لوله اسپیرال

لول اسپیرال به عنوان یکی از انواع لوله یا داکت تأسیساتی کاربری های متعددی در زمینه انتقال و انتشار جریانات متعدد هوا را دارا می باشد.

در صنعت ساختمان و تأسیسات ساختمانی دسته بندی های مختلفی در رابطه با ابزار و تجهیزات مورد نیاز این صنایع مانند انواع لوله و داکت ها از جمله لوله اسپیرال یا Spiral Duct که در این مقاله به بیان ویژگی ان می پردازیم، وجود دارد. از این تجهیزات می توان به عنوان جزیی لاینفک و لازم الوجود در راستای ایجاد و برقراری محدوده آسایش انسان و کاربران کلیه اماکن با کلیه کاربری ها نام برد. لول اسپیرال به عنوان یکی از انواع لوله یا داکت تأسیساتی کاربری های متعددی در زمینه انتقال و انتشار جریانات متعدد هوا را دارا می باشد. این محصول زیرمجموعه لوله یا داکت تأسیساتی می باشد که به تنهایی یک مجموعه بسیار بزرگ را شامل می شود و در دسته بندی های مختلفی مورد استفاده سیستم کانال کشی ساختمان قرار می گیرد. به منظور آشنایی بیشتر با موضوع کانال کشی ساختمان می توان آن را این گونه تعریف کرد که یک مکانیزم یکپارچه و متحد می باشد که از اجزاء و عناصر مختلفی مانند این لوله تشکیل شده است تا جریان هوای تولیدی یا مصرفی را انتقال داده و امر تهویه مطبوع انجام شود.

لوله، کانال یا داکت که تعاریف مشابهی داشته است در انواع مختلفی موجود می باشد که اگر بخواهیم از لحاظ شکل سطح مقطع آن را تقسیم بندی کنیم می توان آن را در دو دسته چهارگوش و گرد جای داد که لوله اسپیرال در دسته بندی دوم جای می گیرد. لوله اسپیرال دارای سطح مقطع دایره یا مدور می باشد که این موضوع ناشی از مشخصات فنی خاص آن بود و در نتیجه فرآیند ساخت و تولید آن ایجاد می شود. همچنین لوله اسپیرال در اقطار مختلف بر اساس سانتیمتر یا اینچ تولید می شود. در دسته بندی دیگری کانال یا داکت بر اساس متریال یا مصالح مورد استفاده در ساخت تقسیم بندی های متعددی را شامل می شود. از جمله این دسته بندی می توان به کانال یا داکت گالوانیزه، فلکسیبل، پیش عایق و پارچه ای اشاره کرد که لوله اسپیرال در این دسته بندی در دسته کانال یا داکت گالوانیزه جای می گیرد. لوله اسپیرال از ورق گالوانیزه در ضخامت های مختلف 0.6، 0.8، 1و 2 میلیمتر تولید و به بازار ارایه می شود که به آن کانال اسپیرال نیز می گویند.

لازم به ذکر است که لوله اسپیرال با ضخامت 2 میلیمتر در موارد نادری و بر اساس نیاز کارفرما و مشخصات فنی خاصی که مزایا و ویژگی های متعددی را دارا می باشد، به تولیدکننده مورد نظر ارایه می شود. نکته قابل توجه این است که در شرایط فعلی کشورمان تولیدکنندگان مختلفی در این زمینه به فعالیت مشغول می باشند که لوله اسپیرال را در ضخامت های مختلف و متعدد که دارای قطرهای مختلفی نیز می باشد تولید و به بازار ارایه می کنند. به منظور آشنایی بیشتر با فعالیت های این واحد های صنفی می توان از طریق سایت های مرتبط اطلاع رسانی صنعت تأسیسات ساختمان اقدام به جمع آوری اطلاعات نمود و به منظور دریافت نحوه خرید و فروش لوله اسپیرال و سایر محصولات مرتبط با نمایندگی فروش این محصولات ارتباط برقرار کرد تا ضمن دریافت اطلاعات لازم لیست قیمت مربوطه را نیز دریافت کرد. لوله اسپیرال یکی از محصولات مورد نیاز بسیاری از صنایع می باشد و لذا در اقصی نقاط کشور تولیدکنندگان مختلفی این محصول را تولید کرده و یکی از محصولاتی است که در دسترس می باشد.

لوله اسپیرال یکی از محصولاتی می باشد که در فضاهای صنعتی به کار برده می شود و از اتصالات خاص خود بر خوردار می باشد که مانند لوله اسپیرال از ورق گالوانیزه در ضخامت های مختلف و قطرهای مختلف بسته به نوع لوله اسپیرال مصرفی تولید یا انتخاب می شوند. نحوه تولید لوله اسپیرال به وسیله ماشین آلات خاص و سنگین می باشد و هیچ گونه دخالت نیروی انسانی را شامل نمی شود. نحوه تولید لوله اسپیرال به صورت یک مکانیزم دوار می باشد که ورق تولیدی در لوله اسپیرال به دور یک محور چرخیده و توسط نیروی دورانی به شکل مارپیچ تولید شده که در جدار خود دارای برجستگی هایی می باشد که بر مقاومت آن افزوده که سبب برتری آن نسبت به برخی دیگر از انواع لوله یا داکت خواهد شد. یکی از معایب کلی کانال های گالوانیزه دارای نبودن امکان پیش عایق بودن آن ها می باشد که این موضوع نیز شامل لوله اسپیرال خواهد شد.

امکان عایق نبودن سبب هدررفت انرژی خواهد شد و بدین منظور می بایست از عایق بهره برد. عایق های نوین بسیاری از معایب عایق های سنتی را کاهش داده و در رفع این مشکل می کوشند. از دیگر نکات قابل توجه در مورد لوله اسپیرال آگاه بودن از این موضوع می باشد که اجرای سیستم کانال کشی با لوله اسپیرال نیازمند دارا بودن اتصالات متعددی می باشد که از آن جمله می توان به زانویی اسپیرال، تبدیل، انواع سه راهی اسپیرال و چهاراره، رابط و موارد بسیار دیگری می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال