بست کانال فلکسیبل

بست کانال فلکسیبل

از بست کانال فلکسیبل جهت محکم نمودن اتصال کانال فلکسیبل به رابط کانال مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین جهت هوابندی محل اتصال رابط به کانال نیز استفاده می گردد.

بست کانال فلکسیبل در دو حالت رولی و تکی تولید و به بازار ارائه می گردند.

انواع بست کانال فلکسیبل

بست کانال فلکسیبل  (Flexible Duct Clamp) در دو جنس ورق تسمه ای استیل و ورق تسمه ای آبکاری شده نیز تولید می گردد. درواقع بست در طول عملیات کانال کشی جهت سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش گرمایش همانند خود کانال انتقال هوا و سایز اجزا و اتصالات، یک عضو مهم و اساسی می باشد.

بست کانال فلکسیبل تکی در واقع از یک نوار فلزی تشکیل شده است که دو سر آن دارای قفل می باشد و به یکدیگر متصل می شوند و یک مقطع دایره شکل را به وجود می آورند که جهت استفاده برای کانال های با مقطع گرد مثل کانال های اسپیرال گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند.

بست کانال فلکسیبل در نوع دیگری نیز تولید می گردد که به آن بست گازی می گویند و جهت استفاده در لوله های گازی و کاربری های پتروشیمی و صنعتی و اداره های گاز و نفت و تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع دیگر بست کانال فلکسیبل که به آن اشاره شد بست رولی یا نواری می باشد در سایز های مختلف قابل تولید است و به دلیل وجود همین مزیت جهت کاربری های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند و سایزهای بزرگتر آن در مصارف پالایشگاهی مورد استفاده می باشند.

بست کانال فلکسیبل رولی جهت اتصال کانال فلکسیبل به اتصالات گالوانیزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و دارای مزایای فراوانی می باشد. یکی مزایای بست رولی این است که نصب آن بسیار ساده می باشد و نیاز به نیروی نصاب حرفه ای ندارد، مورد دیگر مزیت آن این است که قیمت آن نسبت به بست تکی بسیار مقرون به صرفه تر است و به دلیل همین مزیت و برتری ها بست رولی طرفداران بیشتری را به خود جذب می نماید.

بست اربی

جنس بست استیل رولی از جنس استیل ضد زنگ می باشد و این یکی دیگر از مزیت ها بست کانال فلکسیبل می باشد که باعث می گردد تا طول عمر و در نتیجه کارایی بست را افزایش دهد. طول استاندارد آن 30 متر، عرض استاندارد 9 میلیمتر و ضخامت استاندارد 600 میکرون می باشد و در سایزهای 2 الی 24 اینچ قابل تولید می باشند.

قفل بست کانال فلکسیبل رولی توسط فولاد نیکل اندود شده و پیچ آن نیز توسط فولاد روی اندود شده است. همچنین تعداد موجود در هر بسته 50 عدد می باشد.

موردی که کیفیت بست را تعیین می نماید روان بودن قفل و پیج آن به هنگام باز و بسته شدن می باشد و اینکه هنگام محکم شده هیچ گونه هوا بندی و نشتی هوا نداشته باشد و محکم و بدون هیچ گونه شکم دادن دورتادورکانال را ببندد.

نوع استیل بست کانال فلکسیبل نیز بسیار به صرفه و پر طرفدار می باشد چراکه علاوه بر خاصیت ضد زنگ بودن در برابر رطوبت و شرایط نامساعد آب و هوایی می باشد، دارای خاصیت ضد برق، ضد الکتریسیته، ضد باکتری و ضد فرسایش نیز می باشد و این امر موجب افزایش کارایی و در نتیجه افزایش طول عمر آن می گردد و به همین دلیل است که این نوع جنس بست نسبت به سایر بست ها طرفدار  بیشتری دارد و سازندگان بیشتر جذب این نوع بست می شوند.

ساخت بست کانال فلکسیبل

نحوه ی ساخت این نوع بست ها این گونه است که ابتدا همگی اسید شوی شده می گردند و سپس از مکانیزم گالوانیزه شدن عبور می کنند تا مقاومت و استحکام بست کانال فلکسیبل را افزایش دهند و در نتیجه به طول عمر آن نیز بیافزایند و برای آن در طول گذشت زمان بر مقاومت و طول عمر آن در برابر فشارهای وارده بیافزایند به شرطی که بست از انعطاف و مقاومت نسبتا مناسبی برخوردار باشد یک تکیه گاه پلیمری برای آن تعبیه می نمایند در نتیجه به قدرت و مقاومت آن در برابر انواع فشار ها افزوده می شود. پس به این نتیجه می رسیم که در تولید و ساخت انواع بست ها تا جایی که بست توانایی و کشش لازم و قابلیت مورد نیاز را داشته باشد عملیاتی در جهت افزایش کارایی و بالا بردن کیفیت بست کانال فلکسیبل صورت می پذیرد تا در نتیجه یک محصول با کیفیت و با طول عمر بالا ارائه گردد.

انواع بست هایی که ذکر شد با انواع ویژگی ها و کارایی های مختلف هریک جهت استفاده در فضاهای گوناگون و کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع یک عضو مهم و اساسی و به نوعی مکمل کانال های انتقال هوا می باشند که موجب کیفیت و بهبود عملکرد کل پروسه کانال کشی انتقال هوا می گردند و هرچند ممکن است که به نظر یک عضو کوچک و بدون کارایی به نظر برسد اما بسیار پر کاربرد و ضروری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 2 =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال