کانال کشی

کانال کشی

کانال کشی در دنیای صنعتی و پیشرفته امروزی تبدیل به یک امر بسیار مهم و ضروری شده است. چرا که هر ساختمانی با هر نوع کاربری که به وجود می آید، اولین و مهمترین مسئله ای که در مورد آن مطرح می شود مسئله تهویه فضای آن است و تامین تهویه نیز نیازمند کانال کشی صحیح و دقیق است.

هنگامی که این کار به درستی و با کیفیت انجام بپذیرد، موجب می شود تا عمل هوارسانی و تامین هوای گرم و یا سرد به درستی و بدون بروز هیچ مشکلی انجام بگردد. در نتیجه کانال کشی صحیح باعث می شود که کانال های هوا و در نهایت کل سیستم تهویه به درستی عمل کرده و طول عمر بسیار بالایی داشته باشند. در نتیجه در طول عملکرد خود نیاز به تعمیرات و یا تعویض قطعات در سیستم خود نداشته باشند.

انواع کانال هوا در کانال کشی

کانال کشی یک ساختمان وابسته به نوع و کاربری آن به کمک کانال های متعددی انجام می پذیرد. اولین و ابتدایی ترین کانال های هوا جهت اجرا در یک فضا، کانال های چهارگوش گالوانیزه بودند. این نوع از کانال ها در ابتدای امر به صورت دستی تولید می شدند و رفته رفته همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی و با ورورد کارخانه ها به بازار، کانال های چهارگوش گالوانیزه به کمک دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته تولید می شدند. اما این گونه از کانال های هوا مشکلات متعددی را با خود همراه داشتند. هرچند به علت سادگی ساختار و در دسترس بودن، هنوز هم از این کانال هوا بسیار استفاده می شود.

نوع دیگری از کانال های هوا که جهت کانال کشی در سیستم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد کانال اسپیرال گالوانیزه است که پس از کانال های چهارگوش با مقطع دایره ای تولید و وارد بازار کار شد. کانال اسپیرال گالوانیزه به علت مزایای بسیار زیادی که دارد بسیاری از کانال کشی ها در فضاها و کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و شاید تنها ایرادی که بتوان به آن وارد آورد، عدم عایق پذیری آن است.

نوع دیگری از کانال های هوا جهت طراحی کانال مورد استفاده قرار می گیرند که دارای خاصیت انعطاف پذیری می باشند و همین خاصیت ویژگی بسیار منحصر به فردی برای آنها به شمار می رود چرا که در شرایط مختلف کانال کشی مورد استفاده گسترده قرار می گیرد. از دیگر مزیت های کانال فلکسیبل خاصیت عایق پذیری آن ها هم زمان با تولید است که تا میزان فراوانی در کیفیت و طول عمر کانال نقش داشته است.

کانال کشی کانال فلکسیبل

کانال های فلکسیبل شامل کانال فلکسیبل کمبی، کانال فلکسیبل فویلی، کانال فلکسیبل IFD، کانال فلکسیبل پی وی سی، کانال فلکسیبل با عایق الاستومری، کانال فلکسیبل با عایق پلی استر، کانال فلکسیبل با عایق پشم شیشه، کانال فلکسیبل با عایق پشم سنگ، کانال فلکسیبل برزنتی، کانال فلکسیبل سیلیکونی، کانال فلکسیبل معدنی، کانال فلکسیبل پی یو و… می باشد. همان گونه که ملاحظه می نمایید انواع کانال های فلکسیبل بسیار گسترده است و جهت استفاده در انواع کانال کشی ها در شرایط و ویژگی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا که هریک از این انواع کانال فلکسیبل دارای خواص منحصر به فرد خود هستند که هریک جهت طراحی کانال با فضای متناسب با ویژگی های خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند و موجب بهبود عملکرد هوارسانی و تامین هوای تازه گرم و سرد به فضا می شوند.

کانال کشی با هریک از انواع این کانال ها امر دشوار و هزینه بری به شمار نمی رود بلکه به دلیل ساختار ساده و غیر پیجیده هریک، هزینه های ناشی از تولید و اجرای هریک از آنها بالا نبوده و شامل هزینه های مقرون به صرفه و مناسبی می شود و موجب کاهش و صرفه جویی در هزینه ها می شود.

کانال تهویه

سرعا کانال کشی

همچنین سرعت کانال کشی آنها بسیار بالا بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان تعداد بسیار بالایی از این کانال ها را در محل پروژه نصب و اجرا نمود. بنابراین در زمان تا میزان فراوانی صرفه جویی می گردد.

به طور کلی اگر این عمل توسط نیروهای حرفه ای و کاربلد در این زمینه انجام بپذیرید، می تواند کانال کشی بسیار دقیق و با کیفیتی را به شما ارائه دهد تنها به هنگام کانال کشی نیاز به رعایت تمامی نکات ایمنی اجرایی است.

هریک از این کانال های هوا دارای مزایا و معایب منحصر به خود هستند که البته مزایا و خصوصیات پر کاربرد آنها بسیار بیشتر بوده و مشکلات و نقص های آنها هم با پیشرفت علم و تکنولوژی رو به بهبود است. بنابرایت در هر شرایطی با هر ویژگی می توان از کانال مخصوص و متناسب با آن شرایط استفاده نمود.

بنابراین در هر فضا و هر کاربری ابتدا باید ویژگی های آن فضا بررسی شده و سپس بر آن اساس کانال مور نظر خود را پیدا نموده و کانال کشی آغاز گردد. بدین ترتیب هوارسانی بدون نقص و مطبوع در تمامی نقاط یک فضا در اختیار شما قرار بگیرد.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دوازده =

جامع ترین سایت فروش کانال فلکسیبل، لوله خرطومی هوا و کانال اسپیرال