب بالاتر رفتن کیفیت اجرای لوله خرطومي مكنده كاه شده و در نهایت بر کارایی و بازدهی لوله خرطومي مكنده كاه و کل آن سیستم می افزاید و همچنین موجب افزایش بسیار چشمگیر طول عمر آن نیز می گردد به صورتی که این لوله خرطومی می توان در طی زمان بسیار طولانی تر بدون نیاز به انجام موارد مربوط به نگهداری و تعمیرات به فعالیت خود ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال