خانهمحصولاتدریچه گرددریچه گرد سقفی

دریچه گرد سقفی

دریچه گرد سقفی

دریچه گرد جهت هدایت هوای منتقل شده و یا کنترل فشار هوای خروجی و یا حتی جهت انسداد خروجی هوا مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار دریچه گرد سقفی (Roof Round Vent) به این صورت است که دارای یک فریم دایره شکل از جنس پلاستیک و یا آلومینیوم می باشد و لایه های داخلی دریچه به صورت مدور، مشبک و یا لایه لایه روی یکدیگر قرار می گیرد.

به صورت کلی دریچه گرد سقفی در سایزهای مختلف و در دو جنس آلومینیومی و پلاستیکی جهت کاربری ها و فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

دریچه گرد سقفی در فضاهای گوناگون و برای کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. فضاهایی مانند فضاهای مسکونی و خانگی، قضاهای اداری، تجاری، فروشگاه های بزرگ، ورزشگاه ها و باشگاه ها و سالن های ورزشی، فضاهای بیمارستانی و درمانی، تاسیسات صنعتی  و… با ارتفاع های سقف متفاوت.

دریچه گرد سقفی دارای ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی نیز می باشد. این دریچه می تواند به صورت دیفیوزر و به طور نامحسوس هوا را در فضا پخش نماید.

در مدل چهارگوش آن به صورت 1، 2، 3 و 4 طرفه هوادهی انجام می دهد.

این نوع دریچه سقفی صورت دو نوع برجسته  و تخت می باشد که هر کدام برای کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع دریچه گرد سقفی شامل موارد زیر می باشد:

دریچه گرد سقفی سونایی

خروجی هوا گرد جت نازل متحرک

دریچه گرد سقفی لبه تخت بازشو

خروجی هوا سقفی گرد برجسته

دریچه گرد سقفی کروی

خروجی هوا گرد مشبک سه طرفه

دریچه گرد سقفی خورشیدی

خروجی هوا گرد مشبک 90 درجه

دریچه گرد سقفی تخت بازشو

این نوع دریچه سقفی گرد را هم می توان داخل سقف کاذب تعبیه نمود و به راحتی آن را نصب کرد و همچنین امکان نصب آن برروی کانال گرد به راحتی انجام می پذیرد و بر روی کانال چهارگوش نیز به کمک یک تبدیل به راحتی قابل نصب می باشد.

از این دریچه گرد سقفی جهت تخلیه هوا، هوای رفت و هوای برگشت استفاده می گردد. با توجه به ساختار آن، توسط یک سری پره های متوالی هم مرکز در تمامی جهت ها و به صورت یکنواخت در حالت افقی و یا عمودی هوا را منتقل و منتشر می نماید.

در نوع برجسته دریچه گرد سقفی، مقدار زیاد پخش هوا در پایین سقف، موجب حفظ تعادل میان سرعت هوا و مقدار درجه حرارت می گردد.

از این نوع دریچه می توان در فضاهایی که کاربری سرمایش از سقف دارند به خوبی استفاده نمود.

برای دریچه گرد سقفی امکان تجهیز به پوشش رنگ پودری کوره ای الکترواستاتیکی وجود دارد و همین عامل موجب دوام رنگ و مفاومت در برابر عوامل جوی و عوامل خارجی دیگر می گردد و در نهایت موجب طول عمر آن نیز می گردد.

این نوع دریچه را می توان در مدل های مختلف برجسته و تخت، پلاستیکی وآلومینیومی و… تولید و ارائه نمود و در مدل تخت آن نیز می توان آن را از جنس ABS تولید نمود.

همچنین قابلیت ویژه دیگری که می توان بر روی این دریچه تعبیه نمود نصب دمپر گرد پروانه ای و یا دمپر گرد نیم صفحه ای است که جهت کنترل میزان هوادهی، فشار هوا و یا مسدود نمودن هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

دریچه گرد سقفی درواقع یک عضو اساسی و مهم هنگام کانال کشی جهت انتقال هوا می باشد چراکه هنگامی که کانال های گرد انتقال هوا در طول مسیر خود به انتهای انشعابات و دهانه های کانال می رسند نیاز به چیزی دارند تا در انتهای کار این هوای منتقل شده را به صورت یکنواخت، منظم و کنترل شده به فضای مورد نظر هدایت نماید و یا در انتهای مسیر جلوی خروج و امتداد حرکن هوا را بگیرد. بنابراین در این شرایط وجود دریچه گرد سقفی یک عضو بسیار مهم و اساسی می باشد که بدون آن انجام پروژه کاملا ناقص و نا تمام می باشد.

این نوع از دریچه گرد سقفی هم به صورت تکی در یک پروژه کانال کشی مورد استفاده قرار می گیرند و هم می توان از آنها به صورت ترکیبی با دریچه چهارگوش استفاده نمود که کاربری آن در فضاها ی مختلف می باشد و میتوان آنها را در سایزها و متریال مختلف برای سایزهای دهانه کانال های گرد متنوع موارد استفاده گوناگون مورد استفاده قرار داد.

بنابراین به دلیل آنکه این نوع از خروجی های هوا در سایزها، اشکال، متریال و جنس های مختلف تولید و ارائه می گردند، نمی توان قیمت ثابت و مشخصی برای آنها در نظر گرفت اما به ظور کلی دریچه گرد سقفی قیمت بالایی ندارد و از لحاظ هزینه ای بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به دلیل همی قیمت مناسب، سبکی وزن هنگام حمل و نصب و راحتی در نصب و اجرا و سایر مزایا و ویژگی های فراوان دیگر که پیش تر به آنها اشاره شد به این نتیجه دست می یابیم که این نوع از دریچه بسیار کاربردی و پر طرفدار می باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی