خانهمحصولاتبست گازیبست لوله فلکسی

بست لوله فلکسی

بست لوله فلکسی

بست لوله فلکسی از ملزومات لوله فلکسی یا خرطومی فلکسیبل داکت، یکی از محصولات نوینی است که امروزه در صنعت تأسیسات جایگاه ویژه ای را داشته و به دلیل ویژگی های مهم آن روزانه بر کاربری هایش به عنوان بست گازی افزوده می شود. از فواید آن می توان به مقرون به صرفه بودن، انعطاف پذیری بالا، کاربرد در مصارف ساختمانی، صنعتی، کشاورزی و آبیاری و آب رسانی به نقاطی که به آب دسترسی ندارند اشاره کرد. این لوله قابلیت تحمل دمایی از 40-  تا 150+  درجه سانتیگراد را دارا بوده و در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید و به همراه تجهیزاتی از قبیل بست لوله فلکسی به کار گرفته می شوند.

بست لوله فلکسی یا کلمپ (Clamp) یکی از اجزاء پرکاربرد در سیستم تأسیسات ساختمانی است که در حقیقت نوعی اتصال دهنده به شمار می رود. توضیح بییشتر اینکه لوله خرطومی یا فلکسی برای اتصال خود به دیگر اجزاء از جمله کانال گالوانیزه به نوعی بست لوله فلکسی یا کانال فلکسی نیاز پیدا خواهد کرد که این عنصر در انواع مختلف موجود می باشد و شرکت های فعال متعددی آن را تولید و به بازار ارایه می کنند که در زمینه بست لوله فلکسی از برندهای ترک (Tork)، راد و بست تایوان استفاده می کند که جزء بهترین نمونه های موجود بوده و کیفیت بالایی را نیز دارا می باشند.

همانطور که اشاره شد بست لوله فلکسی به جهت اتصال بین کانالی لوله فلکسی با دیگر اجزاء به کار رفته و لازم به ذکر است که  لوله فلکسی از جمله محصولاتی است که امروزه کاربردهای فراوان داشته و به جهت ویژگی هایش روزانه  بر کاربری های آن افزوده می شود. لوله خرطومی یا فلکسی یک محصول بهداشتی یا آنتی باکتریال بوده، عایق حرارتی رطوبتی می باشد و در واقع بهترین کانال فلکسی برای تهویه مطبوع به شمار می رود. لذا به منظور افزایش مزایا آن از بست مخصوص خود یعنی بست لوله فلکسی بهتر است که استفاده شود و در پروژه های مربوطه با توجه به مشخصات فنی محل مورد استفاده از بست لوله فلکسی مخصوص به آن استفاده شود.

بست لوله فلکسی در واقع نوعی نوار فلزی در پهنای کم می باشد که درنهایت زمانی که به وسیله قفل بسته می شود به شکل مقطع دایره تبدیل شده که متناسب با شکل مقطع کانال فلکسیبل بوده و در واقع قابل استفاده برای نصب محصولات دارای مقطع گرد می باشد و از دیگر موارد کاربرد آن می توان به استفاده در محیط های عمومی و صنعتی و سیستم های تهویه  اشاره کرد. بست لوله فلکسی در صورتی که در مکان مناسب و درست مورد استفاده قرار گیرد حداکثر توانایی خود را به نمایش می گذارد و سبب دارا بودن اتصالاتی محکم و مورد اطمینان خواهد شد. از مشخصات فنی بست لوله فلکسی می توان به جنس آن که عمدتاً از استیل ضد زنگ می باشد اشاره کرد که دارای قفل مخصوص نیز هست و همچنین جنس قفل و پیچ آن نیز از فولاد است. ورق به کار رفته در تهیه بست لوله فلکسی از ورق تسمه ای آب کاری شده و یا ورق تسمه ای استیل می باشد که فاقد امکان زنگ زدگی نیز می باشد. درواقع بست لوله فلکسی در دو نوع رولی و سایزی (قفلی) موجود می باشد.

در مدل رولی، دندانه هایی در تمامی طول بست وجود دارد که بنابر قطر لوله، بست لوله فلکسی را برش زده و از یک قفل برای قفل شدن استفاده می شود. اندازه طول هر رول بست لوله فلکسی 30متر و تعداد بسته قفل غالبا 50 عدد می باشد.در نوع سایزی مانند نمونه رولی نیز چندین سایز مختلف را دارا بوده و در بازار تجهیزات ساختمانی موجود می باشد. لازم به توضیح است که بزرگترین اندازه نوع سایزی قطر 25 سانتیمتری می باشد که برای بزرگتر کردن قطر بست می توان از بستن دو یا چند بست دیگر به همدیگر استفاده کرد. از کلمپ یا بست لوله فلکسی به جهت تثبیت اتصال کانال خرطومی به رابط یا طوقه ای کانال و همینطور هوابندی این محل اتصال استفاده می شود. همچنین کلمپ یا بست به صورت تکی و رولی نیز تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. بست لوله فلکسی استیل رولی یا قفلی برای تمامی اتصالات کانال فلکسیبل طراحی و ساخته شده است که جنس آن استیل ضد زنگ در ضخامت 600 میکرون، عرض 9 میلیمتر، در سایز های 2 تا 24 اینچ و طول استاندارد 30 متری  می باشد.

همانطور که پیش تر نیز توضیح داده شد در حال حاضر شرکت های متعددی در زمینه تولید لوله فلکسی و اتصالات آن مانند بست لوله فلکسی فعالیت می کنند که می بایست به منظور دریافت لیست قیمت به روز این تجهیزات با این واحد فروش این تولیدکنندگان ارتباط برقرار کرد. بست لوله فلکسی یا کلمپ یکی از پرکاربردترین تجهیزات برای به کارگیری کانال فلکسیبل در پروژه های سرمایش گرمایش سیستم های تهویه و خطوط انتقال در محیط های صنعتی و سیستم انتقال دهنده ذرات ساختمانی و تأسیساتی می باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

1 دیدگاه دربارهٔ «بست لوله فلکسی»

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت ابزارخان

تولید کننده انواع سیستم های مدرن انتقال هوا و ذرات در مصارف صنعتی و ساختمانی

طراحی سیستم های کانال کشی برای کارخانه جات و فضاهای صنعتی، طراحی سیستم های مکنده برای کارگاه های نجاری و مصارف مشابه، لوله های مخصوص کشاورزی و انتقال بتن در پروژه های ساختمانی