خانهمحصولاتکانال اسپیرال گالوانیزهلوله اسپیرال هوا

لوله اسپیرال هوا

لوله اسپیرال هوا

لوله هوا یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین انواع کانال های انتقال هوا به شمار می رود. لوله اسپیرال هوا را می توان به کمک ورق گالوانیزه نیز تولید نمود که در این شرایط به آن کانال اسپیرال گالوانیزه نیز می گویند.

وجود ورق گالوانیزه در ساختار لوله اسپیرال هوا بسیار حائذ اهمین است چرا که دارای خاصیتی می باشد که از کانال هوا در برابر عوامل گوناگونی نظیر نفوذ و ورود رطوبت، حشرات و عوامل مزاحم و آسیب رسان دیگر می گردد. بنابراین وجود ورق گالوانیزه موجب بالا رفتن سطح مقاومت کانال شده و در نتیجه طول عمر کانال را تا حد زیادی افزایش می دهد.

لوله اسپیرال هوا چیست؟

لوله اسپیرال هوا (Spiral Air Duct) در واقع شکل پیشرفته و کامل شده کانال های چهارگوش گالوانیزه محسوب می گردد چراکه کانال های چهارگوش گالوانیزه اولین کانال انتقال هوا به شمار می رفت که البته دارای مشکلات و معایبی نیز بود که رفته رفته با تولید و بروز کانال اسپیرال هوا جایگزین بسیار مناسبی برای آن شده و بسیاری از مشکلات و معایب کانال هوای چهارگوش را برطرف نمود.

مهم ترین مسئله این مورد است که لوله اسپیرال هوا به علت ظاهر دایره ای شکل و مقطع گرد، هوا را به خوبی و بدون ایجاد هیچ گونه سر و صدایی منتقل می نماید و به همین علت نیز مناسب استفاده در فضاهایی نظیر بیمارستان ها می باشد.

ورق گالوانیزه به کار رفته در لوله هوا را می توان در ظخامت های متنوعی از جمله 0.6، 0.8، 1 میلیمتر وابسته به نیاز و کارایی تولید نموده و مورد استفاده قرار داد. همچنین این تنوع در زمینه سایز دهانه لوله و متراژ هم وجود داشته و با توجه به شرایط و نیاز پروژه و جهت کارایی های گوناگون و مختلف مورد استفاده قرار داد.

اتصالات لوله اسپیرال هوا

هنگام استفاده از لوله اسپیرال هوا در یک پروژه تهویه مطبوع نیاز به قطعات کمکی و متعلقات دیگری نیز می باشد که در جهت تکمیل پروژه در کنار لوله اسپیرال هوا به فعالیت خود ادامه می دهند و درواقع می توان گفت که وجود این قطعات کاملا ضروری و مورد نیاز است. این قطعات می تواند شامل انواع تبدیل ها، سه راهی ها، چهار راهی ها، زانویی ها، زانو تبدیل ها، شلواره ها، گسکت ها، دمپر ها، دریچه ها، بست ها، رابط ها و… می باشد که هریک از این قطعات نیز در کنار کانال اسپیرال هوا توسط ماشین آلات مهندسی و پیشرفته و دقیق و در کارخانه ها و کارگاه ها با کیفیت بسیار بالایی تولید می گردند و می توان آن ها را بر حسب نیاز در تعداد و ابعاد و ضخامت های دلخواه تولید نمود و در پروژه مورد استفاده قرار داد و در هر پروژه میزان استفاده از این قطعات کاملا متنوع می باشد و هیچ دلیلی جهت استفاده از تمامی این قطعات وجود ندارد.

لوله اسپیرال هوا دارای ظاهری کاملا شکیل و استوار می باشد و درواقع به همین علت زیبایی ظاهری از آن در بسیاری از پروژه ها به صورت روکار استفاده شده و آن را در زیر سقف کاذب پنهان نمی گردانند. بدین ترتیب می توان در بسیاری از پروژه ها خصوصا فضاهای نمایشگاهی، رستوران ها و کافی شاپ ها، فروشگاه ها، برخی فضاهای مسکونی و… از این لوله اسپیرال به صورت روکار استفاده نمود و درواقع از آن به عنوان یک عامل دکوراتیو و تزئینی استفاده نمود که جلوه و زیبایی خاصی به فضا ببخشد.

کانال تهویه

تولید لوله اسپیرال هوا

لوله اسپیرال هوا را می توان با سرعت بسیار بالایی تولید نمود و درواقع می توان در مدت زمان بسیار کوتاهی تعداد بسیار زیادی از این کانال هوا را تولید نموده و مورد مصرف قرار داد و بدین ترتیب تا حد بسیار زیادی در زمان هم صرفه جویی نمود.

بنابراین لوله اسپیرال به عنوان یک کانال انتقال هوای بسیار مقرون به صرفه و کارآمد به شمار می رود چرا که هم از نظر هزینه های مصرفی، هم مصرف انرژی و هم وقت و زمان بسیار صرفه جویی می نماید و از مهم ترین عواملی که در یک پروژه در حال انجام باید کاملا در نظر گرفت و مد نظر قرار داد صرفه جویی در امور مختلف است و همچنین باید هزینه های ناشی از تولید و اجرای این کانال هوا را نیز تا حد ممکن کاهش داد و در این راستا لوله اسپیرال هوا، از کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین کانال های انتقال هوا به شمار می رود و درواقع یکی از علل پر ظرفدار بودن آن همین امر است که موجب می گردد تا هزینه های ناشی از پروژه تا مقدار چشمگیری کاهش یابد.

بنابراین می توان گفت که لوله اسپیرال هوا به علت مزایا و برتری هایی که دارد می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کانال های هوا که ممکن است دارای معایبی باشند بوده و کاملا مورد مصرف قرار بگیرد. چرا که هریک از کانال های انتقال هوای پیشین دارای معایبی بودند که لوله اسپیرال به هیچ وجه دارا نمی باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی