خانهمقالاتدریچه کولر

دریچه کولر

دریچه کولر

شاید شما هم تا به حال به این سوال فکر کرده اید که از کجا دریچه کولر بخرم ؟

برای پاسخ به این سوال در قدم اول می بایست اطلاعاتی راجع به جنس، انواع و قیمت های متفاوت هر مدل از دریچه به دست آورید.

دریچه های کولر از هر نوع از دریچه کولر سقفی، دریچه کولر آبی متحرک، دریچه کولر فانتزی گرفته تا نمونه هایی همچون دریچه کولر PVC ، همگی مشخصات و همچنین قیمت خاص خود را دارند. به عنوان مثال قیمت دریچه کولر آبی فلزی نسبت به دریچه کولر آبی پلاستیکی بیشتر خواهد بود. و این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در جنس آن ها می باشد.

به طور کلی دریچه در فضای داخلی ساختمان ها با کاربری های متفاوت مسکونی، اداری، تجاری و کارخانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی این محصول انتقال هوای داخل کانال کولر به داخل محیط می باشد. در واقع دریچه هوا هوای مطلوب که توسط فن مرکزی و یا دستگاه های هواساز ایجاد می گردد؛ به محیط داخلی هدایت می کند. و به این ترتیب عمل تازه سازی و تهویه هوا به درستی و با کیفیت بالا انجام می پذیرد.

در همه نمونه های سیستم تهویه مطبوع و یا کانال کشی هوا مربوط به داکت اسپلیت ها در داخل ساختمان ها نیز با نصب دریچه سقفی و یا دیواری عمل انتقال هوا به فضای داخلی، انجام می گیرد.

دریچه کولر با استفاده از مواد اولیه و متریال های گوناگون ( بسته به نوع کاربرد و زمینه مصرف دریچه و همچنین محل نصب آن )، در اعاد و اندازه های مختلفی طراحی و تولید می گردد.

به طور کلی دریچه از جنس های آلومینیوم، آهن و چوب ساخته می شود. اما در بین این محصولات، نمونه هایی که از جنس آلومینیوم ساخته می شوند؛ کاربرد و عمومیت بیشتری را دارند.

در واقع دریچه کولر یکی از انواع دریچه های هوا می باشد. از انواع مختلف دریچه ها می توان به دریچه های خطی کولر، دریچه های سقفی، دیواری و … اشاره نمود. اغلب دریچه ها را می توان به صورت دمپر دار و یا بدون دمپر نیز تولید نمود.

دریچه ها در دو نوع دریچه گرد و دریچه چهارگوش تولید می شوند. دریچه های گرد اغلب بر روی کانال های گرد مانند کانال اسپیرال گالوانیزه با سایر اتصالات کانال اسپیرال نصب و تجهیز می گردند. از سوی دیگر این نوع از دریچه ها قابل نصب بر روی انواع داکت فلکسیبل یا همان کانال خرطومی هوا مانند لوله خرطومی مکنده هوا، کانال فلکسیبل عایق دار با عایق الاستومری و … نیز، می باشند. البته لازم به ذکر است که جهت نصب دریچه های گرد بر روی کانال فلکسیبل هوا، می بایست از یک رابط فلکسیبل استفاده نمود؛ تا در محل اتصال دریچه به کانال هوا، هیچ گونه درزی وجود نداشته باشد. به این ترتیب اتلاف انرژی و یا افت فشاری در محل اتصال نخواهیم داشت.

دریچه چهارگوش نیز قابل نصب بر روی انواع کانال های چهارگوش می باشند؛ مانند کانال های فلزی سنتی مانند کانال های قذدمی کولر آبی. البته این نوع از دریچه ها را می توان با یک تبدیل به انواع کانال های گرد مانند لوله اسپیرال نیز، متصل نمود.

بنابراین می توان اینگونه بیان داشت که در میان تنوع بی شمار از جنس، نوع، مدل، ابعاد و اندازه های گوناگون از دریچه های هوا، دریچه کولر یک نوع خاص از این محصول به شمار می رود.

انواع مختلف دریچه کولر در طرح ها و سایز های متفاوت به بازار مصرف ارائه می گردد. از سوی دیگر امکان تولید این محصول در رنگ های سفارشی بنا بر درخواست مشتری و یا شرایط پروژه، وجود دارد.

این امکان نیز وجود دارد تا با توجه به نیاز مشتریان عزیز، در برخی نمونه ها، سایز و طرح دریچه کولر به صورت اختصاصی تولید و ارائه گردد.

قیمت دریچه کولر

انواع دریچه کولر

دریچه کولر انواع مختلفی را شامل می شود که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به دریچه کولر مشبک یا شبکه بندی شده، دریچه کولر دیواری، دریچه کولر سقفی و همچنین دریچه کولر خطی اشاره نمود.

کلیه این دریچه ها با بهترین متریال مصرفی و با بروز ترین تکنولوژی ساخت در شهر های مختلف کشور تولید و به بازار مصرف ارائه می گردد. شهر های بزرگی همچون اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد و اهواز که از جمله قوی ترین قطب های صنعتی به شمار می روند و در میان تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی و مکانیکی پیشرو می باشند.

در تهران نیز دریچه کولر ابزارخان ( Abzarkhan Cooler Air Diffuser )، با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه و خدمات عالی و همچنین ارائه لیست قیمت رقابتی در مقایسه با سایر تولیدکنندگان در سطح کشور، خدمت مشتریان عزیز ارائه می گردد.

انواع مختلف دریچه از لحاظ جنس و متریال مصرفی در ساخت عبارت است از : دریچه کولر گالوانیزه، دریچه آلومینیومی، چوبی و پلاستیکی.

با توجه به محل نصب و شرایط پروژه اعم از کاربری ساختمان، متراژ فضا، نوع کانال و شرایط کانال کشی و بسیاری موارد دیگر، نوع دریچه که می بایست در محل مورد نظر جانمایی گردد؛ تعیین می شود.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده برای انتخاب نوع دریچه، می توان از انواع مختلف دریچه کولر چوبی خطی که به صورت ثابت  و یا با پره های متحرک هستند، دریچه ها یدمپر دار، دیچه های فن کوئلی و … در مکان های متفاوت استفاده نمود.

یکی از انواع پرکاربرد و بسیار پرطرفدار در میان نمونه ها و مدل های مختلف دریچه ، هما دریچه کولر درپوش دار می باشد. که امروزه کاربرد های فراروانی را به خود اختصاص داده است. این محصول توانسته است تا محبوبیت زیادی را در میان مصرف کنندگان به دست بیاورد و از نمونه های جدید دریچه به شمار می رود.

خرید دریچه کولر

خرید دریچه کولر

در میان نمونه هایی که هر ساله توسط تولیدکنندگان صنعتی به بازار ارائه می گردد، طراحی و تولید یک محصول جدید با طراحی نو می تواند مورد توجه صاحبان صنایع و مشتریان بسیاری قرار بگیرد.

دریچه کولر آبی جدید نسل جدیدی از دریچه های کولی آبی می باشد که تمامی ویژگی های آن کاملا مطابق با استاندارد های روز می باشد و دارای بالاترین بازدهی و سطح عملکرد در میان نمونه های دیگر دریچه می باشد. چرا که تمامی استاندارد ها و نکات اصولی در طی تولید و ساخت آن با تمرکز بر عملکرد بهینه رعایت می گردد.

این نوع از دریچه کولر جدید این قابلیت را دارند که توسط فرد به راحتی تنظیم گردد. به بیان دیگر با تغییر جهت لبه های آن به اطراف ( بالا، پایین، راست و یا چپ )، این امکان وجود دارد که بتوانیم دمای فضا را تنظیم نماییم و همچنین امکان انتشار و توزیع هوا به صورت کاملا یکنواخت در فضا وجود خواهد داشت.

همچنین می توان با استفاده از تنظیم لبه های دریچه در جهتی خاص، مانع از انتشار هوا در مسیر های دیگر در داخل فضا شویم.

انواع دیگری از دریچه وجود دارد که بدون درپوش می باشد. این نوع از دریچه ها به دلیل اینکه درپوش ندارند، ارزان تر از سایر مدل ها می باشند. باید به این نکته توجه داشت که امکان تنظیم جهت انتشار هوا در زوایای مختلف در این نمونه وجود ندارد.

در میان نمونه های پلاستیکی و فلزی، نوع خاصی از دریچه وجود دارد که از جنس چوب ساخته می شود. دریچه هایی که از جنس چوب طراحی و تولید می گردند؛ علاوه بر جدید و خاص بودن، دارای جلوه منحصر به فردی نیز می باشند که در بسیاری موارد به عنوان یک المان معماری داخلی در دکوراسیون فضای داخلی ساختمان، از آن استفاده های بسیاری می گردد.

در واقع استفاده از دریچه کولر چوبی موجب می گردد تا در کنار چیدمان اصولی فضا، به یک دکوراسیون بسیار زیبا و لوکس دست یافت. به علاوه اینکه این امکان نیز وجود دارد تا دریچه های چوبی در رنگ های متفاوتی بنا بر سفارش مشتریان، تولید گردد. به این ترتیب می توان از این نوع از دریچه ها برای طراحی و دکوراسیون داخلی، بیشترین استفاده و بهره را حاصل نمود.

البته لازم به ذکر است که انواع پلاستیکی دریچه را نیز می توان در رنگ های متفاوتی، به صورت سفارشی تولید نمود. اما واضح است که استفاده از یک دریچه کولر پلاستیکی نمی تواند زیبایی و جلوه خاص یک دریچه کولر چوبی را در محیط داشته باشد.

جنس دریچه های چوبی به طور عمده از ام دی اف می باشد و عمر مفید آن نیز مناسب و قابل قبول است. این نوع از دریچه ها در دو نوع درپوش دار و بدون درپوش ارائه می گردند که همانطور که پیش تر نیز بیان گردید؛ انواع بدون درپوش آن ارزان تر از نمونه های درپوش دار می باشد.

برای خرید دریچه کولر می بایست به نکاتی از قبیل جنس و ضخامت ورق، شرایط محیطی نصب دریچه، طراحی کانال کشی، کاربری و متراژ محیط مورد نظر و … توجه بسیاری نمود. در این میان نیز می توان با خرید آنلاین و یا از طریق تلفن تماس به صورت غیر حضوری، سفارش خود را ثبت کرد. به این ترتیب می توان در هزینه و وقت نیز صرفه جویی نمود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 3 / 5. 2

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی