خانهمحصولاتلوله خرطومی هواشیلنگ خرطومی استیل

شیلنگ خرطومی استیل

شیلنگ خرطومی استیل

شیلنگ خرطومی استیل یا همان لوله خرطومی استیل به گونه ای طراحی و تولید می گردد که لایه داخلی آن از جنس استنلس استیل تشکیل شده و لایه بیرونی آن از جنس روکش فولاد ضد زنگ می باشد.

شیلنگ خرطومی استیل را می توان در بازه سایزی بسیار متنوعی از 4/1 الی 20 اینچ تولید نمود. درواقع علت این تنوع سایزی تنوع بسیار گسترده استفاده از شیلنگ خرطومی استیل است که هر سایز آن جهت استفاده در کاربری ها و شرایط مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اما معمولا در سایزهای استاندارد متراژ 10 متری قابل تولید بوده و اگر نیاز به طول های کوچکتری از شیلنگ خرطومی استیل باشد می توان به آسانی با ابزار ساده آن را به متراژ کوتاه تری نیز تقسیم نمود.

شیلنگ خرطومی استیل در بازه دمایی 20- الی 500+ درجه سانتی گراد امکان فعالیت دارد به گونه ای که در این بازه دمایی این لوله خرطومی هوا دچار هیچ گونه آسیب و مشکلی نمی گردد و به آسانی بدون آنکه دچار آتش سوزی و یا آسیب های ناشی از حرارت بالا گردد، می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

شیلنگ خرطومی استیل به علت ساختار بسیار مقاومی که دارد در برابر سایش، حرارت زیاد، خوردگی، زنگ زدگی، رطوبت، آب، شرایط جوی و آب و هوایی گوناگون، تابش خورشید و… بسیار مقاوم می باشد و درواقع به همین علت است که بسیار دیرتر دچار آسیب و فرسایش می گردد و در نهایت موجب می گردد تا طول عمر بسیار بالاتری داشته باشد.

از شیلنگ خرطومی استیل جهت انتقال هوا، آب، روغن، انواع مایعات، دود، انواع گاز ها اعم از شیمیایی و غیر شیمیایی، ذرات ریز و پودر و… مورد استفاده قرار می گیرد و درواقع یکی از علل پر کاربرد بودن این لوله خرطومی متنوع بودن کاربری آن می باشد.

شیلنگ خرطومی استیل از انعطاف پذیری بسیار مناسبی بهره می برد درواقع به گونه ای تولید می گردد که به آسانی به هر شکل و حالتی در آمده و به علت وجود این خاصیت می توان از آن در شرایط متعددی بهره جست. برای مثال در فضاهایی که مشکل جایگیری و عبور وجود دارد و برای سایر لوله ها این امکان وجود ندارد به آسانی می توان از آن استفاده نمود.

شیلنگ خرطومی استیل دارای وزن بسیار سبکی نیز می باشد به گونه ای که به علت ساختاری که دارد منجر به وزن بسیار سبک آن شده و در نهایت این وزن سبک یک مزیت بسیار مهم به شمار می رود چرا که وزن پایین موجب می گردد تا شیلنگ خرطومی استیل بسیار آسان تر جا به جا گردد و در هنگام نصب نیز با هیچ مشکلی مواجه نگردد. در نتیحه وزن پایین این لوله خرطومی یک مزیبت بسیار کاربردی به شمار می رود.

شیلنگ خرطومی استیل دارای یک مزیت دیگری نیز می باشد که آن هم قیمت بسیار مناسب آن است. از آنجایی که در هر پروژه ای قیمت و بودجه امر بسیار مهمی به شمار می رود و باید کاملا آن را در نظر گرفته و در طول اجرای پروژه آن را کنترل نمود. به همین علت قیمت بسیار مناسب و پایین شیلنگ خرطومی استیل موجب شده است تا در بسیاری از پروژه ها طرفداران فراوانی را به خود جلب نماید.

این نوع از لوله خرطومی به علت آن که از جنس استیل استنلس تولید می گردد در برابر انواع ضربه، فشار های جانبی، فرسایش، سایش، آسیب های جانبی وارده، فشردگی، خمیدگی و… نیز کاملا مقاوم بوده و دچار آسیب نمی گردد. درواقع این عامل یکی از مهم ترین عواملی محسوب می گردد که موجب افزایش طول عمر آن شده است.

در میان انواع لوله های خرطومی که برای کاربری ها و شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، شیلنگ خرطومی استیل به علت ویژگی های منحصر به فرد و مزایا و برتری های فراوانی که نسبت به سایر لوله های موجود در بازار دارد بسیار مورد توجه سازندگان، مهندسین و کارفرمایان قرار گرفته است. به گونه ای که در بسیاری از پروژه ها، استفاده از شیلنگ خرطومی استیل کاملا پیشنهاد می گردد و کاملا با رضایت مصرف کنندگان نیز رو به رو می گردد.

سطح داخلی شیلنگ خرطومی استیل عاری از هرگونه خلل فرج و درز و شکافی می باشد و به همین علت است که هر ماده و ذره ای که از داخل آن عبور می نماید دچار نشتی نشده و انرژی را هدر نمی دهد و درواقع به همین علت است که تا حد فراوانی در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید. این مسئله نیز می تواند یکی دیگر از مزیت های این نوع از لوله خرطومی انعطاف پذیر به شمار برود.

همچنین سطح صاف داخلی شیلنگ خرطومی استیل مانع از تجمع گرد و خاک در داخل لوله خرطومی می گردد.

از طرفی سطح خارجی شیلنگ خرطومی استیل هم عاری از هر گونه درز و شکافی بوده که به همین علت عوامل آسیب رسان به کانال وارد این لوله نشده و به آن آسیب نمی رسانند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی