داکت فلکسی

داکت فلکسی

داکت فلکسی در واقع یک محصول کاربردی جهت کانال کشی ساختمان و انتقال هوا برای انواع دستگاه های تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی گرمایشی، کانال کشی داکت اسپلیت، پلانیوم باکس ها، اتصال دهنده دریچه ها به کانال هوا، اگزاست فن ها، فن کویل سقفی و… استفاده می گردد.

در فضاهایی که تعداد انشعابات و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در سقف کاذب بسیار است به راحتی می توان بدون نیاز به استفاده از سقف کاذب داکت فلکسی را جایگزین نمود که در سایزها، ابعاد و با ویژگی های مختلفی تولید و عرضه می گردند تا با توجه به ویژگی های مختلف خود در فضاهای مختلف و برای کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند.

با پیشرفت علم و صنعت و پیشروی تکنولوژی امروزه داکت فلکسی یک جایگزین بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای کانال های سنتی و قدیمی کالوانیزه می باشد و بسیاری از مشکلات و مسائل ناشی از استفاده از آنها را بر طرف نموده است.

مزایای داکت فلکسی

داکت فلکسی نسبت به کانال های قدیمی دارای برتری ها و مزایای بسیاری می باشد. نسبت به آنها دارای قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای می باشد که همین امر موجب می گردد تا در هزینه ها بسیار صرفه جویی گردد.

داکت فلکسی دارای انواع مختلفی می باشد، داکت فلکسی برزنتی، داکت فلکسی معدنی، فایبر گلس، داکت فلکسی با عایق پشم شیشه، با عایق الاستومری، با عایق پلی استر، داکت فلکسی کومبی، داکت فلکسی فویلی، آلومینیومی، پی وی سی pvc ، pu و…

داکت فلکسی برای کاربری های مختلف و فضاهای مختلفی قابل استفاده می باشد از جمله فضاهای بهداشتی و درمانی مثل بیمارستان ها، درمانگاه ها، اتاق های تمیز، کلینیک ها، داروخانه ها، فضاهای تفریحی، فضاهای تجاری مثل فروشگاه ها، پاساژ ها، مغازه ها، فضاهای ورزشی مثل باشگاه ها، ورزشگاه ها، استخرها، انبار ها و سوله ها، کارخانه ها و…

برای کارخانه ها جهت انتقال آلاینده ها و دودها به فضای بیرون استفاده می گردد و برای سایر فضاها جهت انتقال هوا و تهویه مطبوع و سیستم های سرمایشی گرمایشی و… استفاده می گردد. همچنین قابلیت مکش برای این کانال فلکسیبل نیز وجود دارد به همین دلیل از آن جهت کارخانه های صنایع چوب و جاروبرقی های صنعتی هم قابل استفاده می باشد.

همان طور که در بالاتر هم ذکر شد این داکت نسبت به کانال های سنتی و گالوانیزه قدیمی دارای مزایای بسیاری می باشد که یکی از آن مزایا را ذکر کردیم و در ادامه به سایر مزایای آن می پردازیم.

پس یکی از موارد برتری این کانال قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن بود، دیگری سرعت بالا هنگام ساخت و نصب می باشد که این امر موجب می گردد تا در زمان بسیار صرفه جویی گردد و پروژه به سرعت پیش رفته و به اتمام برسد که این یک مزیت بسیار عالی می باشد چون اکثر پروژه ها با کانال گالوانیزه به دلیل مشکلاتی که حین پروژه پیش می آید و همچنین کندی سرعت در کار بیشتر از موعد مقرر طول می کشد و این امر موجب نارضایتی کارفرما نیز می گردد.

مورد بعدی سبک بودن داکت فلکسی نسبت به کانال اسپیرال است که موجب می گردد تا موقع حمل، انبار کردن و هنگام نصب نیز به آسانی و به سرعت صورت بپذیرد و حتی حضور یک نصاب برای انجام عمل نصب آن کافی می باشد. همچنین خاصیت انعطاف پذیری این لوله سبک می گردد تا فضای زیادی هنگام انبار کردن اشغال نکند و به راحتی جابه جا گردد و در فضاهایی با وجود محدودیت هم امکان نصب و اجرا برای آن وجود داشته باشد.

مورد دیگر که بسیار هم حائز اهمیت می باشد خاصیت عایق پذیری داکت فلکسی هنگام تولید و حتی پیش از تولید که به آن داکت فلکسی پیش عایق نیز می گویند می باشد که این امکان برای کانال های قدیمی امکان پذیر نمی باشد. این خاصیت عایق پذیری موجب می گردد تا برای فضاهای مرطوب مانند حمام ها و سرویس های بهداشتی و شهر های شمالی و جنوبی که مرطوب هستند و فضای باز مناسب باشد و صدا و حرارت را نیز انتقال ندهد.

لوله خرطومی نسوز

خرید داکت فلکسی

هنگامی که می خواهیم از داکت فلکسی استفاده نماییم ابتدا باید کاربری فضای مورد نظر تعیین شود سپس نقشه ها و مساحت فضا برآورد گردد تا بر اساس نوع کاربری ویژگی ها و نوع کانال مورد نظر تعیین گردد سپس بر اساس مساحت برآورد شده متراژ کانال تعیین گردد و پس از آن عملیات انجام پروژه آغاز شده و ابتدا یک سر کانال توسط ساپورت به دیوار یا سقف محکم شده و ادامه کار صورت می گیرد. در این میان با توجه به نیاز از رابط ها و بست ها و تبدیل های مورد نیاز که لوازم جانبی برای انجام پروژه می باشند استفاده می گردد. در نهایت سر انتهایی لوله نیز به همان شکل ابتدایی با کمک ساپورت به دیوار و یا سقف اتصال داده می شود و به این ترتیب به سادگی و به سرعت عمل کانال کشی به کمک این داکت صورت می پذیرد.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال