خانهمحصولاتلوله هودلوله آکاردئونی

لوله آکاردئونی

لوله آکاردئونی

لوله آکاردئونی نوعی از لوله هود است که از جنس آلومینیوم می باشد و جهت انتقال بو، دود و گرد وغبار موجود در فضا به فضایی خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله هود در دو جنس پلاستیکی و آلومینیومی تولید و عرضه می گردد که نوع آلومینیومی آن به صورت آکاردئونی تولید می شود که به آن لوله آکاردئونی (Accordion Duct) نیز می گویند.

لوله هود به دلیل دارا بود شکل آکاردئونی علاوه بر خاصیت انعطاف پذیری بالایی که دارد از استحکام کافی نیز برخوردار است. بنابراین در مثابل ضربه، فشار، سایش، فرسایش، عوامل جوی، حرارت و… از خود مقاومت نشان داده در نتیجه کارایی آن بسیار بالا می رود و به طول عمرش نیز افزوده می گردد. درست است که جنس لوله هود در مقاومت و استحکام آن نقش به سزایی دارد اما عواملی نظیر روش ساخت، نوع اتصالات و… نیز بسیار تاثیرگذار می باشند و پیش از عرضه و ارائه به بازار باید از لحاظ خوردگی داخلی و خارجی لوله آکاردئونی مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرد تا جنس بی کیفیت و با مقاومت پایین به دست مصرف کنندگان نرسد و مشکلات متعددی را به دنبال نداشته باشد.

نصب لوله آکاردئونی

لوله آکاردئونی در هنگام نصب نیز بسیار مقاوم است و نصب آن به سرعت و به سادگی انجام می پذیرد. به دلیل خاصیت انعطاف پذیری لوله هود می تواند در فضاهایی که سایر لوله ها نمی توانند از آن عبور کنند، به راحتی عبور نماید و جای بگیرد و این یکی از بارز ترین مزایای لوله آکاردئونی می باشد.

نگهداری و تعمیر لوله آکاردئونی امر بسیار مهمی می باشد و اگر هرگونه ایراد و نقصی در آن به وجود آید باید به سرعت بررسی و برطرف گردد زیرا عدم برطرف کردن آن مشکلات بزرگتر و بیشتری را با خود به همراه دارد.

لوله آکاردئونی در سایزها و طول های مختلفی موجود می باشد و بسته به نوع نیاز و کاربری هود در فضا مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل است که نمیتوان برای لوله هود قیمت ثابت و مشخصی در نظر گرفته چراکه علاوه بر موارد ذکر شده قیمت روز آلومینیوم در تعیین قیمت لوله هود نیز نقش بسیار مهمی ایفا می نماید.

استفاده از این لوله آکاردئونی در شرایط که احتمال بروز تغییر شکل و حالت در لوله در اثر حرارت بالا وجود دارد بسیار مناسب است چرا که لوله هود در مقابل حرارت و تغییرات دمایی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد.

نصب لوله آکاردئونی کار ساده ای نیست و حتما باید توسط مختصصان و کار بلدان این امر انجام بپذیرد چرا که کوچکترین اشتباه و خطایی در امر نصب کردن آن کل سیستم عملکردی هود را دچار مشکل می نماید و کل فضا را در معرض خطر قرار داده و عواقب و ضرر های جانی و مالی فراوانی را با خود به همراه دارد و درنتیجه موجب کاهش طول عمر لوله آکاردئونی می گردد. شما می توانید از همان شرکتی که هود یا لوله هود را خریداری نموده اید برای یک نصاب درخواست کنید و عمل کانال کشی لوله هود را با خیال راحت به آنها بسپارید.

لوله فلکسی بل استیل

اتصالات لوله آکاردئونی

یکی از متعلقات و محصولات جانبی که هنگام نصب لوله آکاردئونی به آن نیاز پیدا می شود فیلتر هود می باشد که در دو کیفیت A و B  عرضه می گردند. درواقع نقش این فیلترهای هود در لوله هود تصفیه هوای آلوده ای که وارد دستگاه هود شده است می باشد و در یکی از انواع لوله هود این هوای تصفیه شده و پاک شده را دوباره به محیط باز می گردانند. درواقع این نوع از لوله هود علاوه بر جذب هوای آلوده و یا دوده و گرد و غبار و انتقال آن به فضای خارجی ساختمان، هوای تازه و تصفیه شده را به محیط باز گردانده و موجب تهویه و تصفیه هوا می گردند. اما نوع دیگر لوله هود هست که تنها عمل مکش دود و بو و هوای نامطبوع را انجام میدهد و دیگر هوا را تصفیه نمی نماید.

لوله آکاردئونی در فضاهای مختلف و کاربری های متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد و درواقع دو کاربری صنعتی و خانگی دارد. در کاربری صنعتی که جهت کارخانه های صنعتی و هود های صنعتی بزرگ و آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و نیازمند لوله هود با ساز بزرگتر و تعداد بیشتر می باشد و در نوع خانگی آن که در فضاهای مختلف و هود های خانگی وآشپزخانه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله آکاردئونی یکی از لوله های انتقال هوا که دارای تنوع بسیاری است می باشد و کاربری مورد استفاده آن در هود است و همان طور که گفته شد دارای طیف عظیمی از سایز و جنس و شکل می باشد که هریک جهت کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به مزایای فراوانی که برای لوله آکاردئونی ذکر شده، این لوله جهت استفاده به عنوان لوله هود یکی از مقرون به صرفه ترین و کارآمد ترین لوله های انتقال هوا در این زمینه می باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 5 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی