خانهمحصولاتکانال اسپیرال گالوانیزهلوله اسپیرال گالوانیزه

لوله اسپیرال گالوانیزه

لوله اسپیرال گالوانیزه

لوله اسپیرال گالوانیزه یکی از پر طرفدار ترین انواع کانال های انتقال هوا به شمار می رود.

وظیفه اصلی و اساسی لوله اسپیرال گالوانیزه یا کانال اسپیرال گالوانیزه (Spiral air duct) انتقال هوا در انواع و اقسام سیستم های تهویه مطبوع می باشد. از این کانال هوا درفضاها و کاربری های مختلفی نظیر فضاهای اداری، تجاری، مسکونی و آپارتمانی، فرهنگی، هنری، مذهبی، ورزشی و…

سایز لوله اسپیرال گالوانیزه

لوله اسپیرال را می توان در انواع سایزها و متراژ ها تولید نمود تا بتوان به آسانی از آن در بسیاری از کاربری ها و فضاهای گوناگون و متنوع استفاده نمود. زیرا سایزهای بزرگتر این کانال هوا مناسب استفاده در فضاهای بزرگتر و سایزهای کوچکتر آن مناسب استفاده در فضاهای کوچکتر می باشد.

لوله گالوانیزه را می توان به ورق گالوانیزه تجهیز نمود. استفاده از این ورق در ساختار این کانال موجب می گردد تا از کانال در برابر عوامل گوناگونی نظیر انواع باکتری ها و میکروب ها، نفوذ رطوبت و حرارت، آلودگی، گرد وخاک و… محافظت نماید و موجب گردد تا این کانال در مدت زمان بسیار طولانی تری به فعالیت با کیفیت خود ادامه دهد بنابراین بدین ترتیب کارایی و بازدهی بسیار بالایی را از خود نشان داده و بسیار دیرتر دچار آسیب و یا فرسایش گردد.

لوله اسپیرال گالوانیزه یکی از بهترین و به صرفه ترین کانال های انتقال هوا در زمینه سیستم های تهویه مطبوع می باشد و علت آن هم سرعت بسیار بالای تولید آن است و همچنین سرعت نصب و اجرای آن هم بسیار بالا و به راحتی به کمک متخصصین نصاب این امر امکان پذیر می باشد.

نصب لوله اسپیرال گالوانیزه

امر که در نصب و اجرای لوله اسپیرال گالوانیزه بسیار مهم است این مورد است که این عمل حتما و قطعا باید توسط مجری متخصص این امر که دارای دانش کافی در مورد نصب و اجرای این نوع از کانال ها دارد صورت بگیرد. چرا که کوچکترین خظا در امر نصب و اجرای این کانال ها موجب پدید آمدن مشکلات فراوان گشته و چه بسا در طولانی مدت موجب پدید آمدن مشکلات و نقص فنی در سیستم گشته و موجب توقف ادامه عملیات کل سیستم می گردد و در این شرایط تا حد بسیار زیادی از طول عمر این سیستم کاسته می گردد. در این شرایط نیاز به تعمیرات و نگهداری فراوان داشته و این امر نیز نیازمند صرف هزینه های بسیاری جهت تعویض قطعات و یا تعمیر آن می گردد که به هیچ وجه به صرفه نیست. بنابراین بسیار مهم است نصب و اجرای کانال اسپیرال گالوانیزه به دقت و با رعاین نکات فنی و اجرایی و توسط نیروی متخصص و حرفه ای این امر صورت بگیرد. تا هم در زمان، وقت و هزینه ها صرفه جویی گردد و هم بتوان از بالاترین کیفیت این سیستم نهایت بهره را جست.

به دلیل آنکه لوله اسپیرال دارای ظاهری بسیار شکیل، محکم و زیبا می باشد می توان از آن به صورت رو کار و روی سقف هم استفاده نمود و نیاز نیست تا آن را در زیر سقف کاذب پنهان نمود. در این شرایط به آن لوله اسپیرال گالوانیزه اکسپوز می گویند که حتی جهت نما بخشیدن به سقف می توان آن را در کوره های رنگ به رنگ های گوناگون درآورد و از آن جهت تزییات سقف استفاده نمود.

کانال گرد اسپیرال

اتصالات لوله اسپیرال گالوانیزه

در یک سیستم هوارسان و تهویه مطبوع علاوه بر حضور لوله اسپیرال گالوانیزه نیاز به سایر قطعات و محصولات کمکی نیز می باشد که بسته به نیاز پروژه ممکن است هریک مورد استفاده قرار بگیرند. این قطعات شامل زانویی ها، سه راهی ها، چهار راهی ها، سهر راه تبدیل ها، چهار راه تبدیل ها، ساپورت ها، رابط ها، بست ها و… می باشد که هر یک از این قطعات نیز توسط ماشین آلات مهندسی تهیه و تولید می گردند و در کنار لوله اسپیرال گالوانیزه در انواع سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله اسپیرال همان طور که از نامش پیداست دارای مقطع گرد و دایره ای شکل ی باشد و در واقع ساختار آن بدین گونه است که لایه ورق های گالوانیزه به صورت ورقه ای بر روی یکدیگر قرار گرفته و تشکیل یک مقطع دایره ای را می دهند. بدین ترتیب لوله اسپیرال گالوانیزه با مقطع دایره تولید می گردد.

لوله گالوانیزه نسبت به کانال های چهارگوش گالوانیزه قدیمی دارای مزایای فراوانی می باشند. یکی از برترین این مزایا این مورد است که کانال چهارگوش به دلیل دارا بودن مقطع چهارگوش و داشتن گوشه های تیز هوا هنگام عبور از میان آن سر و صدای بسیاری تولید می نماید اما لوله اسپیرال به دلیل آنکه دارای مقطع گرد و بدون گوشه های تیز می باشد هوا هنگان عبور به هیچ گوشه تیزی گیر نکرده و بدون ایجاد هیچ سر و صدایی به آسانی عبور می نماید.

لوله اسپیرال گالوانیزه دارای سرعت اجرای بسیار بالاتری نسبت به کانال چهارگوش داشته و به طور کلی لوله اسپیرال گالوانیزه دارای مزایا و برتری های فراونی نسبت به کانال های قدیمی گالوانیزه دارد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی