خانهمحصولاتلوله خرطومی هواشیلنگ خرطومی

شیلنگ خرطومی

شیلنگ خرطومی

شیلنگ خرطومی یا همان لوله خرطومی هوا از پر کاربرد ترین و بهترین انواع کانال های انتقال هوا به شمار می رود و خصوصا در دنیای صنعتی و پیشرفته امروزی که تکنولوژی حرف اول را زده و روز به روز هم پیشرفت می نماید، استفاده از شیلنگ خرطومی بسیار رایج تر شده است. همچنین شیلنگ خرطومی با وجود خصوصیات و مزایای فراوانی که دارد که پیش تر به آن ها اشاره خواهیم نمود، جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کانال های هوا و خصوصا کانال های گالوانیزه شده است.
کانال های گالوانیزه دارای معایب و مشکلات فراوانی هستند که وزن بالا و عدم عایق پذیری از جمله مهم ترین این مشکلات می باشد.
حال به بررسی مزایای و خصوصیات مثبت شیلنگ خرطومی می پردازیم.
شیلنگ خرطومی (Flexible Duct) از انعطاف پذیری بسیار بالایی بهره مند می باشد بدین صورت که به آسانی می توان آن را به حالت ها و اشکال دلخواه تبدیل نموده و در فضاها و شرایط دشوار که امکان عبور از آن ها بسیار سخت می باشد از این کانال انعطاف پذیری می توان به آسانی استفاده نمود. در حالی که سایر کانال های هوا و خصوصا کانال های گالوانیزه دارای خاصیت انعطاف پذیری نمی باشند و کاملا صلب هستند بنابراین استفاده از آن ها در شرایط دشوار و فضاهای تنگ و یا صعب العبور کاملا غیر ممکن می باشد.
خاصیت مثبت دیگر شیلنگ خرطومی سبکی وزن بسیار زیاد آن است که به دلیل آن که در ساختار این لوله از مواد و متریال بسیار سبک استفاده می گردد، بدین ترتیب موجب شده است تا وزن کلی این لوله خرطومی تا حد فراوانی کاهش یافته و بدین ترتیب عمل حمل، جا به جایی و نصب آن هم به سهولت هرچه تمام تر انجام شده و هم با سرعت بسیار بالایی صورت می گیرد.
بدین صورت روند تولید و اجرای پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن و در کمال سهولت انجام می پذیرد.
شیلنگ خرطومی را می توان توسط متریال های بسیار متنوعی تولید نمود. از جمله آلومینیوم، پی وی سی، پلی استر، برزنت و… این تنوع بالا در ساخت و استفاده از متریال های گوناگون موجب استفاده گسترده از آن در بسیاری ازفضاها، شرایط و کاربری های متنوع شده است و درواقع شاید یکی از علل پر طرفدار بودن این شیلنگ خرطومی همین مورد باشد. علاوه بر آن که این لوله خرطومی در زمینه متریال دارای تنوع می باشد، در زمینه سایز بندی دهانه لوله خرطومی و متراژ تولیدی آن هم تنوع بسیار بالایی وجود دارد. بنابراین شیلنگ خرطومی را می توان از هر جنس، هر سایز و هر متراژ دلخواه مشتری و متناسب با شرایط پروژه استفاده نمود. بدین ترتیب این لوله دارای تنوع بسیار بالایی می باشد.
شیلنگ خرطومی را می توان با سرعت بسیار بالایی تولید نمود و علت این امر هم استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مهندسی و مدرن جهت تولید این لوله و همچنین وزن سبک و ساختار ساده ای است که این شیلنگ خرطومی دارا می باشد و همه این عوامل موجب شده اند که سرعت تولید این لوله بسیار بالا رفته و در نتیجه بتوان در مدت زمان کوتاهی تعداد بسیار بالایی از این نوع شیلنگ خرطومی را تولید نمود.
قیمت تولید شیلنگ خرطومی پایین می باشد به همین دلیل نیاز به صرف هزینه های بالا جهت تولید آن و سپس اجرای آن در محل پروژه نمی باشد. بدین ترتیب تا حد بسیار زیادی در هزینه های پروژه صرفه جویی نموده و درواقع جزو گزینه های بسیار ارزان و مقرون به صرفه به شمار می رود.
شیلنگ خرطومی را می توان به انواع عایق های مختلف تجهیز نمود. عایق هایی نظیر الاستومری، پشم شیشه، پشم سنگ، پلی استر، پلی اتیلن و… هریک از این عایق ها دارای خواص و ویژگی هایی می باشند و درواقع اصلی ترین و عمده ترین ویژگی ها و خواص آن ها محافظت از لوله هوا در برابر عوامل گوناگون و همچنین ممانعت از انتقال صوت به فضاهای مختلف می گردد. بدین ترتیب شیلنگ خرطومی با عایق از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت استفاده در انواع سیستم های مطبوع بوده و جایگزین بسیار کاربردی و مناسبی برای سایر انواع کانال های هوا می باشد. علت این امر هم این است که شیلنگ خرطومی را می توان به راحتی پیش از تولید و یا هم زمان با تولید عایق نمود در حالی که امکان عایق پذیری برای سایر انواع لوله های انتقال هوا و خصوصا کانال های گالوانیزه به علت دشواری این امر و مشکلات فراوانی که با خود همراه می سازد نبوده و یا اینکه مهندسین تاسیسات ترجیح می دهند تا از این نوع از کانال های هوا را عایق بندی ننمایند. این در حالی است که وجود عایق برای همه کانال های هوا امری ضروری می باشد چرا که تا حد فراوانی از کانال در برابر بسیاری از عوامل محافظت می نماید.
بنابراین به طور کلی شیلنگ خرطومی جزو لوله های بسیار پر طرفدار و مقرون به صرفه محسوب می گردد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی