خانهمحصولاتکانال اسپیرال گالوانیزهلوله اسپیرال چیست

لوله اسپیرال چیست

لوله اسپیرال چیست

در پاسخ به این سوال که لوله اسپیرال چیست می توان این گونه بیان نمود که کانال اسپیرال گالوانیزه نوعی از کانال است که جهت انتقال هوا در انواع گوناگون سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار لوله اسپیرال چیست ؟

در ادامه به بررسی این موضوع که ساختار لوله اسپیرال چیست (What is Spiral Duct) می پردازیم. کانال اسپیرال از تعدادی ورقه های اسپیرال تشکیل می گردد که این ورقه های اسپیرال به صورت مدور بر روی یکدیگر قرار گرفته و در نهایت تشکیل یک کانال هوا به مقطع دایره ای شکل را می دهد. وجود ورق گالوانیزه در ساختار این کانال بسیار مهم و اساسی است چرا که موجب محافظت هرچه بیشتر و بهتر از این کانال شده و مانع از نفوذ عوامل آسیب رسان و مضر نظیر تمامی عوامل طبیعی و شیمیایی که می توانند به کانال آسیب برسانند می گردد.

کاربری لوله اسپیرال چیست ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که تقریبا در تمامی فضاها و کاربری ها می توان از این کانال انتقال دهنده هوا استفاده نمود و هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از آن وجود ندارد. کاربری ها و فضاهایی نظیر انواع آپارتمان های مسکونی، خانه ها، ویلاها، فضاهای اداری، تجاری و فروشگاهی، درمانی و بهداشتی، مذهبی، فرهنگی، تفریحی و… چرا که این کانال هوا یک کانال بسیار کاربردی و چند جانبه می باشد.

برترین مزیت های لوله اسپیرال چیست ؟

در پاسخ به این سوال که برترین مزیت های لوله اسپیرال چیست می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ظاهر و ساختار بسیار شکیل و استوار این کانال هوا که موجب شده است تا مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع فشار، ضربه، آسیب و… مقاومت نماید و همچنین به دلیل ظاهر زیبای که دارد می توان از آن به صورت اکسپوز در روی سقف کاذب به صورت روکار به گونه ای که کاملا در نمای سقف دیده شود استفاده نمود. بدین ترتیب این کانال گالوانیزه جزوی از دکوراسیون فضا شده و حتی می توان آن را رنگ های متنوع و مختلفی در آورد تا بر جلوه و زیبایی آن افزود.

مورد دیگر مزیت لوله اسپیرال این مورد است که کانال سرعت بسیار بالایی است که در ساخت و اجرای آن وجود دارد به گونه ای که می توان با سرعت بسیار بالا و در کوتاه ترین زمان ممکن این کانال انتقال هوا را تولید و سپس اجرا نمود.

مزیت دیگر لوله اسپیرال این عامل است که کانال هزینه های بسیار پایینی است که شامل می گردد و موحب می شود تا هزینه های کل پروژه تا میزان چشمگیری کاهش یافته و در هزینه های پروژه بسیار صرفه جویی گردد.

معایب لوله اسپیرال چیست ؟

در کنار تمامی مزیت های ذکر شده برای این کانال هوا، معایبی نیز برای آن وجود دارد که در پاسخ به سوال معایب لوله اسپیرال می توان به دو مورد زیر اشاره نمود.

اولین مورد معایب لوله اسپیرال چیست این است که امکان عایق پذیری برای این کانال وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد به قدری دشوار است که معمولا از این کار صرف نظر می گردد در حالی که وجود عایق برای این کانال جهت محافظت و مراقبت از آن بسیار مهم و الزامی می باشد.

مورد دیگر معایب لوله اسپیرال ، وزن بسیار بالای آن است و به دلیل آنکه در ساختار آن از ورقه های گالوانیزه بسیار سنگین استفاده می گردد بدین ترتیب وزن کلی کانال نیز بالا رفته و به علت سنگینی وزن حمل و جابه جایی آن و از طرفی نصب و اجرای آن در محل پروژه با دشواری هایی همراه خواهد گشت.

متعلقات و لوازم جانبی لوله اسپیرال چیست ؟

برای آنکه کانال اسپیرال در یک سیستم به درستی به فعالیت خود ادامه دهد بسیار مهم است تا از قطعات و اتصالات کمکی نیز استفاده نماید. این قظعات شامل زانویی ها، سه راهی ها، چهارراهی ها، انواع تبدیل ها، فلنج ها، بست ها، ساپورت ها، رابط ها، انواع دریچه ها، انواع دمپر ها و… می باشد که هریک را می توان در تعداد و شکل های مختلف با توجه به نیاز تولید نمود.

کانال اسپیرال تبریز

قیمت لوله اسپیرال چیست ؟

می توان این گونه بیان نمود که دارای هزینه های بسیار بالایی نبوده و با صرف هزینه ها و بودجه بسیار کم می توان آن را تولید و سپس اجرا و نصب نمود.

ضخامت لوله اسپیرال چیست. کانال اسپیرال را می توان در ضخامت های گوناگون با توجه به شرایط و نیاز مشتری تولید نمود و معمولا شامل مقدار 0.6، 0.8 و 1 میلیمتر می باشد.

ویژگی های دیگر لوله اسپیرال می توان آن را در تنوع بالایی از نظر سایز و متراژ تولید نمود و درواقع این تنوع به علت کاربری های مختلف و متنوع استفاده از آن می باشد و درواقع یکی از مهم ترین علت های استفاده متنوع از این کانال هوا تنوعی سایزی و متراژی آن می باشد.

به طور کلی تفاوت لوله اسپیرال چیست وابسته به ویژگی ها و برتری هایی است که پیش تر در مورد آن ها گفته شد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی